Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bury Kocur napisał:

Hmmm...

Może masz rację - jeżeli chodzi o krany z mikrostykami to do tej pory spotkałem się tylko z takimi plastikowymi - białymi - ale okazuje się, że są i inne:

https://allegro.pl/oferta/kran-do-wody-przyczepy-lodzi-fontay-brunner-wawa-9430451333

Pzdr

Włodek

Do wyboru do koloru ;) Białe to najczęściej są te najtańsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

@czyś wiesz gdzie można trafić w tej cenie? Ja mam namiar ale cena w euro ?

https://wohnwagen-straub.de/epages/b5ca645e-ac80-44be-ab88-0b4ebac95735.mobile/de_DE/?ObjectPath=/Shops/b5ca645e-ac80-44be-ab88-0b4ebac95735/Products/17-866

 

chciałem u siebie wymienić

 Zadzwoń do C-Camp-u, kupowaem tam w zeszłym roku. Sama wypraska jest osobno, płaciłem poniżej 30 złociszy za sztukę, ale to było w zeszłym roku :) W tym wszystko droższe :) 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filipert napisał:

Już tak długi szukasz, że nabrałeś doświadczenia i wrzucasz tu budy, do których nikt nie ma uwag ?

no fakt, już długo szukam ale co ja zrobię, że nie mogę nic znaleźć w założonym budżecie w określonym stanie i układzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Klimator napisał:

no fakt, już długo szukam ale co ja zrobię, że nie mogę nic znaleźć w założonym budżecie w określonym stanie i układzie :)

za wysokie wymagania albo za niski budżet ;)

A tak poważnie, to podziwiam Cię za cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czyś napisał:

 Zadzwoń do C-Camp-u, kupowaem tam w zeszłym roku. Sama wypraska jest osobno, płaciłem poniżej 30 złociszy za sztukę, ale to było w zeszłym roku :) W tym wszystko droższe :) 

S-Camp-u miało być.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

od jakiegoś czasu rozglądam się za moją pierwszą przyczepą. Jeśli ktoś miałby możliwość pomocy to bardzo by mi się przydała :)

Budżet do 30 000 - 35 000 PLN

Przyczepa dla 4 osób, który będzie większość czasu stacjonarnie na działce.

DMC do 1200 kg

Najbardziej podoba mi się układ w Burnster 435 TS

Czyli salon z podkową (rozkładaną do spania dla 2 osób), zamykana sypialnia dla dwóch osób. Kuchnia i łazienka dostępne po środku przyczepy (czyli łazienka nie wewnątrz zamykanej sypialni). 

Czy ktoś może miałby coś do polecenia z takimi parametrami :) ? Jeśli dorwę już egzemplarz do oglądania i ktoś miałby możliwość podjechać ze mną do pomocy na oglądanie to oczywiście odwdzięczę się odpowiednio :)

 

Edytowane przez wartyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi takie ogłoszenie - https://www.olx.pl/d/oferta/burstner-avantgarde-435ts-4xosoby-przedsionek-dorema-bojler-dmc-1200kg-CID5-IDLKwFD.html#6bfb72e1dc;promoted

Czy doświadczonym użytkownikom przyczep coś się może rzuca w oczu co powinno zwrócić moją uwagę? Czy raczej warto podjechać i obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartyl, brałem u tego handlarza.

 

Przyczepę mam rok i wad ukrytych nie stwierdziłem.

 

Ale głowy sobie uciąć nie dam, bo miał takie jedno ogłoszenie gdzie drobną usterką nazwał miękkość 10x15cm pod uchwytem manewrowym...

 

Na pewno przyczepy przyjeżdżają na kołach z Holandii w środku wioząc rowery, więc sprawdź w środku czy nie ma uszkodzeń.

 

Ten handlarz przebywa na stałe w Holandii dlatego też raczej nie naprawia i nie tuszuje przyczep (chyba że w Holandii) . Nie ma na miejscu warsztatu - byłem dwa razy oglądać u niego przyczepy.

