Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, DarekSłupsk napisał:

Nie wiem czemu oczekujecie twardej, nie pofalowanej i nie zawilgoconej podłogi od przyczep tak starych ? Przecież nie jeżdżą tylko w słoneczne dni, przecież wymienić kawałki 3m sklejki to zaden problem nawet na parkingu pod blokiem. Podłoga ma jeszcze piankę termiczną i drugą sklejkę od góry. No może nie wszystkie ale chyba  większość. Rozumiem zgnite obramowania okien, nieszczelne dachy, oderwane ściany od podłogi, to są juz poważne wady. Ale podłoga...  Za 20-30tys pln znaleźć przyczepę bez wad, to jak igłę w stogu siana. 

Np dlatego że podłoga jak i inne elementy przyczepy (ściany, dach) powinny być to monolity...sklejone warstwy które same z siebie nie mają nośności, czy innych właściwości fizycznych...ale sklejone razem tworzą konstrukcyjny element("sandwicz").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa wygląda na bardzo zadbaną , zresztą jest z Danii a nie z Wielkiej Brytanii. Naprawa podłogi jest świeża a reszta podłogi pofałdowana w dziwny sposób-nie pasuje to do stanu całości. Można myśleć że może była podtopiona w trakcie tegorocznych ulew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Nie wiem czemu oczekujecie twardej, nie pofalowanej i nie zawilgoconej podłogi od przyczep tak starych ? Przecież nie jeżdżą tylko w słoneczne dni, przecież wymienić kawałki 3m sklejki to zaden problem nawet na parkingu pod blokiem. Podłoga ma jeszcze piankę termiczną i drugą sklejkę od góry. No może nie wszystkie ale chyba  większość. Rozumiem zgnite obramowania okien, nieszczelne dachy, oderwane ściany od podłogi, to są juz poważne wady. Ale podłoga...

Czasem mam wrażenie, że celowo piszesz takie głupoty aby prowokować do bezsensownej dyskusji i ataku na Twoje teoretyzowanie. Sam miałeś zgniłą podłogę i zaklejałeś płytami z odzysku tutaj można obejrzeć Twoją robotę, uważam, że to doraźne działanie nie mające nic wspólnego z fachową naprawą i nigdy nie poleciłbym takiego "druciarstwa" osobom które chcą użytkować przyczepę przez dłuższy czas i jeszcze potem odsprzedać. Tak więc mając problem z podłogą nie wymieniałeś jej kawałka, tylko naklejałeś kolejną warstwę. Sam piszesz, że Twoja przyczepka to poligon doświadczalny, wiec nie podpowiadaj sowich doświadczalnych pomysłów szczególnie nowym osobom w karawaningu a takie tutaj często zaglądają.

Nie beż mojego wywodu jako atak personalny, krytykuję Twoje laickie podejście i pomysły które sprzedajesz nie licząc się chyba z konsekwencjami.

Podłoga jest bardzo ważnym elementem nośnym całej przyczepy.

W każdej używanej przyczepie podłoga powinna być twarda i prosta.

Niezależnie czy ma 5, 10 czy 40 lat.

Wymiana podłogi, aby miała sens i nie osłabiła konstrukcji przyczepy, to najtrudniejsza i najkosztowniejsza część remontu. Był taki remont na forum ale kosztował masę zł i jeszcze więcej czasu lecz dotyczył prawie nowej przyczepy i można było ocenić, że ma sens ekonomiczny. Tutaj można obejrzeć do czego może doprowadzić lekceważenie zawilgoceń i jak się prawidłowo wymienia podłogę.

45 minut temu, mundek28 napisał:

Można myśleć że może była podtopiona w trakcie tegorocznych ulew?

to tylko teoria ale uważam, że całkiem pasuje do zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak gdyby była podtopiona, to musiałby ucierpieć również środek, przynajmniej dół mebli.

No chyba że jakimś cudem wody było co do milimetra tyle aby zmoczyć tylko tą dolną warstwę sklejki.

Już nie pamiętam czy powodzie dotknęły też Danię, wiem że ucierpiały Niemcy, Belgiani Holandia.

Ogólnie widzę że Dabia to zagłębie karawaningu, myślałem że Holendrzy w tym przodują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, filipert napisał:

Czasem mam wrażenie, że celowo piszesz takie głupoty aby prowokować do bezsensownej dyskusji i ataku na Twoje teoretyzowanie. Sam miałeś zgniłą podłogę i zaklejałeś płytami z odzysku tutaj można obejrzeć Twoją robotę, uważam, że to doraźne działanie nie mające nic wspólnego z fachową naprawą i nigdy nie poleciłbym takiego "druciarstwa" osobom które chcą użytkować przyczepę przez dłuższy czas i jeszcze potem odsprzedać. Tak więc mając problem z podłogą nie wymieniałeś jej kawałka, tylko naklejałeś kolejną warstwę. Sam piszesz, że Twoja przyczepka to poligon doświadczalny, wiec nie podpowiadaj sowich doświadczalnych pomysłów szczególnie nowym osobom w karawaningu a takie tutaj często zaglądają.

Nie beż mojego wywodu jako atak personalny, krytykuję Twoje laickie podejście i pomysły które sprzedajesz nie licząc się chyba z konsekwencjami.

Podłoga jest bardzo ważnym elementem nośnym całej przyczepy.

