Jump to content
Tomii

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.

Recommended Posts

Klimator
Godzinę temu, ŁysyGsxr napisał:

Być może ta mogłaby okazać się dobrym zakupem lecz już ktoś ją zarezerwował :https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-averso-fifty-465-okazja-ID6DK0pw.html

Przyczepa stoi od minimum 5 lat w Chałupach przy tej wilgoci i soli nad morzem może być różnie już tu widziałem na forum zgniłki które miały byc perełkami.

Niunius07
13 godzin temu, MIchałB napisał:

czyli trzeba jednak pojechać osobiście i obejrzeć

Ja za swoją przyczepą jeździłem w kilka miejsc. Nie patrzyłem na kilometry tylko wybierałem te które mi się podobają i się umawiałem. Ostatecznie kupiłem 600km od domu i też jechałem w ciemno, oczywiście wcześniej starałem się przekonać sprzedającego że jak zrobię 600km w jedną stronę a okaże się stan inny niż mnie zapewniał to mogę być trochę nieprzyjemny więc pytałem czy na pewno jest o co bić pianę.  Jak będziesz jeździł i oglądał samemu to z każdą przyczepa będziesz bogatszy o nową wiedzę. Jak cię jakąś interesuje to poproś o więcej zdjęć bardziej szczegółowych. Jak ktoś ma pewniaka to myślę że nie odmówi. Wystarczy konkretnie porozmawiać.

filipert
30 minut temu, Niunius07 napisał:

Jak będziesz jeździł i oglądał samemu to z każdą przyczepa będziesz bogatszy o nową wiedzę.

Tu jest klucz do sukcesu.

Dodam, że przed zakupem w tymże samym celu, warto przeglądać wątki remontowe.

Ten wątek jest przydatny ale to kupujący będzie skazany na zakup a nie forumowicze ;)

smok_wawelski

Na pewno tak
Jednak przynajmniej na poczatku odradzalbym dalekie wyjazdy i wyjazdy w ciemno - daleki wyjazd rodzi koszty one z kolei presję zakupu.
Być może przy budzie za 50 czy 100 tysi to nie istotne ale przy budzie za 20 po kilku takich wyjazdach można czasem dojść że lepiej było kupić za 22 koło chalupy

Wysłane przy użyciu Tapatalka

MIchałB
22 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Na pewno tak
Jednak przynajmniej na poczatku odradzalbym dalekie wyjazdy i wyjazdy w ciemno - daleki wyjazd rodzi koszty one z kolei presję zakupu.
Być może przy budzie za 50 czy 100 tysi to nie istotne ale przy budzie za 20 po kilku takich wyjazdach można czasem dojść że lepiej było kupić za 22 koło chalupy

Wysłane przy użyciu Tapatalka

dzięki za sugestię - rzeczywiście presja czasu i wyjazdu może nieć negatywne konsekwencje. Uzbrajam się w cierpliwość

MIchałB

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-sterling-cadiz-dmc-1200-2-sypialni-przyczepa-kempingowa-rej-pl-oc-przedsionek-ciepla-woda-5-osobowa-ID6DJYV9.html#d6d1edde9c

czy ktoś wie jaką nośność ma to łózko piętrowe rozkładane ?

Przyczepa wygląda przynajmniej na zdjęciach i filmie na zadbaną

Klimator
Posted (edited)
17 minut temu, MIchałB napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-sterling-cadiz-dmc-1200-2-sypialni-przyczepa-kempingowa-rej-pl-oc-przedsionek-ciepla-woda-5-osobowa-ID6DJYV9.html#d6d1edde9c

czy ktoś wie jaką nośność ma to łózko piętrowe rozkładane ?

Przyczepa wygląda przynajmniej na zdjęciach i filmie na zadbaną

Dopytaj o ten przedsionek bo na zdjęciu jest przy całkowicie innej przyczepie :), wymyta dosyć mocno z zewnątrz karcherem bo aż od strony wejścia napisy zdarło :)

Edited by Klimator (see edit history)

MIchałB
4 minuty temu, Klimator napisał:

Okno z tyłu wydaje się być pęknięte po całości ? 
image.png.4ba776efac4099969b767034be95cd15.png

i dopytaj o ten przedsionek bo na zdjęciu jest przy całkowicie innej przyczepie :)

to raczej kabel leżący na kostce

Klimator
Teraz, MIchałB napisał:

to raczej kabel leżący na kostce

a sory masz rację :)

Jeszcze tak mi się rzuciła w oczy, ta lodówka wymieniona na zwykłą małą więc tylko na prąd i mocno wystaje z mebla :) 

Artur1983Jed
20 godzin temu, MIchałB napisał:

jest jeszcze taka - czy ktoś cos o niej bliżej wie - ma jakieś uwagi?

też daleko ode mnie

https://www.olx.pl/d/oferta/adria-altea-przyczepa-kempingowa-6-osobowa-CID5-IDJguEf.html#9cd590bc02

Mam tez Adrie z '96. Fakt, że jest mniejsza od tej w ogłoszeniu, ale 32tys to chyba zbyt dużo jak na nią. Chyba, że się mylę... Ale idąć tym tokiem liczenia to swoją musiałbym za 200% ceny zakupu wystawić😁 Chyba ktoś chce sprawdzić czy w ogóle bedzie zainteresowanie nią..

Niunius07
31 minut temu, Artur1983Jed napisał:

Mam tez Adrie z '96. Fakt, że jest mniejsza od tej w ogłoszeniu, ale 32tys to chyba zbyt dużo jak na nią. Chyba, że się mylę... Ale idąć tym tokiem liczenia to swoją musiałbym za 200% ceny zakupu wystawić😁 Chyba ktoś chce sprawdzić czy w ogóle bedzie zainteresowanie nią..

Wszystko ok ale ta w ogłoszeniu to 2006 r. 

Artur1983Jed
2 minuty temu, Niunius07 napisał:

Wszystko ok ale ta w ogłoszeniu to 2006 r. 

Mój błąd🤦‍♂️za długo w pracy. Znaczy, że trzeba szykować budkę i ruszyć na jakiś odpoczynek😉

lseremak

Dobry wieczór,

Planuje kupić pierwszą przyczepę, z tego wzgledu chciałbym zapytać czy jest ktoś z okolic Kraków/Trzebinia/Katowice kto mógłby pomóc w zakupie?

Jestem kompletnie zielony i nie wiem na co zwracać uwage. Ofert w internetach jest mnogo, ale jak człwoiek się nie zna, to nie wie nawet na co zwracać uwagę.

Sznurek113

Pojechać, zobaczyć, podpowiedzieć gdzie patrzeć, to można, ale pamiętaj decyzję każdy podejmuje sam i nikt obcy nie weźmie na swoje plecy tej odpowiedzialności.

PanSamochodzik
15 minut temu, lseremak napisał:

na co zwracać uwage.

1. Poczytać na forum - np. kącik kupującego, wątki techniczne, relacje z remontów etc.

2. Oglądać przyczepy w pobliżu - tak dla sportu / wprawy.

Pozdrowienia, T.