Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Tofel napisał:

Witam,

Zerknij na to (tak na szybko znalezione):

Hobby_400_a.thumb.png.74eda27b1fec532ae898c32c94a4b269.png  Hobby_400_b.thumb.png.7e96d0c1dd42b36888615e1dfbb295f2.pngWygląda na to, że takie rzeczy można zaobserwować również w innych egzemplarzach tego modelu. Nie musi to świadczyć o ingerencji w poszycie. Ale sam ten fakt nie może być gwarancją bezusterkowości.

Przyjrzałem się ofercie która obserwujesz. Wygląda OK (na podstawie tego co zawarte w aukcji).

Pozdrawiam

Dziekuje Tofel. W takim razie jade ogladac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzegorz1977 napisał:

Dziekuje Tofel. W takim razie jade ogladac. 

Wygląda ok, sprawdź papiery bo mam identyczną co do joty (nawet ten sam rocznik)i mam DMC 1150 dopuszczalna  ładowność 325 kg. ......i ta cena ło Panie co się dzieje z tym rynkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kleo77 napisał:

Wygląda ok, sprawdź papiery bo mam identyczną co do joty (nawet ten sam rocznik)i mam DMC 1150 dopuszczalna  ładowność 325 kg. ......i ta cena ło Panie co się dzieje z tym rynkiem

@kleo77 a jak ci sie ta cepka sprawuje? Jestes zadowolony? Moze podpowiesz mi na co szczegolnie w tej Hobby400 zwrocic uwage? Faktycznie ceny oszalały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Grzegorz1977 napisał:

@kleo77 a jak ci sie ta cepka sprawuje? 

Ja jestem bardzo zadowolony. Kupiłem ją (tu nie chcę Cię skłamać bo pewny nie jestem)4-5 lat temu (o cenę ile zapłaciłem nie pytaj bo padniesz ) My używamy w 4 osoby 2+2 (dzieci 15 i  10 lat) w środku po rozłożeniu łóżka ciasnawo żeby się poruszać ale śpi się ok- ale wiedziałem co biorę. Umywalka w toalecie nie do wykorzystania (dodatkowy balast) - jak złożysz to resztki wody lecą na klopa więc my nie korzystamy bo trzeba by cały czas wycierać ściekającą wodę. Moja jest po tuningu i zbiornik na wodę mam przeniesiony spod łóżka do bakisty z przodu (bardziej praktyczne jeśli chodzi o uzupełnianie wody) a trzeba to robić często bo zbiornik ma 25 l - minus taki że zimą jak gdzieś pojedziesz to niestety woda może zamarznąć jak jest zbiornik w bakiście (ale my używamy tylko w sezonie wiosenno jesiennym.)No ale dzięki temu mam cały luk bagażowy pod łózkiem do wykorzystania.  Bardzo fajnie się przyczepkę ciągnie lekka więc nie ma z tym problemu. Co do tego na co zwrócić uwagę. To sprawdź bardzo dokładnie przednią ścianę one lubiły pękać (co prawda ja z tym nie mam problemu ale wiem że miały taki problem). Od środka bardzo dokładnie wnękę okna (tego przedniego) porównaj materiały w tej wnęce okiennej z resztą ścian (bardzo często jak przód był robiony to tam jest użyty inny materiał. Na wszystkich ścianach (wnękach) powinna być  ta sama okleina (wyjątek łazienka i sufit.) Sprawdź podłogę w narożniakch wszystkich bo te przyczepy mają takie profilowanie że jak pada to woda nacieka na narożniki od zewnątrz podłogi (podociskaj mocno narożniki czy nie jest gąbka zresztą cała podłogę od zewnątrz) - wiem też że niektórzy właśnie w narożnikach dorabiali sobie takie mikro rynienki żeby ta woda też nie zaciekała.. W środku podłoga też musi być równa i nie uginac się. Najlepiej zdejmij te wykładziny do oględzin. No i szukaj zacieków (oby nie było) jak będzie nawet mały to niestety może to oznaczać w ścianie spory problem (ale to pewnie wiesz). Chciałem Ci sprawdzić to spasowanie malowania pasków na ścianach zewnętrznych ale mam przyczepę jeszcze pod pokrowcem więc trochę słabo - ale gdybyś koniecznie chciał to ci mogę pójść to zobaczyć u Siebie (szczerze nigdy wcześniej się temu nie przyglądałem). Powodzenia gdybyś miał pytania pisz.

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kleo77 napisał:

Wygląda ok, sprawdź papiery bo mam identyczną co do joty (nawet ten sam rocznik)i mam DMC 1150 dopuszczalna  ładowność 325 kg. ......i ta cena ło Panie co się dzieje z tym rynkiem

@kleo77 Dziękuje za wszystkie porady i wskazówki?. Przed chwilą zapytałem Sprzedawcę o DMC tej oferowanej przyczepy Hobby 400, którą mam na oku. Powiedział on, że ta jego Hobby 400 Deluxe ma DMC 1300 ?. Myślałem, że te Hobby 400  mają DMC 1100 ??? W dowodzie rejestracyjnym mojego holownika MEGANE IV w rubryce O.1. mam wpisane 1700 kg. Czy DMC 1300 to nie będzie za dużo na moją Megankę??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Grzegorz1977 napisał:

@kleo77 Hobby 400 Deluxe ma DMC 1300 ?

