Skocz do zawartości

Wygląd palnika lodówki jankers 366


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów, mam problem z palnikiem lodówki Electrolux. Po wyjęciu palnika wydaje mi się że czegoś w środku jest brak, w środku jest duży otwór i wokół niego kilka mniejszych. Po podłączeniu gazu płomień idzie przez środek wysokości 15 cm. Może ktoś wie czy coś powinno być i ew. gdzie to dostać, pozdr.                 zdjęcie palnika z góry na dyszępost-13622-0-68552200-1364302667.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy sam demontowałeś palnik,bo jeśli tak to w miejscu podłączenia rurki gazowej do palnika(system jak w połączeniu przewodów hamulcowych)powinna być dysza -taka plaska aluminiowa blaszka z otworkiem bardzo maleńkim(końcówka igły do szycie może ją znacznie powiększyć)i to jest ważny element w odniesieniu do wielkości płomienia i jego barwy-powinna być nie niebieska a nie żółta. W miejscu o które pytasz moim zdaniem nic więcej nie ma.Ja dość długo walczyłem z wyregulowaniem płomienia przy pomocy zwiększania i zmniejszania dyszy oraz regulacji ilości powietrza(to są te otwory z boku których nie widać.Dodam jeszcze ,że przed naprawą płomień miałem żółty a spaliny okropnie śmierdziały i dymiły kratkę wylotową.Na dzień dzisiejszy po naprawie jest prawie dobrze ale nie doskonale.

pozdrawiam Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam , że dysza jest z palnika wykręcona albo podłączyłeś się do butli bez... reduktora.

Prawidłowy płomyczek powinien być niebieski, wysoki na 5 -15mm i mieć kształt "korony"

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy sam demontowałeś palnik,bo jeśli tak to w miejscu podłączenia rurki gazowej do palnika(system jak w połączeniu przewodów hamulcowych)powinna być dysza -taka plaska aluminiowa blaszka z otworkiem bardzo maleńkim(końcówka igły do szycie może ją znacznie powiększyć)i to jest ważny element w odniesieniu do wielkości płomienia i jego barwy-powinna być nie niebieska a nie żółta. W miejscu o które pytasz moim zdaniem nic więcej nie ma.Ja dość długo walczyłem z wyregulowaniem płomienia przy pomocy zwiększania i zmniejszania dyszy oraz regulacji ilości powietrza(to są te otwory z boku których nie widać.Dodam jeszcze ,że przed naprawą płomień miałem żółty a spaliny okropnie śmierdziały i dymiły kratkę wylotową.Na dzień dzisiejszy po naprawie jest prawie dobrze ale nie doskonale.

pozdrawiam Irek

Dziękuje za szybką odpowiedź, sam demontowałem palnik mając lodówkę na zewnątrz, od początku płomień na palniku nie zapalał się tylko buchał, więc rozebrałem i faktycznie tam nic nie ma.

WojtEwa podłączony mam reduktor i nawet teraz kiedy lodówkę mam wyjętą podłączyłem do testowania bezpośrednio przewód idący do palnika lodówki oczywiście z reduktorem.

Może się orientujecie gdzie taką dyszkę można dokupić do tych lodówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tochę dziwnie to wygląda gdyż na szczycie palnika powinna być siateczka, siateczka ta ma za zadanie równomiernie rozszeżyć płomień by był o odpowiedniej wysokości .

post-1979-0-15612400-1364315427_thumb.jpg

 

a po między palnikiem a rurką przyłączeniową powinna się znajdować dysza np. taka  post-1979-0-56942800-1364315582.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez California (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o zanabycie takiego zestawu palnika czy samej dyszy to nie ma co szukać daleko jak u naszego forumowego kolegi " Szantymena" z firmy Allcamp  http://forum.karawaning.pl/topic/13139-otwarcie-sezonu-2013-w-allcamp/

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o zanabycie takiego zestawu palnika czy samej dyszy to nie ma co szukać daleko jak u naszego forumowego kolegi " Szantymena" z firmy Allcamp  http://forum.karawaning.pl/topic/13139-otwarcie-sezonu-2013-w-allcamp/

 

Pozdrawiam serdecznie.

Bardzo chętnie, ale w sklepie online nie posiada takich rzeczy.

Może ktoś zna wymiary tej dyszy? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie, ale w sklepie online nie posiada takich rzeczy.

Może ktoś zna wymiary tej dyszy? Pozdr.

Witam, na stronie masz namiary do kolegi Piotra , a jak dysza powinna być to zależy jaką masz lodówkę różne mają różne dysze, tu jest kilka http://sklep.klaja.pl/pl/c/Lodowki/252

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze muszę dodać, że dysza dmucha gazem w kierunku tego durszlaka i jest kilka cm przed nim mając na myśli drogę od dyszy, a nie bezpośrednio pod nim. 

.

Eeee, dobrze to ująłem? :hmm:

 

Dobrze to kolego opisałeś, a żeby było bardziej wizualnie to na fotce w miejscu rozłączenia palnika z rurką powinna być dysza dociskana po przez tą gruszkę na rurce gazowej

 

post-1979-0-66542400-1364331324_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to kolego opisałeś, a żeby było bardziej wizualnie to na fotce w miejscu rozłączenia palnika z rurką powinna być dysza dociskana po przez tą gruszkę na rurce gazowej

 

Kolego tej dyszy w tym miejscu u mnie nie ma, do tego jeszcze brakuje tego sitka na palniku. Szukałem do electroluxa Rm301 ale nie znalazłem, są dysze tylko do lodówki dometic, a z sitkiem to już nie powiem :oslabiony:  Ale będę w sklepie gazowym może od czegoś dopasuję :hmm:  pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o oryginalne części to będzie trudno lecz jest wyjście aby dopasować od innej lodówki z 30minibarową instalacją lub zakupić w tym miejscu oryginał http://www.buyspares.co.uk/jet-no-43-30mbar/product.pl?pid=742128&query=electrolux+Rm301 . Jeszcze mam pytanie model jaki podałeś spisałeś z lodówki czy z samego palnika ???? bo to jest ważne !!!!

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza musi być. Samo sitko u mnie uległo "biodegradacji" - ale miało prawo po 30 latach;) Zastąpiłem je siatką z sita od wtryskarki. Bardzo wytrzymały materiał z nierdzenych drucików. Sprawdza się :yes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o oryginalne części to będzie trudno lecz jest wyjście aby dopasować od innej lodówki z 30minibarową instalacją lub zakupić w tym miejscu oryginał http://www.buyspares.co.uk/jet-no-43-30mbar/product.pl?pid=742128&query=electrolux+Rm301 . Jeszcze mam pytanie model jaki podałeś spisałeś z lodówki czy z samego palnika ???? bo to jest ważne !!!!

 

Pozdrawiam serdecznie.

Kolego model electroluxa mam na naklejce wewnątrz lodówki, a na palniku jest Junkers 366 i CB 506 242.

Dyszę zrobiłem z blaszki po kapslu, teraz płomien jest na palniku wielkość max.5-6 cm ale nie widzę żadnej różnicy przy regulacji od1 do 5, dodam że płomień jest niebieski tylko delikatnie na końcu przechodzi w kolor żółty. Co do sitka to próbuję z filterka węża paralki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moż sitko zaadoptować z lampki gazowej,jeżeli jej nie używasz,piter,spróbuj zatkać dziurę w wylocie,masz po bokach dziurki,może pójdzie nimi płomyk,wtedy odpadnie ci sitko,dysze tak czy siak musisz mieć,u mnie w takiej samej lodówce miałem dysze podobną jak w kuchenkach,wkręcana w rurke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.