Skocz do zawartości

Symulator lotów

sirlod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie jestem pewien czy dobrze wybrałem dział, więc prosze o ew. przeniesienie.

Jestem studentem politechniki gdańskiej i niedawno rozpoczeliśmy projekt budowy mobilnego symulatora lotów (Airbus A320).

Jestem w grupie odpowiedzialnej za materiały na budowe tego ustrojstwa i musze wybrać materiał na poszycie w którym będzie zamknięta wewnętrzna kabina symulatora. Transportowany on będzie na przyczepce.

Niedługo mamy spotkanie z inwestorami i musimy przedstawić swoje propozycje i pomysły. 

Zwracam się tutaj do was, jako bardziej doświadczonych, o radę i opinie. Ogólnie myślałem, żeby zrobić całość z laminatów, ew. sandwichy. Jako zbrojenie posłuży pewnie włókno szklane, choć jak inwestorzy sypną kasą, to może być też węglowe lub aramidowe. Chcemy aby było to zrobione porządnie i efektownie, więc jak znacie jakieś ciekawe rozwiązania czy patenty chętnie poczytam ;]

Dla zobrazowania o co mi chodzi - wstępny projekt w załączniku. Pierwsze zdjęcie - "rozstawiony", drugie - "w trasie".

i filmik z YT:

post-13658-0-78082200-1364581946_thumb.png

post-13658-0-21749100-1364581956_thumb.png

Edytowane przez sirlod (wyświetl historię edycji)

Witaj.

A aluminiowa klatka z profili zamkniętych powleczona  włóknem szklanym na kokonie z siatki szklanej (z rolki) lub  cięto-ciągnionej dla leprzego formowania podłoża?. Łatwa obróbka i możliwość  formowania obłych płaszczyzn jak na filmiku.

Jeśli bez oblizn to na klatce poliwęglan lity np.3-4mm, mleczny mocowany do profili na stalowe nity zrywane ze stożkowym łbem lub samowierty ze stożkowym łbem i szpachlowane , a finalnie całość oklejana np.zadrukowaną okleiną. ?

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)

A odpowiedz mi proszę, po  co komu mobilny symulator? Zakładam że mówicie o profesjonalu a nie zabawce.

W skali Polski, Europy, globu całego, ludzi którzy muszą się przeszkolić na symulatorze A320 jest na tyle mało, że wystarczą im do tego oficjalne centra szkoleniowe. No np. w takiej Polsce. Jest kilkudziesięciu pilotów którzy już mają, lub chcą zrobić TR na 320. Jadą lub lecą do centrum i po zawodach. 

Czy uważacie że zadzwoni jakiś madziar z W6 i powie, wpadnijcie chłopaki ze swoją przyczepą do naszej bazy w KTW bo mamy do przeszkolenia czy do kontroli kilkunastu pilotów! Albo wpadnijcie na EPPO bo tam też kilku czeka?

Pewnie że to by było wygodne, ale symulator to nie pizza na telefon, nie musi być zawsze i wszędzie.

A odpowiedz mi proszę, po  co komu mobilny symulator? Zakładam że mówicie o profesjonalu a nie zabawce.

W skali Polski, Europy, globu całego, ludzi którzy muszą się przeszkolić na symulatorze A320 jest na tyle mało, że wystarczą im do tego oficjalne centra szkoleniowe. No np. w takiej Polsce. Jest kilkudziesięciu pilotów którzy już mają, lub chcą zrobić TR na 320. Jadą lub lecą do centrum i po zawodach. 

Czy uważacie że zadzwoni jakiś madziar z W6 i powie, wpadnijcie chłopaki ze swoją przyczepą do naszej bazy w KTW bo mamy do przeszkolenia czy do kontroli kilkunastu pilotów! Albo wpadnijcie na EPPO bo tam też kilku czeka?

Pewnie że to by było wygodne, ale symulator to nie pizza na telefon, nie musi być zawsze i wszędzie.

On nie będzie służył do szkolenia. Do tego potrzebny byłby certyfikat, który bardzo trudno dostać i ma duże wymagania. Koszt takie byłby ponad 10mln ;]

Ma on raczej cel promocji politechniki.

Co do klatki z aluminium i szklanego, nie będzie to zbyt ciężkie? Chcemy, żeby poszycie było jak najlżejsze, bo wyposażenie też swoje będzie ważyło, a po uruchomieniu będą spore momenty. 

Jeszcze zapomniałem dodać. Jak znacie jakieś firmy albo instytucje, z którymi moglibyśmy pogadać na ten temat, może by nam jakieś szkolenie zrobili albo coś w tym stylu, to też dzielcie sie ;]