Jump to content
Jaro

Koszt OC przyczepy

Recommended Posts

Prusiak

Z tego co mi mowila szwagierka pracujaca w ubezpieczeniach to OC na przyczepke nie moze byc nizsze niz 30 zł.... Jest to uregulowane prawnie...

Tomii

Zapłaciłem 59 zł :] z 30 % zniżką za bezszkodowość i 30 % zwyżką za wiek :D:D:( . No do tego dostałem 10 % zniżki za to, że mam już jedną przyczepę w PZU ubezpieczoną :D.

Jaro

Niewiadów

60 % zniżki za bezszkodowość

5% za kontunuację ubezpieczenia

10% za jednorazową składkę

26 zł

może jeszcze powinienem zapytać jak długo od zgłoszenia u ubezpieczyciela faktu sprzedaży będą przychodzić druki przekazów.

camper

Jak w temacie. Interesuje mnie czy będąc współwłaścicielem (dopisując się do dowodu rejestracyjnego - właścicielem aktualnie jest moja Babcia :]) przyczepy kempingowej liczą się zniżki do OC, to znaczy czy jest tak jak w przypadku samochodów? OC bowiem to ubezpieczenie od pojazdów mechanicznych jakimi sa także przyczepy więc powinno być tak samo, nie mam jednak pewności i prosze o informację.

Marcin

Witam. Camper powiem Ci jak u mnie było. Zniżki wypracowałem sobie sam na OC i AC. Kolejny samochód i przyczepę zarejestrowałem na siebie i żonę i agent ubezpieczeniowy bez zadnych zabiegów z naszej strony uznał nam wszystkie zniżki, które ja wcześniej wypracowałem sam. Myślę, że u Ciebie powinno być tak samo :) Pozdrawiam.

papał

Do niedawna było tak , że jeżeli byłeś właścicielem czy współwłascicielem przyczepy to nabijałes zobie znizki i potem ubezpieczając samochód mogłeś z nich skorzystać.

Ostanio słyszałem ze coś sie pozmieniało w tym temacie, musisz zadzwonic do jakiegos agenta ubezpieczeniowego i wszystko Ci powie.

Andrzej

Na żonę to bez żadnej łaski wszystkie zniżki przechodzą. Nawet nie trzeba dopisywać małżonki do dowodu rejestracyjnego.

adi

Nie wiem czy sie coś nie pozmieniało, ale wszelki zniżki przysługiwały osobie, a poaza tym jeśli było wiecej niż 1 osób wpisanych do dowodu rejestracyjnego to PZU i inni ubezpieczyciele wybierali te większe zniżki. Nie ma natomiast czedgoś takiego, że zniżki przechodzą z jednej osoby na drugą. Każdy wypracowuje je sobie sam. Jak jeden pojazd posiadają dwie osoby to po prostu wybierane są te większe upustu.

greyg

Mialem jedno auto zarejestrowane na mnie i zone (adnotacja w dowodzie, ze jest "wspolwlasciciel"). Majac znizki, chcialem wykupic OC tylko na siebie, ale mila pani w PZU wyjasnila mi, ze w takim przypadku nalicza sie znizki osoby, ktora ma ich mniej.

Andrzej

Ja póltora roku temu zarejestrowałem samochód na żone (i to w WARCIE), która nigdy nie była właścicielem zadnego pojazdu i dostała wszystkie moje znizki na OC i AC (które mozolnie wypracowałem przez lata w PZU). Wymagane było jedynie zaświadczenie z PZU o wypracowanych znizkach i tzw. szkodowość czyli ewentualne wypłaty odszkodowań. Sytuacja taka jest możliwa ze wzgledu na tzw. "wspólnotę małżeńska". No chyba, że od tamtego czasu sie coś zmieniło.

Fred@

Musze sie pochwalić... nie powiem, nie spodziewalem sie ze pobije rekord.

Moja przyczepka to Dethleffs '80 990DMC i... bez znizek+zwyzka za wiek zaplacilem 121zł w PZU. Sam sie tego nawet nie spodziewalem :bukiet:

siwy45

JA za przyczepę BUERSTNER CLUB 3802 ( waga 850 kg.) ze zniżką 60% zapłaciłem 26zł. w PZU. :bukiet:

Fred@

Jabys zauwazyl i doczytal to napisalem, ze BEZ ZNIZEK tyle zaplacilem. Tak to jest kiedy ma sie zwyzki za wiek :bukiet:

siwy45

FRED nie rozumiem o co ci chodzi JA napisałem że tyle zaplaciłem i dlaczego a nie odnosiłem się konkretnie do twojej osoby gdyż opłaty sa uzależnione nie tylko od zniżek ale także od miejsca zamieszkania, a JA też opisałem tak jak inni ile zapłaciłem i dlaczego. :bukiet:

Fred@

Przepraszam. Zle zinterpretowalem twoj post. Mea Culpa.