To ja nie wiem zobacz te papiery dokładnie bo ta przyczepa jest kropka w kropkę jak moja Excellent Easy (nawet naklejki są identyczne - wydaje mi się że wersje DE-LUX miały taki napis w okleinie a ta tego nie ma )jedyne czego nie miałem u siebie a jest tu to dywniki  - ale jeżeli to z niej robi wersję DE- LUX to gratuluję pomysłowości (sprzedawcy albo producentowi). Nawet obicia - kolory mebli, firanki są takie same. Ja dodatkowo mam u siebie jeszcze bagażnik rowerowy a tu widzę że raczej ktoś go zdemontował bo gdyby fabrycznie nie miała go zakładanego to nie było by tej blachy (mocowanie bagażnika)w dolnej części tylko (pełna ściana). Co do samochodu to nie będziesz miał uważam problemu z tą przyczepą - spalanie to odrębna kwestia. No i tak naprawdę te kwestie wagowe w przyczepach to jak dla mnie wielkie nieporozumienie  - pewność będziesz miał jak ją na wagę wsadzisz.

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kleo77 a możesz mi powiedzieć jaką masz łazienkę w swojej Hobby 400?

Hobby 400 Deluxe, którą chcę kupić ma taką łazienkę:

moja-kopia.jpg.fdd947c92e9bcf7394ac71f36ea6682d.jpg

A przeglądając inne oferty Hobby 400 Deluxe zauważyłem, że wszystkie mają poniższy rodzaj łazienki.

1466079459_S_20.jpg.947554492007631b42ebf229c4863b3a.jpg

Czy Sprzedający czasami nie jest w błędzie i oferowana przez niego przyczepa to wcale nie jest Hobby 400 tylko Hobby 440?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grzegorz1977 napisał:

@kleo77 

Czy Sprzedający czasami nie jest w błędzie i oferowana przez niego przyczepa to wcale nie jest Hobby 400 tylko Hobby 440?

Myślałem że piszesz o tej z linku i tą oglądałem - chyba błędnie:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-400-exscellent-2002r-top-hobby-2-2-zarejestrowana-przedsionek-izabella-full-opcja-dmc-1100kg-ID6DH4SA.html?

11 minut temu, Grzegorz1977 napisał:

@kleo77 

 

1466079459_S_20.jpg.947554492007631b42ebf229c4863b3a.jpg

 

Mam taki układ toalety jak na zdjęciu

11 minut temu, Grzegorz1977 napisał:

@kleo77 

Hobby 400 Deluxe, którą chcę kupić ma taką łazienkę:

Ta numeracja 400/440/540 oznacza w Hobby długość przyczepy niech Ci poda wymiar i będziesz wiedział

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kleo77 napisał:

Nie. Poniżej zdjęcia cepki, o której piszę. Sprzedający podaje, że jest to Hobby 400 Deluxe DMC 1300.

1-kopia.jpg.9d7e6f20916983fa545174f41f6621e8.jpg

2-kopia.jpg.13482a9cd418005b8a4361f5c7dca192.jpg

3-kopia.jpg.1071a51708ebe50e436c794d84b4b949.jpg

4-kopia.jpg.a4d212e5f1e6db7431a95acfb069907b.jpg

5-kopia.jpg.70f4b387a06644eb09c87cc61cf1c60a.jpg

6-kopia.jpg.2090d16afe475295f4187092ca98ad8c.jpg

7-kopia.jpg.a25f55ad8db70dc03941f8e4fc7a8cff.jpg

IMG_0424.thumb.JPG.afb3f6cba2da7ce547ab389c8a3b1462.JPG

IMG_0425.thumb.JPG.442f868f81c8d5faebf8b0aea2913fa0.JPG

IMG_0427.thumb.JPG.75f624f01763c6706bd6c9d0df4ca211.JPG

IMG_0428.thumb.JPG.97dca3546b2f80da4c9df029bdfc13e4.JPG

IMG_0429.thumb.JPG.66615d0755e3b2f511df26506a23f62b.JPG

IMG_0430.thumb.JPG.26468aa93cdbd9b31fbd75384c399ab7.JPG

Edytowane przez Grzegorz1977 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Grzegorz1977 napisał:

Nie. Poniżej zdjęcia cepki, o której piszę. Sprzedający podaje, że jest to Hobby 400 Deluxe DMC 1300.

