Skocz do zawartości

100 km/h


koszak

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zastanawialem sie bardziej nad predkoscia 70 km/h w terenie niezabudowanym i czy faktycznie jest ogolnie przez Was utrzymywana...

Ja powiem otwarcie,jeśli są dobre warunki drogowe to jadę szybciej i dodam przez okres 5 lat zapłaciłem jeden mandat i to w Polsce w terenie zabudowanym.(miałem pecha ........moja prędkość 70 km/h idealny asfalcik-nówka nawierzchnia po prawej stronie pola,po lewej dom od domu co 300-400 metrów i teren zabudowany)

Ogólnie na dwupasmówkach czy autostradach utrzymuję prędkość 90-100 km/h i pomimo iż przekraczan dozwolone prawo-świadomie-uważam swoją prędkość jazdy za bezpieczną ,a w ostatnich czterech latach przejechałem ok.18 tyś kilometrów z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ostrożnie z większymi prędkościami  zestawu i to z kilku powodów.

Aerodynamika budy jest taka, że na szyberdach działa prawdopodobnie siła wysysająca i łatwo go zgubić – ćwiczyłem to osobiście , a nawet stosuję spoiler przed szyberdachem.

Możemy zapomnieć o niedomkniętym oknie , nie wiemy, jak rozkłada się ciśnienie w budzie, ze względu na otwory wentylacyjne.

Trudno przewidzieć co i przy jakiej prędkości odleci nam z budy.

Sytuacja jest podobna do otwarcia okna w domu, podczas wichury.

Kto jeździł motocyklem, ten wie, jakie ciśnienie wywiera powietrze, a ja zawsze się zastanawiam, przy jakiej prędkości odrywa się buda od podwozia z tych dziurkowanych blaszek z jakich są wytłoczone te „mocarne” profile ?

Z moich doświadczeń to przeżyłem już „wężykowanie” zakończone częściowym rozerwaniem tych trójkątnych blach zaczepu, wydmuchało mi szyberdach oraz złamał mi się dyszel.

130 km/h (czyli 140 na liczniku) to jest naprawdę szybko, a tym samym bezwładność duża, a co może nas spotkać na drodze, możemy zobaczyć na youtube wklepując „Russia  road”.

Możliwe, że konfiguracja danego zestawu, rozkład mas i oporów, daje efekt wręcz docisku przy większych prędkościach ale prymitywne zawieszenie budy w połączeniu z wiotkością „ramy” może być problemem, jak trafimy na niespodziankę.

Osobnym zagadnieniem jest zużycie paliwa przy tak dynamicznej jeździe .

Są kierowcy, którzy na  fleku (Francuzi) jeżdżą i tak lepiej niż ci na trzeźwo (buraki), podobnie są wirtuozi jazdy z dużymi prędkościami, czyli : „co wolno wojewodzie, to nie tobie ….”.

Tymczasem nie dałem się złapać na fotoradar, ani suszarkę ale to kwestia szczęścia i późnych godzin nocnych, bo zwykle wtedy jestem w trasie.

Najlepszym do ciągnięcia przyczepy z duża prędkością , byłby parowóz z racji różnicy mas, natomiast samochód osobowy, to już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma jakieś znaczenie :hmm:

znaczenie ma o tyle, że z tego co mówicie na forum są kraje (m.in. Austria, Niemcy - z naklejkami) pozwalają na jazdę 100km/h, ale tylko zestawom do 3,5t. Ja, mimo przekroczenia tej wagi, też jeżdżę z tą prędkością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........czytam ,czytam i zastanawiam się,dlaczego Ired ma brać odpowiedzialność za kogokolwiek holującego przyczepę np.z prędkością 120 km/h-On tak jeżdzi i o tym napisał,tak mu odpowiada i koniec-nikogo do tego nie namawia.

Mandzaty za prędkość.......zastanawiam się ilu z nas łamie ten przepis?w terenie zabudowanym,poza nim i na autostradach?ilu z nas jadących do Chorwacji jedzie z dozwoloną prędkością?.........

@gazirek

Jesteś praktykiem dużo jeżdzisz wiesz z doświadczenia jak to jest na drodze,

teoretycy siedzą przy komputerze i pouczają.

 

Apel, prośba.

Kultura wymiany myśli polega na tym, że można się nie zgadzać ale należy respektować wypowiedzi innych.

Proszę skorzystać z okazji, żeby siedzieć cicho i nie spłaszczać się.

Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego faktu w słowa.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Nikt z poszkodowanych nie zgłasza się... czekamy.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired przeczytaj jeszcze raz swój post.

