Jump to content
Jaro

Koszt OC przyczepy

Recommended Posts

maarec
20 minut temu, GregPower napisał:

Właśnie odnowiłem ubezpieczenie OC na przyczepę kempingową. Jestem z Lublina i w HDI zapłaciłem 53 zł. Wydaje mi się, że to nie jest dużo.

Hdi czy też Warta ( to jedna firma) ostatnio biorą wszystkie budki - Oc od 39zl.

smok_wawelski
Posted (edited)

W porównaniu do holownika to tak naprawdę temat pomijalny - Wartę na budę polisa z ubiegłego roku miałem 72zł przy max zniżkach
Wnerwia mnie natomiast to że może nie przy budzie a przy aucie jeżdżącym po tym samym Krakowie gdybym mieszkał 500m dalej to byłaby Lusina a nie Kraków czy np mieszkając w Wieliczce do której mam rzut beretem  miałbym dużo mniejsze składki  -  rozumiem ze składki wynikają ze statystyk wypadkowości i innych ale to jest po prostu logicznie chore żeby w tak bliskich odległościach się tak różniły a auto i tak jeźdi po tym samym mieście

Edited by smok_wawelski (see edit history)

klonik058

Ja w Krakowie w bodajże HDI Płacę 59 pln

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

marmur

Zawiercie PZU 75 zł ze wszystkimi zniżkami.

smok_wawelski
Posted (edited)

No to mój agent dostanie pewnie  po uszach - tyle lat się znamy a tu mnie  w rogi na  dyche  oj będzie stawiał więcej niż za dwie dychy :)  
Jeszcze  ponad dychę za stronę Wisły mam dopłacać  tak mi się wydawało że HDI i Warta to jedno i przecież kol. maarec też pisze że to jeden czort
ubezpieczałem w lutym 2019 - polisa pojechała więc dnia nie podam 
kwota niewielka - nie problem ale procentowo 13złociszy  to sporo - może czas zmienić agenta

Edited by smok_wawelski (see edit history)

Adam Rogowski
Posted (edited)

UNIQA koszt ubezpieczenia z max zniżkami płaciłem 72 zeta

Edited by Adam Rogowski (see edit history)

Larysa

Faktycznie ceny za OC bardzo się różnią nawet u tych samych ubezpieczycieli. Różnica jest w "terenie". Ja jestem ze Szczecina i za ub.rok OC w HDI zapłaciliśmy 66,- zł. Dlaczego tak jest to diabli wiedzą.

klonik058
Faktycznie ceny za OC bardzo się różnią nawet u tych samych ubezpieczycieli. Różnica jest w "terenie". Ja jestem ze Szczecina i za ub.rok OC w HDI zapłaciliśmy 66,- zł. Dlaczego tak jest to diabli wiedzą.
Bo soby zamieszkujące miasto, w którym istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji lub wypadku, płacą zazwyczaj więcej za OC niż właściciele aut zarejestrowanych w spokojnych, małych miejscowościach. Towarzystwa ubezpieczeniowe, konstruując swoje cenniki, biorą pod uwagę wiele czynników związanych z danym regionem, np. gęstość zaludnienia, ilość zarejestrowanych pojazdów, ukształtowanie terenu, sieć dróg czy ilość zdarzeń drogowych.

maarec
1 godzinę temu, klonik058 napisał:

Bo soby zamieszkujące miasto, w którym istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji lub wypadku, płacą zazwyczaj więcej za OC niż właściciele aut zarejestrowanych w spokojnych, małych miejscowościach. Towarzystwa ubezpieczeniowe, konstruując swoje cenniki, biorą pod uwagę wiele czynników związanych z danym regionem, np. gęstość zaludnienia, ilość zarejestrowanych pojazdów, ukształtowanie terenu, sieć dróg czy ilość zdarzeń drogowych.

Z naciskiem na ilość szkód i ich średnią wysokość. Powoli dochodzi ona do 10.000 zł średnio na terenie kraju.

smok_wawelski

Kwota spora. I szlag mnie trafia że owszem pomimo maxa zniżek i 1 drobnej szkody z mojej winy na 30 lat to jednak we mnie rykoszetem też to trochę uderza bo jakieś grzdyle tłuką drogie fury.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

kalapan

U mnie w PZU na tablice wiejskie KCH - równo 60 zł. Rok temu w HDI - 59 zł.

MichalVRL

W zeszłym roku w HDI płaciłem 69 zł. Teraz zaproponowali 79 zł. Tyrknąłem do CUK-a i wyszło 65 zł. Buda z 2000 r., 1200 DMC, max zniżki, powiat Wadowice.