Skocz do zawartości

Forumowicze pomagają oglądać przyczepy.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Stanwisniew napisał:

Czy ja wiem czy too pleśń a nie brud po prostu?

Tak. Zapomnieli sufitu umyć. + tej budy że nikt niczego nie ukrywa, chociaż w opisie na otomoto ani słowa o stanie... 

Tak czy inaczej jesteś napalony jak szczerbaty na suchary. Wierzysz, że za 10k kupisz igłę, a nie kupisz. Wszystkie przyczepy będą w podobnym albo i gorszym stanie. Dlatego jeszcze raz napiszę - nie chcesz pieczarkarni? Szukaj Niewiadówki - jak wyremontujesz to przynajmniej sprzedaż z zyskiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napalony nie jestem - najwyżej kupie w tym sezonie namiotówke ;) 

 

Igły nie kupie - dwóch lewych rąk też nie mam. Kwestia tego czy np to LMC to już złom - czy ma wady które można usunąć. Wiadomo ze 30 letnie przyczepa to nie igła i zawsze coś wyjdzie.

Niewiadówki odrzucam raczej bo ceny zwariowały jak innych PRLowskich zabytków - 10k to trzeba zapłacić za taką do remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg sprzedawcy:

"Ani Grzyb ani Brud.

Przyczepa była nie wietrzone i skraplała się woda dlatego sa ślady. Twarde, wszystko suche. 

 

Przyczepa ma ponad 30 lat gdzie w rocznikach 2009 jest juz nie raz gorzej"

 

Nie znam sie więc pytam - a niby sprzedawca był tu polecany z Białogardu?

Ale jak piszecie tak to sobie daruje.

Edytowane przez Stanwisniew (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Stanwisniew napisał:

Czy ja wiem czy too pleśń a nie brud po prostu?

Niestety to są kropki pleśni. Na plus jest to że wygląda że tylko  powierzchowna bo jest sucho i twardo.

Dzisiaj oglądałem tą przyczepę. Za tą cenę nie można zbyt wiele się spodziewać. Mnie odstraszyła długość (oznaczenie 545). Jakieś 6 metrów samej budy plus dyszel. Nie na mój holownik.

Zacieki też raczej stare i suche. Pod jednym oknem było tylko troszkę miękko w samym narożniku. Podobno to wszystko to  wina zbyt szczelnego zamknięcia na zimę i kondensacji a nie przecieków.

Podłoga zdrowa. Na środku (w okolicy drzwi usztywniona dodatkową płytą ) pewnie się uginała.

5 godzin temu, jacek00 napisał:

Polecany ale chyba nigdy nie sprzedawał takich "zgniłków"

Ta przyczepa to podobno trochę tak po znajomości, czy jakoś tak, bo się zapierają że normalnie takich nie ściągają. To jeden jedyny wyjątek.

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Stanwisniew napisał:

Przyczepa była nie wietrzone i skraplała się woda dlatego sa ślady. Twarde, wszystko suche. 

takie bajki wciskają prawie wszyscy z podobnymi zaciekami.

Ale są wyjątki i może to być prawda.

Sam opisywałem już przypadek jak zostawiłem w zimnej przyczepie niedomkniętą paczkę chusteczek nawilżanych w łazience i rosa wręcz płynęła po lustrach. Gdybym w porę tego nie zauważył, to pleśń murowana i kto by mi uwierzył, że szczelna jest...

21 godzin temu, Stanwisniew napisał:

a niby sprzedawca był tu polecany z Białogardu?

I dlatego, to może być ciekawa oferta. Umów się z nimi na zapis w umowie określający powierzchowne ślady po wilgoci. Jak coś wyjdzie głębiej, to z dobrą firmą można się dogadać albo zwrócić. Był opisany przypadek, że po odkryciu wilgoci dopłacali do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

Jestem na forum po raz pierwszy,a powodem jest zakup pierwszej Cepki.Szukam czegoś za ok.25 tys. i po kilku dniach poszukiwań mam coś takiego umówione https://www.olx.pl/d/oferta/elddis-crusader-typhoon-CID5-IDJhzT8.html i jeszcze dostałem od sprzedawcy kilka fot na priv,co sądzicie?Wiem,że angielki odradzacie ale to jest prywatna osoba,więc może warto podjechać 150km?Mam jeszcze pytanko,czy przy DMC holownika 2290, a cepki 1525 wystaczy zrobić B96(podobno wystarczy sam egzamin bez kursu,wie ktoś może czy łatwo go zdać w Łodzi?)Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My decydując się na zakup przyczepy też myśleliśmy o Angielce.