W każdej używanej przyczepie podłoga powinna być twarda i prosta.

Niezależnie czy ma 5, 10 czy 40 lat.

Wymiana podłogi, aby miała sens i nie osłabiła konstrukcji przyczepy, to najtrudniejsza i najkosztowniejsza część remontu. Był taki remont na forum ale kosztował masę zł i jeszcze więcej czasu lecz dotyczył prawie nowej przyczepy i można było ocenić, że ma sens ekonomiczny. Tutaj można obejrzeć do czego może doprowadzić lekceważenie zawilgoceń i jak się prawidłowo wymienia podłogę.

to tylko teoria ale uważam, że całkiem pasuje do zdjęć.

Dobre, podloga elementem nośnym ?  

Ja wiem ze podłogą nie jest elementem nośnym tylko łączącym je. 

Są nim stalowa bądź aluminiowa (u mnie) rama i konstrukcja z drewna (belki) z którymi podłoga i ściany są połączone. Tak, moja naprawa była doraźna zeby zdążyć przed wyjazdem na urlop ale skuteczna i mogłaby tak zostać na wiele lat.

Jak będzie odnowiona w całości zobaczysz wkrótce i znowu pewnie schwasz głowę w piasek, jak było w przypadku innych moich zmian w przyczepie. Ale najpierw pewnie kilku "fachowców" zaraz sie tu podepnie do Ciebie, bo ja przecież jestem świeżak i gdzie ja pasuje do elity. 

Jeśli rama i belki sa "zdrowe" podłoga może  nie istnieć a przyczpa bedzie stała nadal. Co innego w trakcie jazdy, dlatego warto naprawiać podłoge bo bez niej cała konstrukcja jest osłabiona. 

P. s Nie jest to atak personalny a obalanie mitów teoretyków.  

Milej Niedzieli 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Jeśli rama i belki sa "zdrowe" podłogą może  nie istnieć a przyczpa bedzie stała nadal.

Właśnie o takie prowokacje mi chodziło.

Jak już zaczniesz świadczyć usługi naprawy przyczep, to powieś to nad wejściem do warsztatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, to ja napisał:

Oczywiście poproszę, będę miał porównanie.

Zrobilem kilka fotek. Starałem się sięgnąć jak najdalej z telefonem bo cepka stoi w garażu przy samej ścianie i tylko z przodu i prawej strony mam dostęp. Zrobiłem zdj tuż za kołem, gdzie w czasie jazdy po mokrym sporo wody ląduje na tym kawałku. Widać tez miejsca, gdzie wychodzi kanalizacja z brodzika i kuchni. Na jednym zdj widać jak oderwałem tą wierzchnią warstwę plyty. Podłoga wydaje się być w porządku w tym miejscu.

Więc może tą Adrię z ogłoszenia warto zobaczyć. Najlepiej ocenić samemu na miejscu tą podłogę. Ja póki co jestem zadowolony z mojej Adrii. Materiały wnętrza i urządzenia mam identycze, tylko wielkość i układ inne. 

W ogłoszeniu jest DMC 1000. Wychodzi trochę mała ładowność. Nie wiem czy Ci zależy na tym, ale jeśli tak to warto się też temu przyjrzeć. Moja ma MW 716kg i też ma DMC1000. 

Tak jak pisali filipert i mundek28 prawdopodobnie mogła złapać wilgoć od trawy i przykrycia, niekoniecznie zalania. Te "świeże" zszywki to zapewne doraźna naprawa tej odstającej warstwy. 

20210919_105813.jpg

20210919_105754.jpg

20210919_105746.jpg

20210919_105740.jpg

20210919_105734.jpg

20210919_105648.jpg

20210919_105530.jpg

20210919_105521.jpg

20210919_105512.jpg

20210919_105403.jpg

20210919_105356.jpg

20210919_105248.jpg

20210919_105226.jpg

20210919_105218.jpg

20210919_105211.jpg

20210919_105159.jpg

20210919_105048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Chlapacze właśnie leżą w garażu i czekają na montaż Tylko brak czasu Jest też "baranek" z Dekalin do podłogi. Zastanawiam się jeszcze na taką konserwacją.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Właśnie o takie prowokacje mi chodziło.

Jak już zaczniesz świadczyć usługi naprawy przyczep, to powieś to nad wejściem do warsztatu ;)

Ja już dałem sobie spokój, zrób to samo,będziesz zdrowszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Artur1983Jed napisał:

Zgadza się. Chlapacze właśnie leżą w garażu i czekają na montażemoji846.png Tylko brak czasuemoji57.png Jest też "baranek" z Dekalin do podłogi. Zastanawiam się jeszcze na taką konserwacją.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

Woda i tak sie dostanie gdzie chce, a jak potem wyschnie ? 

3 godziny temu, to ja napisał:

Dziękuję za zdjęcia.

Chciałbym kupić przyczepę z taką podłogą ?

Jedyne czego można się doczepić to brak chlapaczy i właśnie tam jest ciut gorzej.

Jak kupię przyczepę to w pierszej kolejności założę chlapacze.

Zapobiegają tylko uderzaniu w podłoge kamyczków wyrzuconych z pod opon. Jadąc w deszcz i tak podłoga jest cała mokra, zajrzałem z ciekawości u siebie (mam oryginalne) 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.