Skocz do zawartości

Koszt OC przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, GregPower napisał:

Właśnie odnowiłem ubezpieczenie OC na przyczepę kempingową. Jestem z Lublina i w HDI zapłaciłem 53 zł. Wydaje mi się, że to nie jest dużo.

Hdi czy też Warta ( to jedna firma) ostatnio biorą wszystkie budki - Oc od 39zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W porównaniu do holownika to tak naprawdę temat pomijalny - Wartę na budę polisa z ubiegłego roku miałem 72zł przy max zniżkach
Wnerwia mnie natomiast to że może nie przy budzie a przy aucie jeżdżącym po tym samym Krakowie gdybym mieszkał 500m dalej to byłaby Lusina a nie Kraków czy np mieszkając w Wieliczce do której mam rzut beretem  miałbym dużo mniejsze składki  -  rozumiem ze składki wynikają ze statystyk wypadkowości i innych ale to jest po prostu logicznie chore żeby w tak bliskich odległościach się tak różniły a auto i tak jeźdi po tym samym mieście

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mój agent dostanie pewnie  po uszach - tyle lat się znamy a tu mnie  w rogi na  dyche  oj będzie stawiał więcej niż za dwie dychy :)  
Jeszcze  ponad dychę za stronę Wisły mam dopłacać  tak mi się wydawało że HDI i Warta to jedno i przecież kol. maarec też pisze że to jeden czort
ubezpieczałem w lutym 2019 - polisa pojechała więc dnia nie podam 
kwota niewielka - nie problem ale procentowo 13złociszy  to sporo - może czas zmienić agenta

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ceny za OC bardzo się różnią nawet u tych samych ubezpieczycieli. Różnica jest w "terenie". Ja jestem ze Szczecina i za ub.rok OC w HDI zapłaciliśmy 66,- zł. Dlaczego tak jest to diabli wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ceny za OC bardzo się różnią nawet u tych samych ubezpieczycieli. Różnica jest w "terenie". Ja jestem ze Szczecina i za ub.rok OC w HDI zapłaciliśmy 66,- zł. Dlaczego tak jest to diabli wiedzą.
Bo soby zamieszkujące miasto, w którym istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji lub wypadku, płacą zazwyczaj więcej za OC niż właściciele aut zarejestrowanych w spokojnych, małych miejscowościach. Towarzystwa ubezpieczeniowe, konstruując swoje cenniki, biorą pod uwagę wiele czynników związanych z danym regionem, np. gęstość zaludnienia, ilość zarejestrowanych pojazdów, ukształtowanie terenu, sieć dróg czy ilość zdarzeń drogowych.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klonik058 napisał:

Bo soby zamieszkujące miasto, w którym istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji lub wypadku, płacą zazwyczaj więcej za OC niż właściciele aut zarejestrowanych w spokojnych, małych miejscowościach. Towarzystwa ubezpieczeniowe, konstruując swoje cenniki, biorą pod uwagę wiele czynników związanych z danym regionem, np. gęstość zaludnienia, ilość zarejestrowanych pojazdów, ukształtowanie terenu, sieć dróg czy ilość zdarzeń drogowych.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

Z naciskiem na ilość szkód i ich średnią wysokość. Powoli dochodzi ona do 10.000 zł średnio na terenie kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota spora. I szlag mnie trafia że owszem pomimo maxa zniżek i 1 drobnej szkody z mojej winy na 30 lat to jednak we mnie rykoszetem też to trochę uderza bo jakieś grzdyle tłuką drogie fury.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 19.03.2020 o 09:24, MichalVRL napisał:

i wyszło 65 zł.

Tyle sam ja płaciłem. Co ciekawe za przyczepę towarową tylko 45 zeta. :niewiem: Może dlatego, że lekka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.