Skocz do zawartości

naprawa blatu stołu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zapytać czy macie jakis lepszy sposób na załatanie tej dziury aby jak najmniej była widoczna , osobiście myslałem aby ją zaszpachlować a następnie cały blat okleić okleiną ale pewnie nie dostanę takiego samego ani podobnego .

Nie spodziewałem  się żę blat jest po prostu pusty w środku i bardzo łatwo można go uszkodzić - ale jest to bolączka nowszych przyczep , bo w starych z lat ok 90-tych blaty były pełne .

z góry dziękuję za pomoc -pozdrawiam Jubi-tom

post-9327-0-77326900-1364326180_thumb.jpg

post-9327-0-14613300-1364326210_thumb.jpg

Taki stół w konstrukcji to drewniana ramka a w środku styropian, ma jeszcze wzmocnienie w miejscu nogi czy uchwytu do ściany Oklejone z dwóch stron płytą (jaką to zależy od marki rocznika itd) Tak stoły są robione w przyczepach i kamperach już dziesiątki lat Ciężko dobrze to naprawić bo jak słusznie zauważyłeś dobranie identycznego materiału pewnie będzie bardzo trudne :niewiem:  Może łatwiej będzie coś dobrać pod kolor frontów mebli :hmm:

Witam

Chciałbym zapytać czy macie jakis lepszy sposób na załatanie tej dziury aby jak najmniej była widoczna , osobiście myslałem aby ją zaszpachlować a następnie cały blat okleić okleiną ale pewnie nie dostanę takiego samego ani podobnego .

Nie spodziewałem  się żę blat jest po prostu pusty w środku i bardzo łatwo można go uszkodzić - ale jest to bolączka nowszych przyczep , bo w starych z lat ok 90-tych blaty były pełne .

z góry dziękuję za pomoc -pozdrawiam Jubi-tom

Stół możesz przerobić. Zamiast komorówki dasz pełną płytę i będzie porządniej. waga stołu delikatnie wzrośnie ale podobna sytuacja się nie powtórzy.  Laminat powinieneś dobrać.. jak nie taki sam, to bardzo zbliżony.    Ale z położeniem laminatu nie będzie już tak łatwo.

Przerabiałem niedawno podobny temat tylko, że z blatem kuchennym..  Dwukrotnie po położeniu świeżego laminatu przez fachowców (nie złote rączki a firmy, które z tego żyją) pojawiały się pęcherze..  Dopiero Andrewa zrobił jak należy..

Jak chcesz mieć porządnie naprawiony stół dzwoń do Andrewy , po moim blacie ma temat opracowany do perfekcji :-)

• 2 tygodnie później...

jak cos to polecam kupienie nowego blatu. Ja u siebie wymieniłem blat w praktycznie identycznym kolorze i zapłaciłem 70 zł :) z okleiną i wszystko wygląda jak oryginał a do tego trwaszle bo pełne w śrdoku.