Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, jacek00 napisał:

A co za różnica czy jest DMC 1100 czy 1300? Istotna jest kwestia rzeczywistej wagi, która zamierzasz ciągnąć a nie suche DMC

@jacek00 OK, spoko. Dzięki za twoją uwagę. Po prostu totalnie się na tym nie znam. Dopiero zaczynam przygodę :)  Przeliczałem na jakimś kalkulatorze w necie jakie DMC przyczepy jest maksymalne dla mojego holownika (wpisałem dane z DR) i wyszło, że max DMC przyczepy jaką mogę ciągać to 1406.

@jacek00 @kleo77 A swoją drogą jaką masę własną może mieć ta moja upatrzoną Hobby 400 Deluxe? Wie ktoś może?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

4 godziny temu, Grzegorz1977 napisał:

ta jego Hobby 400 Deluxe ma DMC 1300 ?. Myślałem, że te Hobby 400  mają DMC 1100 ??? W dowodzie rejestracyjnym mojego holownika MEGANE IV w rubryce O.1. mam wpisane 1700 kg. Czy DMC 1300 to nie będzie za dużo na moją Megankę??? 

Zdecydowanie popieram podejście kolegi @jacek00

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

A co za różnica czy jest DMC 1100 czy 1300? Istotna jest kwestia rzeczywistej wagi, która zamierzasz ciągnąć a nie suche DMC

To co będziesz ciągał holownikiem zależy od producenta przyczepy (MW) i tego co załadujesz na drogę. Możesz wg własnego uznania wykorzystać do maks wartosci tj DMC przyczepy, oczywiście o ile pozwoli na to DR pojazdu holującego i przy zachowaniu przelicznika 1.33. Kolega Jacek podchodzi do tematu bardzo zdroworozsądkowo. To realna masa holowanej przyczepy ma wpływ na zachowanie zestawu na drodze.

A w jakim zakresie możesz się poruszać - proszę bardzo:

wartości odchyłek mas dla różnych roczników w tej wersji modelowej moga być niewielkie, ale mniej więcej chodzi o coś takiego

HOBBY_400_440.thumb.PNG.150932bb2b619d521f14b3acae19b740.PNG

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19021]jacek00[/mention] OK, spoko. Dzięki za twoją uwagę. Po prostu totalnie się na tym nie znam. Dopiero zaczynam przygodę   Przeliczałem na jakimś kalkulatorze w necie jakie DMC przyczepy jest maksymalne dla mojego holownika (wpisałem dane z DR) i wyszło, że max DMC przyczepy jaką mogę ciągać to 1406.
[mention=19021]jacek00[/mention] [mention=34096]kleo77[/mention] A swoją drogą jaką masę własną może mieć ta moja upatrzoną Hobby 400 Deluxe? Wie ktoś może?
 
No jeśli chodzi o przelicznik to Ci dobrze wyszło A że od 1300 do 1400 to daleka droga, mieścisz się w 3.5t więc nie ma się co przejmować.

W takim wypadku zważ budę żebyś wiedział jaka ma masę własną i ile możesz do niej zapakować rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, andrewsurfer napisał:

Z tym układem to ino jedz oglądaj, za tę kasę zaraz jej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Bardzo proszę o podpowiedź, gdzie mam spojrzeć, co dokładnie zobaczyć? Na zdjęciach nie zauważyłem nic niepokojącego.

https://www.olx.pl/oferta/adria-aviva-522pt-jak-nowa-klimatyzacja-faktura-vat-CID5-IDGcpaR.html

Z góry dziękuję za pomoc.

Zapomniałem dodać, że właśnie jadę ją zobaczyć.

Edytowane przez Sznurek113 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Bardzo proszę o podpowiedź, gdzie mam spojrzeć, co dokładnie zobaczyć? Na zdjęciach nie zauważyłem nic niepokojącego.

https://www.olx.pl/oferta/adria-aviva-522pt-jak-nowa-klimatyzacja-faktura-vat-CID5-IDGcpaR.html

Z góry dziękuję za pomoc.

Zapomniałem dodać, że właśnie jadę ją zobaczyć.

 

W ogłoszeniu trochę nieścisłości. Ta przyczea nie ma kabiny prysznicowej, nie ma zbiornika 60l świeżej wody, no i jest to cena netto. W ogłoszeniu raz data produkcji 2018 a raz 2017 (to jest raczej 2018) .

 

Spytaj czy miała robioy rok rocznie przegląd szczelności bo to jest warunkiem do tego aby obowiązywała gwarancja na szczelnośc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DarekSłupsk napisał:

Chaialbym kupić taką przyczepe. Możecie coś o niej napisać. Wady i zalety 

Screenshot_20210417_181609_pl.tablica.jpg

Screenshot_20210417_181602_pl.tablica.jpg

Zalety - jest śliczna ???

            - nie jest po cyganach?

           - nie jest Angielką?

Wady - to jest Hobby :lol:

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DarekSłupsk napisał:

Chaialbym kupić taką przyczepe. Możecie coś o niej napisać. Wady i zalety 

Screenshot_20210417_181609_pl.tablica.jpg

Screenshot_20210417_181602_pl.tablica.jpg

Kiedyś taką chciałem kupić ale u Klai mi odradzono ze względu na problem z przednimi oknami, z którymi Hobby dało ciała. Odpuściłem. Ale cepka piękna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.