Przyczepy trafiają jedynie na myjnię która jest zaraz obok. Moja nawet nie była w środku posprzątana.

 

Najlepiej pojechać z zaskoczenia bo wtedy przyczepy pokazuje mama właściciela i nie są one wcześniej wietrzone. Pani przyznała nam się że syn każe codziennie otwierać przyczepy, ale ona je otwiera co któryś dzień - przecież to wystarczy :-).

 

Płacisz zaliczkę i przyczepa czeka na weekend aż handlarz z Holandii przyjedzie.

Na miejscu handlarz pokazuje że wszystko działa. Przyczepa będzie bez wyposażenia - kabla, zbiorników na wodę itp. Wsyztsko można na miejscu okazyjne dokupić.

 

Zapewne gość zaoferuje umowę na Holendra, dla ciebie plus bo nie płacisz 2%podatku "od wzbogacenia" tzw PCC. Ale nie daj się na to zrobić, weź umowę z nim i zapłać PCC.

 

Aha i płatność tylko gotówką...

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2021 o 22:25, wartyl napisał:

Jeśli dorwę już egzemplarz do oglądania i ktoś miałby możliwość podjechać ze mną do pomocy na oglądanie to oczywiście odwdzięczę się odpowiednio :)

 

Uzupełnij profil,  to będzie łatwiej rozmawiać w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, beniamin82 napisał:

Zapewne gość zaoferuje umowę na Holendra, dla ciebie plus bo nie płacisz 2%podatku "od wzbogacenia" tzw PCC. Ale nie daj się na to zrobić, weź umowę z nim i zapłać PCC.

Aha i płatność tylko gotówką...

I nie zapomnij odebrać pokwitowania wpłaconej gotówki - bo w szale zakupów można o takim drobiazgu zapomnieć.

Swoją drogą wszelkie tego typu transakcje gotówkowe śmierdzą mi na odległość szarą strefą - nie rozumiem tych wpłat gotówkowych - przecież jak gość prowadzi zarejestrowaną firmę to MUSI mieć firmowe konto.

Może nie mieć terminala kart płatniczych, ale konto mieć musi.

Więc co za problem wykonać przelew ?

O kasie fiskalnej nie wspominam już...

Pzdr

Włodek

20 godzin temu, beniamin82 napisał:

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten czlowiek chyba nie prowadzi firmy. Kupuje w Holandii na siebie i sprzedaje w Polsce.
Ogólnie handluje rowerami holenderskimi, które przywozi w przyczepach. Choć pewnie teraz w dobie pandemii sprzedaje więcej przyczep niż rowerów...



Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beniamin82 napisał:

Ale ten czlowiek chyba nie prowadzi firmy. Kupuje w Holandii na siebie i sprzedaje w Polsce.
Ogólnie handluje rowerami holenderskimi, które przywozi w przyczepach. Choć pewnie teraz w dobie pandemii sprzedaje więcej przyczep niż rowerów...

No to jednak mam rację z tą szarą strefą - jest u nas przepis mówiący o opodatkowaniu takich transakcji kupna sprzedaży, jeżeli od czasu zakupu takiej przyczepki minęło mniej niż 6 miesięcy.

Także gość w jawny sposób leci w kulki finansowe...

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie w to wnikać. Oczywiście szara strefa nie służy zdrowej konkurencji.

Ja kupiłem legalnie i zapłaciłem podatki.
Może gość odprowadza podatek od tego? Nie wiem.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bury Kocur napisał:


No to jednak mam rację z tą szarą strefą - jest u nas przepis mówiący o opodatkowaniu takich transakcji kupna sprzedaży, jeżeli od czasu zakupu takiej przyczepki minęło mniej niż 6 miesięcy.

Także gość w jawny sposób leci w kulki finansowe...

Pzdr

Włodek

No ale i co z tego. Jeżeli gość sprowadza przyczepę w bardzo dobrym stanie i sprzedaje w taki sposób że można legalnie zarejestrować to co lepiej kupić od znanej firmy ale szrota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.