Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Niunius07 napisał:

że tak walczysz o tą przyczepę

Wcale nie walczę 

51 minut temu, Niunius07 napisał:

sugeruje się tylko zdjęciami. 

Nie, bo na zdjęciach nic nie widać. Bardziej mnie dziwi Twój sceptycym. 
 

a to, że stara to co?  Stare też mogą być sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paweł Niegada napisał:

Witam serdecznie. Oglądam sobie to ogłoszenie.

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-eifelland-haliday-460-dmc-1100-kg-gwarancja-12-m-cy-stan-wzorowy-ID6Dyg6B.html#f62e9a0c98

Czy tak na oko (poza ceną) i dziwnym dorobionym pawlaczem nad łóżkiem jest coś co przykuwa uwagę fachowemu oku?

Wydaje mi się że ten dziwnie dorobiony pawlacz to dodatkowe łóżko do spania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu jest rozkładane łózko piętrowe.

Pierwszy raz widzę, by Eifelland miał malowanie z szarym paskiem u góry ścian bocznych. Listwa nad drzwiami dołożona - mocowanie daszku??

Brak otwieranych okien bocznych - to może być mankament gdy ciepło lub bardzo ciepło.  Naklejki - jaskółki - jakoś tak nietypowo.

Uwaga na rączki manewrowe, kruszą się ze starości.

Edytowane przez algan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Czyli coś tam mogło być grzebane. Chodzi mi o takie coś, że jestem gotowy zapłacić nawet przepłacić za dany model/rocznik ale mieć coś na ładnych parę sezonów a nie skarbonkę która jesienią śmierdzi jak psia buda. Wydawało mi się, że to jakaś pozostałość po montażu markizy.  No nic szukam dalej. Co do drugiej już na wstępie mi nie pasuje model/rocznik bo te budki wychodziły do 2006 a w opisie jest jako 2007. Denerwujące są te "detale" które się handlarzom niechcący "mylą" a później człowiek wali przez pół Polski ,czas marnuje a na miejscu wychodzi coś kompletnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, algan napisał:

Z przodu jest rozkładane łózko piętrowe.

Pierwszy raz widzę, by Eifelland miał malowanie z szarym paskiem u góry ścian bocznych. Listwa nad drzwiami dołożona - mocowanie daszku??

Brak otwieranych okien bocznych.  Naklejki - jaskółki - jakoś tak nietypowo.

Uwaga na rączki manewrowe, kruszą się ze starości.

Były i miały pasek. Ale fakt jakaś tam listwa  wisi.

paseif.thumb.jpg.45ee5280d3bb8ee0a86694d3129bcd31.jpgholi.jpg.25577152e85de6f80f9193596360eefe.jpg

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pasek (fabryczny) jest na lewej stronie przyczepy. To po prawej wygląda jak dołożony kawałek blachy, nawet podwinięty pod uszczelnienie. I tak ją dyskwalifikuje bo część okien jest niefabrycznych. Powinny być otwierane i z zupełnie inną futryną. Była pewnie gdzieś po drodze dawcą części do innej przyczepy. Pozdrawiam

Eifelland Holiday Special 460 TU bij Van der Vliet Recreatie te  Weteringbrug op Caravans.nl

Edytowane przez Paweł Niegada (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paweł Niegada napisał:

Taki pasek (fabryczny) jest na lewej stronie przyczepy. To po prawej wygląda jak dołożony kawałek blachy, nawet podwinięty pod uszczelnienie.

Może być też tak, że jest to dodatkowa listwa z likszparą aby zmieścić dłuższą markizę workową.

8 godzin temu, Paweł Niegada napisał:

I tak ją dyskwalifikuje bo część okien jest niefabrycznych. Powinny być otwierane i z zupełnie inną futryną.

Spójrz na zdjęcia powyżej Twojego postu. Tam okna też są nieotwierane.

Może po prostu zależy to od wersji, modelu albo było za ekstra dopłatą.

W Dethleffsie miałem identycznie - otwierane tylko 3 okna (przód, tył i kuchnia)

9 godzin temu, Paweł Niegada napisał:

Co do drugiej już na wstępie mi nie pasuje model/rocznik bo te budki wychodziły do 2006 a w opisie jest jako 2007

Mój Hymer miał w opisie 2009 a jest 2003.

I obie daty są właściwe, bo w DE data pierwszej rejestracji przyczepy jest jak data produkcji. W DR mam 2009.

Przekłamanie o rok to w zasadzie może być standard.

Ale masz rację, handlarz który niby się zna mógłby o takie szczegóły zadbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, filipert napisał:

Mój Hymer miał w opisie 2009 a jest 2003.

I obie daty są właściwe, bo w DE data pierwszej rejestracji przyczepy jest jak data produkcji. W DR mam 2009.

Przekłamanie o rok to w zasadzie może być standard.

Dość odważne stwierdzenie , ale niestety błędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Astrah dalej nie podajesz konkretów i cytujesz 3 stwierdzenia które podważasz. Jak chcesz coś wnieść do dyskusji, to wysil się :)

 

U mnie wszystkie dokumenty, vin, pierwsze przeglądy fabryczne mam na 2003. Potem w historii pojawia się pierwszy przegląd gazowy z 2008 zapewne przed rejestracja 2009 bo stary stracił ważność. Swoją wiedzę mam od dealera który tą przyczepę ściągał z DE. Jakby nie było jest to częsty przypadek, że rok produkcji w dokumentach nie zgadza się z rokiem wyprodukowania jak choćby w tym wątku i wielu innych przypadkach. Dla mnie taka rozbieżność jest na plus, bo budka choć ma 18 lat to eksploatowana jest 12.

Reasumując, nie ma co się kierować zapisami z DR a patrzeć na VIN lub dokumenty źródłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co mam napisać ,sytuacja jest prosta. Przyczepa  jak piszesz wg. vin jest 2003 rok , w dowodzie masz 2009 i ty uważasz że jest ok ? Chcesz powiedzieć że to sprzedawca ustala rok produkcji?  Wszyscy handlarze przekręcający rok produkcji przyczepy nie robią nic złego ?

Rok produkcji ,to rok produkcji , rok rejestracji to rok rejestracji i tyle-nie ma co mylić pojęć. Fakt że chyba tylko w Polsce istnieje zapis roku pr. w dowodzie rej. , co nie zmienia faktu że są to dwie inne daty. 

Masz po prostu przyczepę z zawyżonym rokiem produkcji , z błędnie wypełnionym dokumentem urzędowym jakim jest dowód rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.