Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Mam możliwość kupić tak uszkodzoną i naprawianą przyczepę. Przyczepka ma służyć na wynajem , ja mam już swoją.

Zadaj sobie sam pytanie, czy chciałbyś coś takiego wynająć. Jak ja bym zobaczył coś takiego to złamanego grosza bym nie zapłacił za wynajem tego czegoś.

8 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Niech się wypowiedzą proszę fachowcy pomijając wygląd po naprawie , dobrze naprawiona ???

Coś co ma listwy przypodłogowe na ścianie bocznej nie może być dobrze naprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Nie sądzę żeby wynajmujący zwracali uwagę jak przyczepa wygląda z zewnątrz. Tz wiedzieli ze ta listwa z boku to listwa podłogowa ? A raczej jak jest wyposażona i jaki ma rozkład wewnątrz. Ale ponieważ dopiero ruszam z tematem wynajmu poszukam coś ładniejszego z zewnątrz. Czyli jak bum covidowy minie i Ci co kupili na szybko zaczną sprzedawać. Bo uświadomią sobie ze lepiej jednak samolotem lecieć na urlop ?

Dzięki Panowie ??

 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiemy ,że przyczepa zostaje tam gdzie stoi :) 

Ale jest jeszcze coś. Teraz czysto teoretycznie :)  kupujemy taki ulep na wypożyczalnie  a że była to pełna amatorszczyzna  w wykonaniu P. Kazia  co to ma dwie złote rączki i zrobi cud miód. Po którymś tam wypożyczeniu dzwoni klient z trasy na drugim końcu Polski , że mu ściana odjechała .... a on boi się ją holować bo nawet w dodatkowym lewym lusterku nic nie widzi co się dzieje na drodze. I co teraz ? Czy wynajmujący płacze i płaci bo wg. właściciela nieodpowiednio korzystał z przyczepy. Coś jak oddajemy buty na gwarancji i mamy odmowę zwrotu kasy bo jakieś bzdury napisali w uzasadnieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Mam możliwość kupić tak uszkodzoną i naprawianą przyczepę. Przyczepka ma służyć na wynajem , ja mam już swoją. Niech się wypowiedzą proszę fachowcy pomijając wygląd po naprawie , dobrze naprawiona ???

DSCF3248.JPG

Screenshot_2021-04-20-11-12-33-306_com.google.android.gm.jpg

Screenshot_2021-04-20-11-12-36-056_com.google.android.gm.jpg

Screenshot_2021-04-20-11-12-38-889_com.google.android.gm.jpg

Screenshot_2021-04-20-11-12-42-874_com.google.android.gm.jpg

Screenshot_2021-04-20-11-12-47-502_com.google.android.gm.jpg

Screenshot_2021-04-20-11-12-51-779_com.google.android.gm.jpg

Człowieku najpierw się popukaj w głowę jeżeli chcesz komuś wynająć takie gówno. Widać że bezpieczeństwo innych osób masz w dupie. Przecież duża część osób wynajmujących to rodziny z dziećmi. To nie będzie przyczepa stacjonarna tylko ogon który ktoś będzie ciągnął. Jak to będzie świadczyło o tobie jeżeli w swojej ofercie będziesz miał takie badziewie. Nie obraź się ale tak w ogóle to trochę jesteś dziwny najpierw szukasz wad i zalet w mega wypasionej przyczepie a potem wrzucasz taki szrot. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ok dzięki. Nie sądzę żeby wynajmujący zwracali uwagę jak przyczepa wygląda z zewnątrz.


Czyli jakbyś chciał wynająć samochód to nie byłoby dla Ciebie istotne jak on wygląda? Wolałbym wynająć bity, malowany i z wylażącą szpachlą czy jednak wolałbyś pachnący nowością?

