Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

dziwnie wygląda ten narożnik z tylu u góry może ten typ tak ma się nie znam, ale jakoś mi się nie podoba w innych przyczepach tego producenta nie widać takiego jakby załamania :)

dobra teraz doczytałem ze już o tym wspomniałeś:D

Edytowane przez Kobiela (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyposażony, ale warto rozeznać te narożniki z tyłu. Po lewej stronie widać to tak, jakby od tego narożnika szedł w kierunku przodu pasek gładkiego tworzywa tuż pod listwą krawędziową, tak na 5-6 cm od listwy. Dziwne, bo blacha na ścianach jest tłoczona i bez potrzeby nic tam się na nią nie daje (nie przykręca, a zwłaszcza nie przylepia jkichś folii itp, bo na takiej blasze za długo się nie utrzymają. Ki diabeł, nie wiem. W prierwszej chwili widziałem prawą stronę, i przez chwile myślałem, że to ślad po "zjeździe" raftera po ścianie, ale patrząc na obie strony to raczej nie to. Spójrz pod workiem markizy, czy taki sam pasek pod listwą krawędziową też idzie w  przód na prawej stronie. 

Lekko pomięty bok z lewej strony na przodzie pewnie widziałeś? Z tym raczej trzeba by się było pogodzić, i tak jeździć. 

Przyjrzyj się dokładnie listwom krawędziowym. Na zdjęciu lewego boku robionym ze skosa od tyłu, widać m.zd. 2 rzeczy: załamanie [ugięcie] listwy krawędziowej na łączeniu dachu ze ścianą, mniej więcej na tej wysokości jak widać kominek od trumy nad dachem. To "ugięcie" listwy dość dziwnie wygląda. Przyjrzyj się listwom krawędziowym - ta lewa na pionowym odcinku spojenia ściana tylna - bok, wygląda (przyjnajmniej dla mnie), tak, jakby kiedyś ją ktoś odkręcał i potem dociskał albo dobijał, co ok. 15-20 cm, są załamania światła w takich odstępach, ale może to takie zdjęcie czy coś. Warto stanąć na dyszlu, obejrzeć dach, o co tam kaman (czy toe jakaś naprawa poszycia dachu). Dziwnie to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kobiela napisał:

dziwnie wygląda ten narożnik z tylu u góry może ten typ tak ma się nie znam, ale jakoś mi się nie podoba w innych przyczepach tego producenta nie widać takiego jakby załamania :)

dobra teraz doczytałem ze już o tym wspomniałeś:D

Dzięki :)

 

 

  

4 godziny temu, czyś napisał:

Fajnie wyposażony, ale warto rozeznać te narożniki z tyłu. Po lewej stronie widać to tak, jakby od tego narożnika szedł w kierunku przodu pasek gładkiego tworzywa tuż pod listwą krawędziową, tak na 5-6 cm od listwy. Dziwne, bo blacha na ścianach jest tłoczona i bez potrzeby nic tam się na nią nie daje (nie przykręca, a zwłaszcza nie przylepia jkichś folii itp, bo na takiej blasze za długo się nie utrzymają. Ki diabeł, nie wiem. W prierwszej chwili widziałem prawą stronę, i przez chwile myślałem, że to ślad po "zjeździe" raftera po ścianie, ale patrząc na obie strony to raczej nie to. Spójrz pod workiem markizy, czy taki sam pasek pod listwą krawędziową też idzie w  przód na prawej stronie. 

Lekko pomięty bok z lewej strony na przodzie pewnie widziałeś? Z tym raczej trzeba by się było pogodzić, i tak jeździć. 

Przyjrzyj się dokładnie listwom krawędziowym. Na zdjęciu lewego boku robionym ze skosa od tyłu, widać m.zd. 2 rzeczy: załamanie [ugięcie] listwy krawędziowej na łączeniu dachu ze ścianą, mniej więcej na tej wysokości jak widać kominek od trumy nad dachem. To "ugięcie" listwy dość dziwnie wygląda. Przyjrzyj się listwom krawędziowym - ta lewa na pionowym odcinku spojenia ściana tylna - bok, wygląda (przyjnajmniej dla mnie), tak, jakby kiedyś ją ktoś odkręcał i potem dociskał albo dobijał, co ok. 15-20 cm, są załamania światła w takich odstępach, ale może to takie zdjęcie czy coś. Warto stanąć na dyszlu, obejrzeć dach, o co tam kaman (czy toe jakaś naprawa poszycia dachu). Dziwnie to wygląda. 

Wow dzięki, powiem szczerze że tych załamań na żywo nie widziałem, ale jak mi napisałeś, że są to nawet bez wskazania miejsca je zauważyłem. Na tej listwie krawędziowej przy dachu chyba jest jeszcze jedno bliżej przodu przyczepy. 

