Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi



Smoku - jaki byś nie chciał być subtelny to nie zmienia to faktu ,że temat mówiąc delikatnie.....brzydko pachnie. ......
Nie chcę być subtelny a realnie obiektywny :)
Twierdzić że coś tu nie nie pasuje a twierdzić że ktoś jest oszustem to jednak wg mnie spora różnica. Pierwsze jest przypuszczeniem i radą a drugie w skrajnym przypadku pomówieniem podpadającym pod kk :)
Nie twierdzę aby nie wyrażać opinii i ostrzegać jednak uważam że stonowany sposób jest właściwszy.



Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradztwo internetowe to kiepski pomysł. Najlepiej jakby sam zainteresowany sobie pojechał , ocenił, powąchał i zdecydował.

To najlepszy sposób . Jednemu temat zagra , drugiemu nie. Statystycznie przyczepy z oknami ewakuacyjnymi mają znaną sławę i trudno jest uwierzyć w to ,że coś się w tym zakresie pozmieniało. A zdjęcia są zrobione bardzo fachowo "katalogowo" - tak żeby nic nie było widać. Dlatego nie ma co gdybać.

Pojechać , zobaczyć , sprawdzić.

Jeśli trafi się w Polsce PIERWSZY z uczciwym podejściem handlowiec z tego typu wersjami praktycznie nieużywanymi w jakości katalogowej ,bez realnych śladów użytkowania  ...to super. 

Tak jak pisałem - sam taką kupię.

Może i trochę przesadziłem z tą dosadnością /jeśli to kogoś uraziło to przepraszam/ - ale przez 25 lat już się naoglądałem wersji ewakuacyjnych dlatego daleki jestem od bezrefleksyjnego zachwytu i pochwały na widok samych zdjęć i mega profesjonalnego opisu . Robi robotę ! Za to duży plus.

Podkreślę jeszcze raz - nie skreślam takich fantastycznych okazji ale jestem sceptykiem i nie wierzę w fotoshopy jakby nie patrzeć 10-cio letniej  ewakuacyjnej przyczepy z krainy deszczowców.

2 lata temu widziałem kilka składów na jednym z podwarszawskich placów. Travellersi czy jakoś tak.

Z zewnątrz opad szczęki do trawnika. Same 1-3 latki w Tabbercie i Fendzie.  Holowniki też wyżej niż I-sza liga.To z zewnątrz.

A w środku..... będę subtelny i nic nie napiszę  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jarosław69 napisał:

Najlepiej jakby sam zainteresowany sobie pojechał , ocenił, powąchał i zdecydował.

Na pewno tak i na pewni nikt za niego nie podejmie decyzji  - tylko co pojedzie oglądać ktoś jeśli jest całkiem  "zielony" kolor tapicerki ?  Taka osobe zrobi "na szmaty" najgłupszy handlarz przez małe h
Więc dodałbym jeszcze żeby uprzednio ten potencjalny nabywca  nabył najpierw nie przyczepę a trochę wiedzy choćby forumowej o typowych przypadłościach przyczep, pooglądał też trochę wątków remontowych albo wziął ze sobą kogoś obeznanego i nie jechał za daleko bo koszty wyjazdu rodzą presje zakupu. 
Owszem nie wyolbrzymiajmy magii forum - osoba zielona nie zrobi tu kursu max level w miesiąc nie ma cudów - ale jednak przy intensywnym czytaniu, pytaniu i dyskusji może nabyć wiedzę pozwalająca na zminimalizowanie ryzyka a to juz coś.
Dodałbym także że polowanie jest sztuką cierpliwych i im więcej bud się oględnie tym bardziej spada możliwość nadziania się na minę bo po prostu wie się więcej :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko tyle - lewy tylny narożnik mi się podoba  :-))

 

Jechać , jechać i jechać bo jeśli  taki ideał to tylko brać. Poważnie piszę - sam bym kupił ewakuacyjną bo ten układ w Fendzie jest dla mnie idealny.