Jednak kilka wizyt i oględzin tych przyczep odwiodło nas od tego pomysłu. Porównaliśmy je z Europejkami i podjeliśmy decyzję o odrzuceniu pomysłu na zakup Angielki.Finalnie kupiliśmy zadbaną Hobby 500kmfe dokładając trochę do zakładanego budżetu.Uznaliśmy że lepiej dołożyć i kupić zadbaną niż włożyć w remont, który może okazać się studnią bez dna. Naszej szukaliśmy ponad 7 miesięcy. Na spokojnie, bez parcia i emocji...które to są złym doradcą.

Nadal jednak obserwuję ogłoszenia i zauważyłem że 70% ogłaszanych do sprzedaży przyczep to Angielki, gdzie dużo z nich od osób prywatnych. Wnioski trzeba sobie wyciągnąć samemu.?.

Co do kodu 96? Egzamin jak egzamin. To juz sam musisz wiedzieć jak jeździsz i czy sobie poradzisz. Osobiście proponowałbym B+E. Ten sam egzamin, troszkę droższe ale możliwości dużo większe. ?

 

Edytowane przez Grzegorz Es (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

Jestem na forum po raz pierwszy,a powodem jest zakup pierwszej Cepki.Szukam czegoś za ok.25 tys. i po kilku dniach poszukiwań mam coś takiego umówione https://www.olx.pl/d/oferta/elddis-crusader-typhoon-CID5-IDJhzT8.html i jeszcze dostałem od sprzedawcy kilka fot na priv,co sądzicie?Wiem,że angielki odradzacie ale to jest prywatna osoba,więc może warto podjechać 150km?Mam jeszcze pytanko,czy przy DMC holownika 2290, a cepki 1525 wystaczy zrobić B96(podobno wystarczy sam egzamin bez kursu,wie ktoś może czy łatwo go zdać w Łodzi?)Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.

Dzięki za podpowiedź.Też oglądałem jedną Hobby(vip645 2010r.),ale miała wszystkie poduchy ofoliowane,więc...i jeszcze podczas sprawdzania podczas padającego deszczu zaczęło kapać z sufitu z dziwnych otworków w plastikowych zaślepkach których było ok.10 w całej przyczepce na suficie(podobno pierwszy właściciel-Anglik zrobił to,ciekawe w jakim celu).Jak zobaczę tego Elddisa,to dam znać.Z prawkiem na B+E też jeszcze pomyślę,bo nigdy nie wiadomo,czy się nie przyda,a po15 godz.kursu też pewnie łatwiej będzie zdać egzamin.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jabol77 napisał:

Witam Wszystkich :)

Jestem na forum po raz pierwszy,a powodem jest zakup pierwszej Cepki.Szukam czegoś za ok.25 tys. i po kilku dniach poszukiwań mam coś takiego umówione https://www.olx.pl/d/oferta/elddis-crusader-typhoon-CID5-IDJhzT8.html i jeszcze dostałem od sprzedawcy kilka fot na priv,co sądzicie?Wiem,że angielki odradzacie ale to jest prywatna osoba,więc może warto podjechać 150km?Mam jeszcze pytanko,czy przy DMC holownika 2290, a cepki 1525 wystaczy zrobić B96(podobno wystarczy sam egzamin bez kursu,wie ktoś może czy łatwo go zdać w Łodzi?)Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.

Dzięki za podpowiedź.Też oglądałem jedną Hobby(vip645 2010r.),ale miała wszystkie poduchy ofoliowane,więc...i jeszcze podczas sprawdzania podczas padającego deszczu zaczęło kapać z sufitu z dziwnych otworków w plastikowych zaślepkach których było ok.10 w całej przyczepce na suficie(podobno pierwszy właściciel-Anglik zrobił to,ciekawe w jakim celu).Jak zobaczę tego Elddisa,to dam znać.Z prawkiem na B+E też jeszcze pomyślę,bo nigdy nie wiadomo,czy się nie przyda,a po15 godz.kursu też pewnie łatwiej będzie zdać egzamin.Pozdrawiam

Tą z linku polecam jeśli jest sucha. Mam podobną 10lat starszą i jestem mega zadowolony z tego zakupu. Świetne wyposażenie ? Co do uprawnień jest gdzieś temat na forum poszukaj bo nie pamiętam ? Co do Hobby , ja oglądałem trzy sztuki a kupiłem jednak pierwsza oglądaną Angielkę. Ale to kwestia indywidualna , każdy ma inne oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.