Skocz do zawartości

Pomoc przy oględzinach

marko6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chętnie pomogę komuś ze śląska przy kupnie pierwszej używanej przyczepy. Mogę pojechać na oględziny,popatrzeć chłodnym i nie zainteresowanym kupnem okiem.

Wypoczywam z przyczepą już ok. 25lat. Kilka przyczep w mojej karierze naprawiałem,robiłem udoskonalenia,itp. Mam dosyć duże doświadczenie w tym temacie-tak mi się przynajmniej wydaje.

.Nie jestem jak się to mówi mistrzem świata , ale przydam się bardziej niż żona,dzieci lub teściowa. Mam wolny czas i zrobię to bezinteresownie.Mogę pokazać wady,usterki itp.

Jednak decyzja co do kupna,lub rezygnacji będzie należała do osoby zainteresowanej. Wystarczy tylko mnie zabrać i potem odstawić. Chętnego proszę o kontakt na priw.

Swoją drogą miałbym propozycję do osób podobnego pokroju.

W każdym województwie znajdzie się kilka osób,mających czas,doświadczenie i dobre chęci w bezinteresownej pomocy potencjalnym carawaningowcom bez doświadczenia.

Koledzy wystarczy się ogłosić,przecież między innymi na tym polega idea carawaningu.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)

Witam muszę odpowiedzieć.Marmur-kolego masz racje co do ryzyka doradztwa ale ja nie napisałem że znajdę każdą wade ,nie napisałem że wybiorę idealną przyczepkę.

Myślę, że moja propozycja była jasna i czytelna. Zaproponowałem,że pomogę w oględzinach. Wiem jak się ogląda wyczekaną przyczepe,która na pierwszy rzut oka już się podoba

potencjalnemu nabywcy. Właśnie wtedy przydaje się chłodne oko osoby,nie zainteresowanej bezpośrednio kupnem.Jeśli taki ktoś ma do tego doświadczenie w użytkowaniu i robi

jakieś naprawy lub przeróbki,to może tylko pomóc w podjęciu decyzji na pewno nie zaszkodzi. Napisałem,że decyzja kupna lub nie i tak będzie należała do nabywcy.

Marmur, kolego podobnie jest przy kupnie urzywanego samochodu też zabieramy kogoś kto się na tym zna i doradzi czy kupić czy nie.Nie wyobrażam sobie,że np. ktoś kto kupuje

swój pierwszy w życiu i do tego urzywany pojazd jedzie sam bez kogoś kto ma jakieś doświadczenie w tym temacie. Ja swoją rolę widze tak ,spokojnie i dokładnie pooglądam,jeśli

coś znajdę powiem,że to można naprawić a tamto raczej przyczepę dyskfalifikuje a coś innego jest bez większego znaczenia.Tylko tyle a może aż tyle.Jasne ,że mogę czegoś

istotnego nie zauważyć,ale zawsze jest szansa,że jak nabywca czegoś nie widzi to ja to mogę zauważyć.Moim zamiarem byłai jest pomoc laikowi przy podjęciu decyzji a nie kupno za niego.

Marko6 cieszę się że mogę liczyć na Twoją pomoc. Pewnie niedługo skorzystam! :-) Marmur mieszka jeszcze bliżej nas więc też może kiedyś będzie okazja się spotkać. Na razie szukamy. Dajemy sobie czas do czerwca:-)

• 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witam, chętnie pomogę niedoświadczonemu nowicjuszowi w określeniu stanu przyczepy.

Mam dosyć duże doświadczenie. Kilkadziesiąt lat karawaningu, kilka zmienionych przyczep.

Trochę modyfikacji i drobnych remontów. Oczywiście nie jestem wszechwiedzący i nieomylny.

Jednak w porównaniu z osobą zaczynającą karawaning i kupującą swoją pierwszą przyczepę

mam dużą przewagę. Jasne, ze mogę coś pominąć, czegoś nie zauważyć, ale jeśli ja tego

przypadkiem nie zauważę, to nowicjusz nie znajdzie napewno.Dodatkowo moim atutem jest

chłodne oko i niezainteresowanie kupnem, czyli bezstronność. Mogę pokazać co jest do 

drobnej naprawy a co raczej dyskfalifikuje przyczepę. Wiem, że jak na pierwszy rzut oka

przyczepa przypadnie kupcowi do gustu, to zazwyczaj oględziny są takie sobie. Ja jako 

niezainteresowany mogę wtedy kupca nieco ostudzić. Nie mam zamiaru namawiać do

kupna, lub zniechęcać. Tą decyzję podejmuje kupujący.

Wystarczy mnie zabrać z miejsca zamieszkania a potem odstawić. Pomoc jest całkowicie

bezinteresowna. Wystarczy jedna, lub dwie kawy a na koniec zwykłe dziękuje. Podobny 

wątek kiedyś już zaistniał, ale został wchłonięty. Admin wyraził zgodę na podpięcie.

Mam propozycję. Napewno znajdzie się sporo osób z doświadczeniem i chętnyych do

takiej bezinteresownej pomocy. W poprzednim wątku ochotę na taką lub podobną pomoc

wyrazili Bodzioklb, Marmur, Andrewa1, WojtEwa. Tyle tylko, że jak proszący o taką pomoc

miał ich odszukać. Dlatego proponuję dać nowicjuszom szansę i zrobić listę chętnych

Jeśli wyżej wymienieni koledzy nie zmienili zdania to prosze o dopisanie się do listy.

Do napisania tego tematu skłoniła mnie kolejna wiadomość od nowicjusza, że jednak został wydymany.

Akurat u tego samego sprzedawcy w Sosnowcu pomagałem w określeniu stanu przyczepy nowicjuszowi

z Łodzi i podobnie pan zachwalał jakie ma cacuszka a rzeczywistość była nieco inna. Jednak i 

tak znaleźliśmy u niego przyczepę beż większych zastrzeżeń. 

Marko6    Wodzisław Śląski    Kontakt na priw