Wychodzisz z błędnego założenia, że ludziom jest wszystko jedno. To dlaczego każdy prospekt wakacyjny to niemal raj? Ludzie kupują przede wszystkim oczami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:


  bity, malowany i z wylażącą szpachlą
 Ludzie kupują przede wszystkim oczami

Naoglądali się Dudy jak zrobił szpachlowóz i potem tak jest, myślą że wszystko można przykryć szpachla wymalować dociąć, przyspawać i będzie git, ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dejv napisał:

 

Ile sobie będziesz życzył za wynajem takiej przyczepy?? Bo ja osobiście bym za tą z linku nie dał nawet 50 zł za dzień. Uważam że klienci zwrócą uwage na wyglad i stan przyczepy

 

Z całym szacunkiem ale chyba byś mi musiał dopłacić żebym to wynajął … Ludzie lubią wypożyczać towar luksusowy dopieszczony w pełni wyposażony a nie taki zlep … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dejv napisał:

Ile sobie będziesz życzył za wynajem takiej przyczepy?? Bo ja osobiście bym za tą z linku nie dał nawet 50 zł za dzień. Uważam że klienci zwrócą uwage na wyglad i stan przyczepy.

 

1 godzinę temu, Niunius07 napisał:

Człowieku najpierw się popukaj w głowę jeżeli chcesz komuś wynająć takie gówno. Widać że bezpieczeństwo innych osób masz w dupie. Przecież duża część osób wynajmujących to rodziny z dziećmi. To nie będzie przyczepa stacjonarna tylko ogon który ktoś będzie ciągnął. Jak to będzie świadczyło o tobie jeżeli w swojej ofercie będziesz miał takie badziewie. Nie obraź się ale tak w ogóle to trochę jesteś dziwny najpierw szukasz wad i zalet w mega wypasionej przyczepie a potem wrzucasz taki szrot. :niewiem:

 

50 minut temu, Smolik napisał:

Z całym szacunkiem ale chyba byś mi musiał dopłacić żebym to wynajął … Ludzie lubią wypożyczać towar luksusowy dopieszczony w pełni wyposażony a nie taki zlep … 

Z czego robicie gowno burze ? Grzecznie spytałem najpierw o to czy jest naprawa wykonana poprawnie. Jesli ktos kto cos wie na ten temat napisalby ze jest naprawiona prawidłowo, kupiłbym ją bez względu na wasze komentarze o wygląd. Bo nie każdy ma głowę w chmurach i nie musi wypożyczać sprzęt piękny najlepiej nowy ,dla takich też będę mial odpowiednią.

Nie pytałem Was o to czy ktoś ją wynajmie czy nie i ile mi zapłaci. I celowo napisalem zeby wypowiedzieli sie fachowcy a nie teoretycy... 

 

 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam dużo wspólnego z wynajmem i powiem Ci tak flota jest nie starsza niż 3 lata a przebiegi też niskie a to są maszyny budowlane … nikt nie wynajmuje maszyny 10 letniej z przebiegiem paru tyś mth .... Stara przyczepa po naprawie wygeneruje Ci więcej problemów niż zysku i to napisali koledzy a jak taki trup zrobi Ci opinię to szybko jej nie zmienisz … a w dzisiejszych czasach każdy zaczyna szukanie od sprawdzania opinii. Powodzenia życzę i potraktuj to jako dobre rady a nie obrzucanie błotem. 

Edytowane przez Smolik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Smolik napisał:

Tak się składa że mam dużo wspólnego z wynajmem i powiem Ci tak flota jest nie starsza niż 3 lata a przebiegi też niskie a to są maszyny budowlane … nikt nie wynajmuje maszyny 10 letniej z przebiegiem paru tyś mth .... Stara przyczepa po naprawie wygeneruje Ci więcej problemów niż zysku i to napisali koledzy a jak taki trup zrobi Ci opinię to szybko jej nie zmienisz … a w dzisiejszych czasach każdy zaczyna szukanie od sprawdzania opinii. Powodzenia życzę i potraktuj to jako dobre rady a nie obrzucanie błotem. 

