Skocz do zawartości

100 km/h


koszak

Rekomendowane odpowiedzi

... czyżbyś miał zamiar latać powyżej 100-tki z przyczepką :jump:

@Kristofer

Od dziesiątków lat na wszystkich autostradach: A, B,  D, E, F, GR, HR, I,  NL, P ...

jeżdzimy zestawem auto + przyczepa 100 - 120km/h w porywach ~130km/h.

 

Przez te wszystkie lata NIGDY nie zostałem namierzony przez foto radar, nie płaciłem mandatu z tego powodu.

Raz tylko  wężykowaniem a właściwie  jechałem z  przyczepą raz na jednym raz na drugim kole miałem do czynienia w latach 70-tych XX wieku.

Była to niewiadówka która na prostej drodze "chodziła" na boki przy wyjeżdzie z lasu lub wyprzedzaniu TIRa.

 

Najlepiej śmiga się z przyczepą nawet 130km/h w terenie płaskim na autostradzie przy suchej nawierzchni i bezwietrznej pogodzie lub z wiatrem w plecy.

Jadąc z przyczepą obserwuję gałęzie drzew, krzewów  które zdradzają kierunek wiatru. Dostosowuję prędkość swego zestawu do istniejących warunków na drodze.

 

Ciekaw jestem czy zgłoszą się osoby na forum które zostały ukarane za jazdę autem + przyczepa z prędkością powyżej 100km/h na autostradzie za granicą.

Wykluczam dawne kraje = "demoludy" tam tak jak w PL pokutuje do dziś polowanie z za krzaka.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Mam prawo jazdy od 50 lat kategoria: A=motocykl, B=auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jak szybko jezdzisz w Polsce?

 

Czy kontrolowano (i w jakiej sytuacji) Twoja predkosc? Pytam, gdyz nie jezdzilem jeszcze w Polsce z przyczepa.

 

Pozdrawiam.

 

MaK

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekonomicznego punktu widzenia pędzęnie 100-120km nie ma sensu. Pomijam kwestie bezpieczeństwa. Przykład Scenic 2.0 benz jazda z niewiadówką 80km/h  - spalanie 10L   - 100km/h - 17L    powyżej 110 nawet 20L - co prawda są to wskazania komputera pokładowego i realne spalanie będzie inne co nie zmienia faktu, że aż takie pędzenie z ekonomiii i samego bezpieczeństwa nie kalkuluje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristofer

Od dziesiątków lat na wszystkich autostradach: A, B,  D, E, F, GR, HR, I,  NL, P ...

jeżdzimy zestawem auto + przyczepa 100 - 120km/h w porywach ~130km/h.

 

Przez te wszystkie lata NIGDY nie zostałem namierzony przez foto radar, nie płaciłem mandatu z tego powodu.

 

Irek, a zauważyłeś emotikonkę, która kończyła moje zdanie  ?  ;)

 

Napiszę tak:  

Czy kiedyś, przez te wszystkie lata było tak dużo wszelkich fotoradarów, odcinkowych pomiarów prędkości, kamer, patroli nieoznakowanych radiowozów oraz wszelakich służb czyhających na kierowców ?

Tzw. pierwiastek szczęścia ma również swoje znaczenie. Ciebie przez całe życie nikt nie "złapał", ale to nie tworzy automatycznie takiej reguły. Ktoś inny wyjedzie pierwszy raz i zaliczy od razu wpadkę, takie życie, jeśli jeździ się inaczej, niż pozwalają przepisy. Pomijam kraje, gdzie pozwala się na wyższą prędkość dla zespołu pojazdów do 3,5 tony, jak Francja.

:hmm:

Raz tylko  wężykowaniem a właściwie  jechałem z  przyczepą raz na jednym raz na drugim kole miałem do czynienia w latach 70-tych XX wieku.

Była to niewiadówka która na prostej drodze "chodziła" na boki przy wyjeżdzie z lasu lub wyprzedzaniu TIRa.

 

Najlepiej śmiga się z przyczepą nawet 130km/h w terenie płaskim na autostradzie przy suchej nawierzchni i bezwietrznej pogodzie lub z wiatrem w plecy.

Jadąc z przyczepą obserwuję gałęzie drzew, krzewów  które zdradzają kierunek wiatru. Dostosowuję prędkość swego zestawu do istniejących warunków na drodze.

 

Ciekaw jestem czy zgłoszą się osoby na forum które zostały ukarane za jazdę autem + przyczepa z prędkością powyżej 100km/h na autostradzie za granicą.

Wykluczam dawne kraje = "demoludy" tam tak jak w PL pokutuje do dziś polowanie z za krzaka.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Mam prawo jazdy od 50 lat kategoria: A=motocykl, B=auto

 

Wiem, jak wygląda rzeczywistość na drogach i w jaki sposób jeździ wielu ciągnących ogon za sobą.  :look:

Mój staż z przyczepą, choć nie tak długi, jak u Ciebie, to jednak i niemały - nieprzerwanie od 1985 roku, a prawo jazdy jeszcze dłużej (B+E), więc znam też uwarunkowania i mogące wystąpić efekty przy wysokich prędkościach (niekoniecznie pow. 100-tki, ale i w jej pobliżu).

Pomijając przepisy ruchu, każdy z nas ma swoje własne podejście do tej kwestii i inaczej zachowuje się na drodze.

Nie chce mówić, że jeżdżę tylko 80 km. / godz., czasami wręcz przeciwnie, ale nie w tym rzecz. Powinniśmy znać własne możliwości, możliwości zestawu, powinniśmy umieć prawidłowo oceniać sytuacje i warunki na drodze, powinniśmy jeździć w zgodzie z przepisami, ale przede wszystkim, powinniśmy myśleć o tych, których wieziemy i wszystkich tych, których spotykanych na drodze.