Wielkość , masa ,układ wewnętrzny,duża kabina prysznicowa , duży blat kuchenny  . Ta wersja wnętrza to mój ideał w przypadku 250cm.

Jeśli byłaby taka igła  jak na zdjęciach i w opisie to okazja jak mało kiedy . 

A toaletę można zastosować pudełkową  . To też dobre rozwiązanie. Przenośną można zabrać na łódkę .. to takie dwa w jednym.

Na mobile są 3 podobne sztuki. Cena średnio 16-18 ojro. Stan realny nie znany - zdjęciowo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzisz niczym w rozdwojeniu jaźni,  :) 
z jednej strony najpierw negujesz sprzedawcę, piszesz o katalogowych fotach itp.  teraz wietrzysz minę lewego tylnego narożnika który faktycznie wygląda na zafalowany ale nic więcej na podstawie tych zdjęć nie można powiedzieć, z drugiej strony piszesz już jechać bo gdzieś tam za ileś ojro,  wpadasz też w tryb przypuszczający  - ironizujesz ?  jaja sobie robisz ?     Sorry naprawdę nie chce się kłócić ale to nie bardzo ma się do kupy
Wg mnie rozsądek nakazuje minimalizować ryzyko z Białegostoku od zainteresowanego do Lubszy to jednak spory kawałek
Może najpierw poprosić jakieś zdalne oczy, może poprosić o foty podejrzanych miejsc w większej rozdzielczości może pogadać ze sprzedawcą i spróbować coś niecoś wyczuć - może  jeszcze inaczej ale na pewno nie gnać z kasą w zębach na sygnale bo to jedyna okazja.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku ma racje, gdyż odwiedziłem już w tym roku kilka "super" sprzętów: w Gdyni, Toruniu a nawet w Zgorzelcu bo sprzedawca zapewniał że są w idealnym stanie lecz prawda okazała sie inna więc nie napalam się i do kolejnego wyjazdu podchodzę z dużą rezerwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku - Pokazuję tylko jak może wyglądać  huśtawka emocjonalna u kupującego.  :-) i spojrzenie z dwóch biegunów.

Z jednej strony nie spodobała się zbyt dociekliwa i mało subtelna ocena a z drugiej zbyt euforystyczna.   Wszystko z przymrużeniem oka oczywiście.

Dalszą "wkrętarkę" odpuszczam  - wszystko w rękach nabywców .

Wydając prawie 50 tysięcy nie chciałbym polegać na opiniach z neta. Tylko ogląd osobisty i to najlepiej w obecności własnego "bezemocjonalnego" fachowca.

Niestety klient najczęściej szuka ceny a nie towaru więc potem powstaje mnóstwo wątków w zabarwieniu...... ale q...a   kupiłem minę !

Wtopy zdarzają się na przedmiotach/pojazdach fabrycznie nowych z autoryzowanych salonów a co dopiero z II albo III ręki.

MARZENIA nie zawsze się spełniają !!  Szczególnie teraz w szajbie covidovej.

 W związku z tym szukających nie tylko tej konkretnie przyczepy uprasza się o wyresetowanie mojego zdania w tym temacie .

Wszelkie decyzje..... na własną odpowiedzialność  ;-))

 

 

ps. Łysy dzwoń i wymagaj dużej ilości zdjęć .Wszystkie narożniki z zewnątrz i wewnątrz , od spodu też , zdjęcia narożnego rejonu  składań plastików w kabinie prysznicowej.  Szafki , zamki ,rygle przy dużych drzwiach meblowych  itp ,itd .

Tak jak pisałem - podoba mi się lewy tylny narożnik. Przy tej wielkości przyczepy narożniki to etap startowy ! Temat OCEAN !

Gdyby to była okazja życia to byłoby to już archiwum alledrogo.    A może to ta  jedyna ???