Co do wgniotki na boku, to tak widziałem, jestem skłonnym z tym żyć, w końcu to nie nowy sprzęt. Ważne aby nie przeciekał i nie gnił :)

Nurtuje mnie kwestia tego dachu, poproszę o fotki z góry. Zauważyłem jeszcze, że z lewej strony wstawka jest gładka a z prawej taka jak reszta ściany - tłoczona. Dziwne, bo miejsce uszkodzenia i rodzaj naprawy raczej wskazuje, że powinno to być naprawione jednocześnie. Czy w tego typu przyczepie dach to jest/powinien być jeden element? Zakładam, że tak bo inaczej ciężko było by uszczelnić. Jest jakaś możliwość aby sprawdzić czy przyczepa jest szczelna w tych miejscach, poza "zmacaniem" ścian i węchem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rudy86 napisał:

Co do wgniotki na boku, to tak widziałem, jestem skłonnym z tym żyć, w końcu to nie nowy sprzęt. Ważne aby nie przeciekał i nie gnił :)

Takie nastawienie to przy kupnie cepy mającej lat naście lub 20+, za kilka-kilkanaście tysięcy. Ta przyczepa to raptem 6-latek, i to za dość poważne pieniądze, dokładając 1/3 tej ceny można się rozglądać za jako-tako wyposażoną nową, lub dobrze (może nie aż tak jak ta z ogłoszenia) wyposażoną 2-3 letnią. Nie kupuj za taką kasę cepy, która nie będzie dosłownie w "igielnym" stanie, bo kiedyś będziesz sobie pluł w brodę. Lepiej na chłodno do tego podejść, z nastawieniem, ze jeśli są wątpliwości, to że to jeszcze nie ta wymarzona. 

Byłem kiedyś właśnie u tego sprzedającego w Tomaszowie, ma dobre opinie, sprzęty generalnie niezłe, ale pomimo to, nie wszystko co na placu to istne perełki. Po prostu ciężko nawet ludziom  siedzącym w branży wyrwać tylko w 100% dobry sprzęt za dobrą kasę, dającą jeszcze szansę na jakiś tam zarobek. 

Płat dachu powinien być z jednego arkusza

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że takich 2-3letnich przyczep praktycznie niema w Polsce. Jak oglądam takie 5-6letnie w ogłoszeniach, to praktycznie każda ma jakieś uszkodzenia mniejsze lub większe :(

A nowa to przynajmniej ze 100k trzeba liczyć z moverem i markizą - podoba mi się Dethleffs DETHLEFFS C'GO 525 KR  lub Dethleffs C Go UP 525 KR. Ewentualnie Dethleffs DETHLEFFS C'JOY 480 QLK, fajny układ, cena 70k brutto, tylko 212cm szerokości, więc trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezarr napisał:

Witam, co myślicie  na temat tego egzemplarza  a może omijać tego sprzedawcę :hmm:
https://sprzedajemy.pl/przyczepa-kempingowa-knaus-komfort-wiorek-2-6bea9f-nr62768687

O wiorku jest na forum pozatym zobacz na kiki świat jak igłę sprzedał kikiemu ? pierdolilo mu się wszystko 

Edytowane przez DarkWater (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarkWater napisał:

O wiorku jest na forum pozatym zobacz na kiki świat jak igłę sprzedał kikiemu ? pierdolilo mu się wszystko 

Kiki kupował i serwisował w Czapurach a nie w Wiórku. To wioska obok i firma nazywa się Świat Kempingów.

5 godzin temu, Cezarr napisał:

Witam, co myślicie  na temat tego egzemplarza  a może omijać tego sprzedawcę :hmm:
https://sprzedajemy.pl/przyczepa-kempingowa-knaus-komfort-wiorek-2-6bea9f-nr62768687

Tutaj masz więcej fotek:

https://www.przyczepykempingowewiorek.pl/przyczepa/komfort-knaus-1624

W Wiórku bywa różnie, bo stoją zgnite trupy i obok całkiem sensowne przyczepy - trzeba konkretny egzemplarz obejrzeć.

Generalnie większość przyczep tam nosi znaczne ślady użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cezarr napisał:

Witam, co myślicie  na temat tego egzemplarza  a może omijać tego sprzedawcę :hmm:
https://sprzedajemy.pl/przyczepa-kempingowa-knaus-komfort-wiorek-2-6bea9f-nr62768687

Jak się będę jutro lepiej czuł to pojadę do Poznania, jak chcesz to mogę wjechać zobaczyć tą przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał:

Był i tu i tu

tfu, tfu

masz rację:

https://www.bing.com/videos/search?q=kiki+na+targi&&view=detail&mid=08AE67FCCA5D8949C6F808AE67FCCA5D8949C6F8&&FORM=VRDGAR&ru=%2Fvideos%2Fsearch%3Fq%3Dkiki%2Bna%2Btargi%26qpvt%3Dkiki%2Bna%2Btargi%26FORM%3DVDRE

 

niemniej w Wiórku wszystkie przyczepy które oglądałem miały fabryczne uszczelnienie a w Czapurach spotkałem sylikonik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.