Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

Szukam swojej pierwszej przyczepy. Z racji dużej rodziny znalazłem coś takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-beduin-l-2-sypialnie-ladny-stan-transport-gratis-lozko-malzenskie-super-ID6DyfYy.html

Wydaje mi się że widzę jeden mankament z przodu (załączone zdjęcie). 

Tak jak wspominałem jest to moja pierwsza przyczepa i nie chcę wydawać na nią dużych pieniędzy. Jak zapoznam się w praktyce z tematem karawaningu to wtedy pomyślę o czymś lepszym. A na razie bardzo proszę Państwa o opinię na temat tej przyczepy. A może ktoś z Państwa ją oglądał?

Pozdrawiam, Filip. :) 

 

 

Screenshot_20210113_131113_com.facebook.orca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to ogłoszenie   szerokość - 2,40 metra!!!!- bardzo przestronna.  

Zaraz sobie przypomniałem tą ilość !!!!!!!!!! . Choć minęło prawie dwanaście lat mamy tego importera u nas  :) 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Oglądam sobie to ogłoszenie.

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-eifelland-haliday-460-dmc-1100-kg-gwarancja-12-m-cy-stan-wzorowy-ID6Dyg6B.html#f62e9a0c98

Czy tak na oko (poza ceną) i dziwnym dorobionym pawlaczem nad łóżkiem jest coś co przykuwa uwagę fachowemu oku?

Druga, która mi wpadła w oko (tutaj tym bardziej cena)

http://swiatkempingow.pl/przyczepa/sportatatatklimatyzacja-knaus-1416   ale zastanawia mnie to tylne okno. 

Tak pytam bo się rozglądam za pierwszą przyczepą, żeby pojeździć i się zmierzyć z tematem. Mam ograniczenie w dmc przyczepy do 1270kg by zmieścić się z 3,5TDMC zestawu (jako holownik   VW Tiguan 2, dmc auta 2230).  

 

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam, że pierwszy post od razu z interesem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Klimator napisał:

ja bym powiedział ze po prostu jest otwarta klapa.

Przecież widać że w tym szrocie oczywiście moim zdaniem że jest zdeformowana ta klapa. 

 

2 godziny temu, fifidrummer napisał:

Zapewne. Absolutnie nie upieram się przy mojej tezie. Czy warto jechać 400 km i oglądać? 

Jak chcesz zaszczepić w rodzinie karawaning to szukaj czegoś zadbanego. Za zdjęć widać że to szrot a w środku pewnie śmierdzi wilgocią. Do tego cena patrząc na to co jest teraz na rynku to w przypadku zadbanej przyczepy była by dużo wyższa. 

Jak dla mnie to ta przyczepa jest nie warta jazdy 400km.

20210113_174400.jpg

Edytowane przez Niunius07 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Niunius07 napisał:
2 godziny temu, Klimator napisał:

ja bym powiedział ze po prostu jest otwarta klapa.

Przecież widać że w tym szrocie oczywiście moim zdaniem że jest zdeformowana ta klapa. 

Miałem Dethlefsa 89 i miał identyczną klapę która nie zamknięta na klucz właśnie tak odstawała. Tam nie ma żadnego mechanizmu przytrzymującego więc to normalne.

Nie rozumiem skąd opinia, że to szrot???

26 minut temu, Niunius07 napisał:

Za zdjęć widać że to szrot a w środku pewnie śmierdzi wilgocią

Gdzie to widać i jak czuć???

Trzymajmy się konkretów.

Przyczepa ma prawie 30 lat i nie widzę nic nadzwyczajnego na zdjęciach. Nie widzę zacieków, meble raczej dobrze spasowane, podejrzewam, że to chyba nawet oryginalna tapicerka. Z zewnątrz też nic podejrzanego nie wpadło mi w oko.

31 minut temu, Niunius07 napisał:

Do tego cena patrząc na to co jest teraz na rynku to w przypadku zadbanej przyczepy była by dużo wyższa. 

Może tak. A może ktoś wyrwał ją ze stacjonarki w DE za 1000EUR i po prostu liczy na szybką przebitkę 100%.

2 godziny temu, fifidrummer napisał:

Czy warto jechać 400 km i oglądać? 

To daleko.

Lepiej poszukaj na pierwszej stronie, czy ktoś Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Niunius07 napisał:

A jakie są te konkrety?

 

To że ty miałeś 89r i była zadbana to raczej nie znaczy że wszystkie te modele są zadbane. Ale rozumiem sentyment. 

Tu nawet nie chodzi o sentyment, ale ze zdjęć do czego się doczepić? Oprócz tej klapy co jak filipert pisał tak odstaje nie zakluczona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Niunius07 napisał:

A jakie są te konkrety?

Przecież napisałem :)

Konkretem jest to co widać i to czego nie widać. Chodziło mi o to abyś napisał co konkretnie wskazuje na Twoją zdecydowaną, negatywną ocenę.

38 minut temu, Niunius07 napisał:

To że ty miałeś 89r i była zadbana to raczej nie znaczy że wszystkie te modele są zadbane. Ale rozumiem sentyment. 

Akurat u mnie wypatrzyłbyś więcej oznak zużycia niż w omawianej. Kupujący dostał nawet pakiet zdjęć z takimi smaczkami, bo jechał dużo więcej niż 400km.

Ale z sentymentem masz rację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacekzoo napisał:

Tu nawet nie chodzi o sentyment, ale ze zdjęć do czego się doczepić? Oprócz tej klapy co jak filipert pisał tak odstaje nie zakluczona. 

Kolego fifidrummer żebyś się nie kierował tylko moją opinią, którą miałem prawo wyrazić.

Jak zauważyłeś jednym się nie podoba czyli mi (widzę w niej szrota), innym się podoba, zdania są podzielone no ale po to jest ten wątek żeby każdy mógł wyrazić swoją opinię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Niunius07 napisał:

Jak zauważyłeś jednym się nie podoba czyli mi (widzę w niej szrota)

Mi też się nie podoba i dla mnie też jest za stara, ale technicznie ze zdjęć nic konkretnego nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Mi też się nie podoba i dla mnie też jest za stara, ale technicznie ze zdjęć nic konkretnego nie widać

No dlatego trochę się zdziwiłem że tak walczysz o tą przyczepę biorąc pod uwagę że forumowicz z twoim doświadczeniem (i tu jest chyba wazelina):hej:sugeruje się tylko zdjęciami. 

To samo się tyczy kolegi filiperta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.