Dobra ja oglądałem tą z linku który Ci wstawiłem ( i taką z takim układem mam ja), teraz wszystko jasne. Ta twoja jak najbardziej może być 400 bo w wersji DE-LUX były takie z większymi toaletami. I tu musisz się zastanowić czy ta łazienka jest Ci tak duża potrzebna. (wiadomo że większa lepsza)ale przy tym wymiarze przyczepy ona zabiera wiekszą funkcjonalnosć całej reszty (zdaje się że nie ma tu szafy ubraniowej). Tu musisz brać pod uwagę rozkładanie łóżka do spania za każdym razem. A to piętrowe dla dzieci dobre (potem jak rosną to coraz mniej) - przynajmniej ja tak uważam, Co do łazienki to nie wiem jak ludzie biorą w przyczepach prysznice (bo w swojej nie mam  :-)) - ale dla mnie zawsze problemem jest dostarczenie odpowiedniej ilości bieżącej wody  (chyba że masz przyłącze w przyczepie)  i zasięg do źródła wody - o prysznicu w stylu domowym moim zdaniem zapomnij. Byłem na wielu polach i na palcach jednej ręki mogę policzyć takie które mają przyłącza wody na każdym stanowisku.

Natomiast ten mój kibelek to taki mikro TOI TOI żeby zrobić pkt.1/2 i spadać - wygoda żadna poza własną deską.

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kleo77 napisał:

Tu musisz brać pod uwagę rozkładanie łóżka do spania za każdym razem.

Dlaczego tak uważasz? Czy to przez to łóżko piętrowe?

Sprzedający twierdzi, że to łóżko piętrowe jest demontowane (w razie potrzeby) i można spokojnie siedzieć przy mniejszym stoliku/mniejszej kanapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Grzegorz1977 napisał:

Dlaczego tak uważasz? Czy to przez to łóżko piętrowe?

Nie bardziej chodziło mi o to łóżko na przodzie przyczepy musisz je rozkładać do spania za każdym razem - natomiast w tych wariantach przyczep z tym mniejszym kibelkiem z przodu masz stałe łózko małżeńskie  i do tego luk bagażowy pod nim. Pamiętam chyba nawet, że ktoś kiedyś tu na forum robił jakąś przeróbkę tego przodu bo nie korzystał z tego rozkładania łóżka a chciał mieć luk bagażowy żeby móc więcej zapakować do przyczepy.

Powiem Ci tak my mamy z przodu to małżeńskie a na tyle obok małego kibelka stolik z kanapami (rozkładany na czas spania). I wykonanie tego manewru przy nas 4 jest kłopotliwe przy tej wielkości przyczepy. Myślę, też że tego typu sprawy będą zawsze indywidualną kwestią użytkownika/posiadacza. danego układu. Nie wiem czy oglądałeś już tą przyczepę na żywo (tzn. byłeś w środku) , ale jak będziesz ją oglądał popatrz też z wyprzedzeniem na funkcjonalność dla Ciebie tzn. w ilu będziecie korzystać najczęściej z przyczepy. Bo to że np. to można przesunąć tamto złożyć itd. to moim zdaniem często fajnie wygląda jak się o tym słyszy.

Możesz się śmiać ale polecam prosty eksperyment: zobacz jak się rozkłada/przestawia dany element /mebel w przyczepie. Wejdź do niej w takiej ilości jak będziesz korzystał (3 osoby/4 osoby) i spróbuj wykonać dane "manewry" przy zakładanym składzie osobowym. Ale wtedy kiedy jesteście wszyscy w środku a nie że np. :"kiedy musze rozłożyć łóżko to dwóch domowników musi wyjść do przedsionka czy przed przyczepę" - użytkownicy większych przyczep będą się śmiali ale ja tak to sprawdziłem w mojej i dziękuję że żeby położyć spać 4 osoby muszę tylko i aż położyć stolik i  rozłożyć poduszki żeby zbudować posłanie.  Gdybym miała więcej elementów w mojej do ruszania przestawiania to niestety u mnie (przy tej wielkości przyczepy) musiałoby się to kończyć wyproszeniem dwóch domowników na zewnątrz bo "teraz muszę zrobić przemeblowanie" Ale to są uroki takich małych przyczep. Musisz to sam ocenić bo zobaczysz potestujesz i być może powiesz, że dla ciebie to bajka i ja opowiadam bzdury - piszę to z praktyki używania i korzystania z tak niewielkiej przyczepy. 

Żeby nie było kocham ten sport i uwielbiam moją przyczepkę i wypady z nią (więc plusy w moim przypadku zabijają minusy). Kiedyś miałem N to moja obecna pod względem funkcjonalności i wielkości to lux ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=34096]kleo77[/mention] Dziękuje za wszystkie porady i wskazówki. Przed chwilą zapytałem Sprzedawcę o DMC tej oferowanej przyczepy Hobby 400, którą mam na oku. Powiedział on, że ta jego Hobby 400 Deluxe ma DMC 1300 . Myślałem, że te Hobby 400  mają DMC 1100 ??? W dowodzie rejestracyjnym mojego holownika MEGANE IV w rubryce O.1. mam wpisane 1700 kg. Czy DMC 1300 to nie będzie za dużo na moją Megankę??? 
A co za różnica czy jest DMC 1100 czy 1300? Istotna jest kwestia rzeczywistej wagi, która zamierzasz ciągnąć a nie suche DMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.