IMHO

 

 

P.S.

Inną kwestią jest "jak najwygodniej / najlepiej jedzie się nam z przyczepą", a co innego "jak bezpiecznie jechać z przyczepą". :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawo jazdy od 50 lat kategoria: A=motocykl, B=auto

 

Posiadanie prawa jazdy od 50 lat nie zwalnia nigdy od myślenia.

 

Jeździć powinniśmy zawsze z prędkościami dozwolonymi w danych okolicznościach, a chwalenie się jazdy zestawem z prędkościami 100-120 czy w porywach 130 km/h jest skrajnie nieodpowiedzialne i po prostu głupie.

W Niemczech, Czechach czy w Austrii kontrole prędkości pojazdów z przyczepami zdarzają się bardzo często.

 

Na pewno nie należy w żadnym razie sugerować się opinią kol. Ireda, gdyż ewentualne mandaty i ich wysokość może w zdecydowany sposób wpłynąć na wakacyjny budżet.

 

Ciekawe Ired czy weźmiesz na siebie odpowiedzialność za takie porady w wypadku jakiegoś nieszczęścia?

 

Maksymalne dopuszczalne prędkości z przyczepą to:

 

post-4917-0-18083800-1394984761_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ired - nic tylko pogratulować Ci dobrego samopoczucia, jubileuszu  50-tki i kompletnego braku poczucia odpowiedzialności nie za swoje bezpieczeństwo ale jadących z Tobą, a i współużytkowników drogi też.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jakaś wartość gdzieś nieaktualna (tabelka ma parę lat), ale pokazuje dla uzmysłowienia prędkości z jakimi możemy się legalnie poruszać w różnych krajach.

 

Jak widać w większości krajów to 50-80-80, więc chwalenie się jazdą 100-120 km/h i zachęcanie do tego innych, jest dla mnie nieodpowiedzialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........czytam ,czytam i zastanawiam się,dlaczego Ired ma brać odpowiedzialność za kogokolwiek holującego przyczepę np.z prędkością 120 km/h-On tak jeżdzi i o tym napisał,tak mu odpowiada i koniec-nikogo do tego nie namawia.

Mandzaty za prędkość.......zastanawiam się ilu z nas łamie ten przepis?w terenie zabudowanym,poza nim i na autostradach?ilu z nas jadących do Chorwacji jedzie z dozwoloną prędkością?..........wydaje mi się ze niewielu,bo wszyscy się chwalą jak to nie szybko docierają na miejsce.

 

Moim zdaniem ,prędkość jazdy nie może być szablonem,bo warunki pogodowe,drogowe mają bardzo wielki wpływ np,jadąc kilka razy jednym odcinkiem drogi ,trzeba dobrać róśną prędkość aby bezpiecznie jechać.

Poza tym,każdy musi ocenić możliwoći swojego zestawu,jego stan techniczny i dobrać bespieczną prędkość.

 

Więc ,życzę wszystkim bezpiecznej prędkości bez względu od jej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy zgłoszą się osoby na forum które zostały ukarane za jazdę autem + przyczepa z prędkością powyżej 100km/h na autostradzie za granicą.

 

Proszę o odpowiedz na w/w pytanie i zgłaszanie sie poszkodowanych, ile jest takich osób ?

 

Nic nikomu nie sugeruję !

Pogląd, nawet inny to jedno, ale prymitywna retoryka, pouczanie i buta to całkiem inna sprawa.

Raz jeszcze warto wyjaśnić niektórym, aktywnym w komentarzach użytkownikom forum.

Po co dorabiać teorię, skoro jest praktyka?

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawialem sie bardziej nad predkoscia 70 km/h w terenie niezabudowanym i czy faktycznie jest ogolnie przez Was utrzymywana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekonomicznego punktu widzenia pędzęnie 100-120km nie ma sensu.

 

Zgadzam się.

Duży wpływ na tą zależność ma też pojemność silnika i ciężar tego, co się ciągnie, o warunkach pogodowych i drogowych nie wspominając :hmm:

dodam od siebie,ze jazda z taka prędkością może uszkodzić przyczepę - opór powietrza na ścianę przednią.Mam świadka który zbadał to na sobie , przyczepa rozszczelniła się , ale fakt szła nawet ponad 130 ;)

 

Bardzo słuszna uwaga, to bardzo ciekawy aspekt.

Chyba większość z nas próbowała wystawić dłoń przez okno w jadącym szybko samochodzie.

Przy prędkości 100 km/godz. napór powietrza jest tak duży, że rękę trudno utrzymać.

Pomyślmy teraz, jak oddziałuje taki wiatr na wszelkie dodatki naszej przyczepy (okienka, szyberdachy, kominki, anteny, panele solarne itd.) Jestem przekonany, że nawet pomijając wszelkie inne aspekty prędkości w okolicy 120 - 130 km/godz., nie odbije się to zbyt korzystnie na połączeniach/uszczelnieniach wspomnianych elementów.

A ja zastanawialem sie bardziej nad predkoscia 70 km/h w terenie niezabudowanym i czy faktycznie jest ogolnie przez Was utrzymywana...

 

Tu mogę przyznać, że takie ograniczenie jest w większości przypadków mało zrozumiałe, czasem nawet uciążliwe nie tylko dla ciągnącego przyczepę, ale również dla innych uczestników drogi.

Już nawet zwiększenie tej granicy do 80-tki, mogłoby znacznie poprawić sytuację i na ogół tak właśnie się jeździ. :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.