Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy oglądał ktoś może tę przyczepę?

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-fendt-saphir-410-dmc-tylko-1000-kg-pietrowe-lozka-2001-r-CID5-IDH6j2K.html

Na co zwrócić szczególnie uwagę przy tym modelu?

Edytowane przez Milosz1911 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikatowa na rynku bo z kibelkiem a nie po cyganach.Wiele plusów a minusy na fotkach kiepskiej jakości nie widać szczegółów.

Prawy bok zupełnie nie widoczny. Małe DMC dla jednego plus dla drugiego minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest ,że ten Fendt ma zwykły zaczep kulowy ? A kółko manewrowe od towarówki.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Małe DMC dla jednego plus dla drugiego minus

Takiej właśnie szukam max. DMC 1200. Ta ma 1000 i to jest dziwne bo wg katalogu powinna mieć 1100-1200. Może ktoś kiedyś zmniejszał ?

Cytat

Dziwne jest ,że ten Fendt ma zwykły zaczep kulowy

Czy mógł być siłownik wymieniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś oglądał może tą przyczepę ? wygląda ok i się zastanawiam ale mam 350 km :) moze ktoś jest z okolicy Mińska ??

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-camper-przyczepa-kempingowa-4-os-ciepla-woda-przedsionek-ID6Dt4iE.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Klimator napisał:

Czy ktoś oglądał może tą przyczepę ? wygląda ok i się zastanawiam ale mam 350 km :) moze ktoś jest z okolicy Mińska ??

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-camper-przyczepa-kempingowa-4-os-ciepla-woda-przedsionek-ID6Dt4iE.html

Zwróciłeś na załamania/wgnioty poszycia na obu bocznych ścianach pod dachem?

Pewnie to jakieś przetarcia ale na tej wysokości po obu stronach to pierwszy raz widzę. Nie zaszkodzi dokładnie przyjrzeć się mocowaniom mebli i spasowaniu szafek w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Klimator napisał:

Czy ktoś oglądał może tą przyczepę ? wygląda ok i się zastanawiam ale mam 350 km :) moze ktoś jest z okolicy Mińska ??

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-camper-przyczepa-kempingowa-4-os-ciepla-woda-przedsionek-ID6Dt4iE.html

5 godzin temu, filipert napisał:

Zwróciłeś na załamania/wgnioty poszycia na obu bocznych ścianach pod dachem?

Pewnie to jakieś przetarcia ale na tej wysokości po obu stronach to pierwszy raz widzę. Nie zaszkodzi dokładnie przyjrzeć się mocowaniom mebli i spasowaniu szafek w środku.

Witam.

Podzielam opinię kol. @filipert. Te wgniecenia wystepują po obu stronach tak jakby budka się gdzieś nie zmieściła.

Oferta pojawiła się również tutaj.

https://sprzedajemy.pl/dethleffs-4-os-2000-r-przedsionek-ciepla-woda-grzebowilk-2-6bea9f-nr62906809

dc_3.jpg.1e7929a5ceac477d46112b2c7bef3e98.jpg

dc_2.thumb.jpg.2ef2ed83e273951f65bf8467e404f962.jpg

Odnoszę wrażenie różnej intensywności koloru dolnej części poszycia (ale tylko lewy bok).

Wg mnie brak zakończeń tylnego zderzka. Np:

Dethleffs-Camper-460-DB-8_crop.jpg.720e0c642d6c5472a875fd328116d0a3.jpg

Do weryfikacji listwy łączace boczne ściany z dachem - czy nie było pod nimi uzupełniane uszczelnienie (może widać będzie czy te listwy nie były czasem były "odkształcone").

dc_1.thumb.jpg.1968dd2deca4a489455187c98bd0b8d5.jpg

No i częsty widok w wielu przyczepach:

dc_4.jpg.bd59e374d3d504ec6cdad6e1f7fec592.jpg

Nie wiem czy to pomogło w ocenie, ale tylko tyle mogłem ze zdjęć wywnioskować.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za analizę, napisałem prośbę o przesłanie zdjęć w lepszej jakości ale na razie zero odzewu, co do tych wgniotek to widziałem ale pomyślałem że może ktoś wjechał między drzewa czy coś ale te dolne listwy to już dziwny temat z tymi uszczelkami przy dachu też dziwnie to wygląda, jeszcze raz dziękuję szukam mojej pierwszej przyczepy ? i nie bardzo wiem na co patrzeć, lepiej to odpuścić ?? Szkoda że to dla mnie tak daleko bo generalnie układ mi pasuje bo mam 2 dzieci, a żona nie chce łóżek 2 piętrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tofel napisał:

No i częsty widok w wielu przyczepach:

dc_4.jpg.bd59e374d3d504ec6cdad6e1f7fec592.jpg

to na czerwono, to zmora  tych przyczep. Czasem wystarczą mikropęknięcia aby woda wnikała.

Ostatnio pojechałem 100km aby obejrzeć perełkę i okazało się, że ciekło i gniło dookoła :( 

350km x2 = spore ryzyko

ale może ktoś ma blisko i pomoże

na pierwszej stronie masz listę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filipert a przypadkiem te pękające przody to nie jest tylko plastikowa nakładka nie związana ze ścianą? Tak mi się coś kojarzy, że te pęknięcia to tylko estetyka nie mająca wpływu na konstrukcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jacekzoo napisał:

@filipert a przypadkiem te pękające przody to nie jest tylko plastikowa nakładka nie związana ze ścianą? Tak mi się coś kojarzy, że te pęknięcia to tylko estetyka nie mająca wpływu na konstrukcję

nie dam sobie ręki uciąć co się dzieje nad parapetem ale poniżej w bakiście, to jest jedyna warstwa ściany przedniej i bezpośrednio łączy się ze ścianą boczną i podłogą. Przez takie pęknięcia woda sączy się powoli do ściany bocznej i w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.