Godzinę temu, Smolik napisał:

 

Jacku , ok ja to rozumiem. Mimo to mialem kilku chętnych, którzy szukali opcji nazwijmy to "eco"

Czyli wynajęciem przyczepy byle jak najtaniej.

Ja nie zamierzamy nikogo narażać na utratę zdrowia lub życia a siebie na sąd i więzienie.  Wręcz przeciwnie , jestem na tym forum wlasnie po to zeby dowiedziec sie wszystkiego co zapewni wynajmującymi komfort i bezpieczeństwo. Ale również w przystępnej cenie w używanym sprzęcie. 

 

 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego nie czytasz tego co ludzie w dobrej wierze do Ciebie piszą. Forma może i nie zawsze artystyczna/poetycka ale i nastawienie napaleńca w tym przypadku zaciera zdolność właściwego odbioru .

Akurat ja miałem kiedyś wypożyczalnię takich pojazdów i wiem o czym piszę.

To co przedstawiłeś wygeneruje Ci klienta ,który płacąc 50 złotych za dobę /max za tego Frankensteina/  narzuci Ci taki poziom wizerunkowy klienteli ,że długie lata nie wyzbędziesz się wizerunku "DZIAD-FIRMY" .

Wtedy zobaczysz co to jest ekstrema. Mam wrażenie ,że zacząłeś od liczenia zysków zamiast kosztów i ewentualnych strat.  Nie jesteś pierwszy i nie ostatni z takim podejściem.

Aspekt bezpieczeństwa pomijam bo poza nielicznymi idiotami za wielu "klientów" nie wozi ludzi /najczęściej dzieci/ w przyczepach.    % pomijalny.

Można założyć ,że w przypadku ulepa nawet nikły % na to się nie zdecyduje. Chociaż .... nie zbadane są wyroki Pana i pomysłowość "klienteli"   :-)

Więcej luzu ,mniej emocji i trzeźwiej oceny sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować, nikt nie zabroni. Będziesz miał "sprofilowany" target, który od ciebie niby nic nie będzie wymagał (przynajmniej na to liczysz, ale to bujda), z drugiej strony nie będziesz mógł ani wymagać ani egzekwować czegokolwiek od klienteli. Będziesz chodził na udry w przypadku innych uszkodzeń (nieuniknione) - panie, to było, przecie widać że polepiona po jakiejś historii..., naprawy będziesz więc klecił dalej własnym sumptem i w dokładnie taki sposób, zatem "flota" będzie kwitła w oczach. Nie spodziewałbym się więc traktowania wypożyczonej przyczepy z szacunkiem.

Mało inwestujesz, mało ludzi chcesz "kasować". Jednak nie licz na "wdzięczność" klienteli za udostępnienie wynajmu w trybie "ekono". Jak coś nie będzie działało jak należy, coś się uszkodzi itp, wymagania będą dokładnie te same jak przy klienteli segmentu "prime", więc gonisz naprawić, usprawnić, albo obniżasz cenę najmu, ale o ile? do zera? 

Z drugiej strony, jeśli na forum pytasz, czy naprawa jest wykonana poprawnie, to nie wiem  czy jesteś gotowy na świadomy wynajem, i jesteś w stanie ocenić, czy to bezpieczne. Należałoby napisać: nie jest wykonana poprawnie, jest to poklecone trochę na zasadzie "w Castoramie była promocja", po taniości i jak najmniejszym nakładem sił i środków, naprawione to, co na pierwszy rut oka widać. A czy np. za rok któraś ściana się nie oberwie, nie wiadomo (bo została ruszona, ale naprawiono tylko widoczne "oznaki" w widocznych miejscach uszkodzeń z przodu). Niestety, prawidłowa naprawa to byłaby wymiana całego poszycia ścian bocznych, z weryfikacją stanu konstrukcji i kluczowych łączeń konstrukcji dach-ściana-podłoga. Taniość nie bierze się z niczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.