Nie stwierdzisz sam osobiście to się  nie dowiesz.  Ot cała zabawa... i koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość takich fendt'ów łatwo rozpoznać z zewnątrz po braku drzwiczek "kota". Sprzedajacy albo zamieszczają "na wabia" zdjęcia jednej (prawej, z kuchnią) strony cepy, albo w opisach "idealna dla osób zamierzających odwiedzać pola kempingowe".

Studzę zapędy po tą cepę może w sposób nieco bardziej stonowany, ale miej świadomość, że ta 590-ka to typowo przyczepa używana nie jako kempingowa, turystyczna, ale b. prawdopodobne że ogólnomieszkalna, której "zdjęciowo" dobry stan (czyste tapicerki itp), może wynikać z tego że albo są założone nowe, albo zdjęte zostały dopiero folie, na podłogach były dywany. Brak toalety wynika z opisanych wyżej powodów, ale w przypadku użytkowania turystycznego stanowi poniekąd zaprzeczenie funkcji przyczepy i jej "autonomii". "Oczny" luksus pryska, kiedy trzeba jak kotek, do przenośnej kuwetki wstawionej gdzieś w kąciku, zamiast zasiąść po królewsku, albo dymać hektar do WCtu zwierając poślady, gdy do tego leje jak z cebra... 

Sorry za banał, ale nie daj się wkręcić na wersję bez WC. Jakkolwiek wygląda ok, i jest tańsza, nie warto.

Sprawdź dobrze podłogę, czy nie jest wygnieciona na maxa, chociaż może (wykłądzina) wyglądać dobrze, czy nie jest maskowany zapaszek wieloletniego zamieszkiwania jakąś "perfumą". 

Co innego cepa używana w celach turystycznych, co innego np. zamieszkiwana przez kilka m-cy w roku, kiedy robi za współczesny "wóz kolorowy" z taboru. Chociaż, te tabory to już nie to co kiedyś, i krótsze, i bardziej przypominają nasz karawaning przez np. 2-3 m-ce w roku, żeby było zgodnie z tradycją, tylko trochę bardziej intensywny... Bo różnice, na ogląd, niewielkie:

https://nczas.com/2019/06/03/cyganie-opanowuja-francuskie-ziemie-wladze-sa-kompletnie-bezradne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuje zakupu mojej pierwszej przyczepy. 

Co sądzicie o tej? CZy ktoś może już ją oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-hobby-400-hobby-400-ID6DBXC7.html?#gallery-open

Edytowane przez Grzegorz1977 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzegorz1977 napisał:

Witam,

planuje zakupu mojej pierwszej przyczepy. 

Co sądzicie o tej? CZy ktoś może już ją oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-hobby-400-hobby-400-ID6DBXC7.html?#gallery-open

Opis za dużo nie mówi: "Mocno doposażona . igła stan jak nowa ." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Klimator napisał:

Opis za dużo nie mówi: "Mocno doposażona . igła stan jak nowa ." 

Typpowy mirek handlarz ;) a pewnie nawet nie wie co sprzedaje, skoro ani słowa o wyposażeniu, nie wiadomo jakie ma DMC itp - w polu DMC wpisałe 1150, a w polu dopuszczalna ładowność 1100 kg ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Typpowy mirek handlarz ;) a pewnie nawet nie wie co sprzedaje, skoro ani słowa o wyposażeniu, nie wiadomo jakie ma DMC itp - w polu DMC wpisałe 1150, a w polu dopuszczalna ładowność 1100 kg ?‍♂️

A myślisz, że było coś naprawiane? Wygląda całkiem przyzwoicie ta cepka, natomiast mam do niej 450 km i chciałem podpytać na forum o opinie i czy ktoś ją już może miał okazję oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grzegorz1977 napisał:

A myślisz, że było coś naprawiane? Wygląda całkiem przyzwoicie ta cepka, natomiast mam do niej 450 km i chciałem podpytać na forum o opinie i czy ktoś ją już może miał okazję oglądać.

To zanim pojedziesz to poproś o więcej szczegółowych zdjęć w lepszej rozdzielczosci. Wtedy będzie można cokolwiek więcej powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.