 

Forum to czyta wiele osób, część jak widać na przykładzie kolegi Mak-a, który nie ma takiego doświadczenia jak inni, może odczytać ten twój post jako przyzwolenie na tego typu jazdę. 

Dlaczego?

Piszesz, że od wielu lat jeździsz z prędkościami znacznie powyżej dozwolonych prędkości. Piszesz,że od wielu lat nie zapłaciłeś mandatu. Swoje stanowisko popierasz 50 letnim doświadczeniem jako kierowca. 

Przecież nie ma znaczenia, że jeździsz tak 50 lat, zawsze może być ten pierwszy raz, gdy nie zapanujesz nad zestawem i zrobisz krzywdę innym użytkownikom drogi. Że zrobisz sobie, to będzie Twój problem.

Rozumiem, że musisz się pochwalić jaki z Ciebie to świetny kierowca. Ale nie sugeruj innym takiej jazdy.

Chcesz na siłę udowodnić, że skoro nie zgłosi się nikt, kto otrzymał mandat za przekroczenie prędkości jadąc z przyczepą, to na szybszą jazdę jest "zgoda".

Twoje żądania ujawnienia się osób, które dostały mandat są śmieszne i w żadnym razie nie mogą być wyznacznikiem prędkości z jakimi należy podróżować.

A może właśnie to, ze większość jeździ z prędkościami zbliżonymi bardziej do prędkości dozwolonych powoduje to, że nie ma tu osób z mandatami?

 

To jest moja retoryka na Twoje wypowiedzi.

Czy jest prymitywna - może. Nie bardzo o to dbam.

Natomiast myślę, o tych ludziach, którzy czytają to forum i czerpią z niego wiedzę.

 

Chwalenie się 50 letnią jazdą z prędkościami powyżej dopuszczalnych, traktuję nie jako cenne porady doświadczonego karawaningowca, a jako przechwałki ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, ze naklejka 100 km/h zwiazana jest z ograniczeniem masy zestawu do 3,5 Tony...

 

Sprawdzilem: dopuszczalna masa Samochodu nie przekracza 3,5 Tony

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, ze naklejka 100 km/h zwiazana jest z ograniczeniem masy zestawu do 3,5 Tony...

 

Naklejka jest związana z przyczepą, a o DMC zestawu masz zadbać sam. Jeśli przekracza 3,5 tony, to i naklejka nic nie pomoże :hmm: (tam gdzie wartości ograniczeń prędkości stosują taką wartość).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Od dziesiątków lat na wszystkich autostradach: A, B,  D, E, F, GR, HR, I,  NL, P ...

jeżdzimy zestawem auto + przyczepa 100 - 120km/h w porywach ~130km/h.

 

 

 ired , proponuję Tobie abyś w słoneczne dni , większą cześć dnia  przebywał pod parasolem .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżyłem kiedyś wężykowanie na autostradzie w Niemczech, ciągle mam gęsią skórę jak sobie to przypomnę.

95-100km/h to jest maks na co stać moją psychikę i to też na równej drodze w ładną pogodę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gazirek

Jesteś praktykiem dużo jeżdzisz wiesz z doświadczenia jak to jest na drodze,

teoretycy siedzą przy komputerze i pouczają.

 

Apel, prośba.

Kultura wymiany myśli polega na tym, że można się nie zgadzać ale należy respektować wypowiedzi innych.

Proszę skorzystać z okazji, żeby siedzieć cicho i nie spłaszczać się.

Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego faktu w słowa.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Nikt z poszkodowanych nie zgłasza się... czekamy.

Piszesz prośba, a potem proszę siedzieć cicho - szkoda, że nie żądasz. Respektowania swojego zdania żądasz ale nie zgadzającym się z Tobą każesz siedzieć cicho. żeby to co piszesz podsumować napiszę tak: jeden lubi czekoladę a drugi jak mu nogi śmierdzą - i to by było na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na dwupasmówkach czy autostradach utrzymuję prędkość 90-100 km/h

i pomimo iż przekraczan dozwolone prawo-świadomie-uważam swoją prędkość jazdy za bezpieczną 

@gazirek

Na autostradach niemieckich, francuskich i hiszpańskich

gdybym czołgał się 80km/h to byłbym zawalidrogą.

Tam pomimo że jechaliśmy  100 - 120 km/h zawsze byliśmy wyprzedzani przez

inne szybsze zestawy auto + przyczepa.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

9819 km < zapraszamy, czekaj na pełne wczytanie

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.