Skocz do zawartości

Winiety w tranzycie


nomadka

Rekomendowane odpowiedzi

@TOM3653, napisał:

O właśnie czy droga przez Słowację na Węgry drogami niepłatnymi jest mocno uciążliwa, czy lepiej zapłacić i mieć spokój.

 

O wszystkim decyduje zdrowy rozsądek i kalkulacja co za co.

Kierunek Węgry przez SK zawsze jeżdzimy omijając autostrady, więcej...

Tu proporcje ceny za winietę do czasu jazdy po autostradzie, są wypaczone.

Opłaca się kupić winietę na SK jadąc trasą którą podałem, patrz mój post #2 tego wątku.

Na autostradzie jesteś ponad 200km = ponad 2h, więcej...

Pozdrawiam,

PS

Jadąc drogami niepłatnymi musisz zawsze liczyć się z jazdą w konwoju za różnymi niespodziankami.

No właśnie niepłatna droga jest znacznie krótsza jak płatna

Ja wiem że trasa płatna jest szybsza ale na czasie mi nie zależy a niepłatna jest o 140km krótsza 

więc na paliwo mnie pójdzie plus brak winiet :hmm: tym bardziej że ja mam powyżej 3,5t jeżeli ma to znaczenie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Myślimy o wiosennej objazdówce po Turcji. Mamy więc do pokonania po drodze Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię i Bułgarię. Chcemy przekroczyć granicę w Chyżnem i tu w drodze przez Słowację trafiamy na kawałek autostrady Bańska Bystrzyca - Zwoleń. Równoległa droga niby jest, ale chyba trafić na nią nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niepłatna droga jest znacznie krótsza jak płatna

Ja wiem że trasa płatna jest szybsza ale na czasie mi nie zależy a niepłatna jest o 140km krótsza 

więc na paliwo mnie pójdzie plus brak winiet :hmm:tym bardziej że ja mam powyżej 3,5t jeżeli ma to znaczenie :niewiem:

@tom3653, napisał: ... mam powyżej 3,5t jezeli to ma znaczenie.

 

... to ma znaczenie Ciebie obowiązuje więcej < zerknij

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślimy o wiosennej objazdówce po Turcji. Mamy więc do pokonania po drodze Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię i Bułgarię. Chcemy przekroczyć granicę w Chyżnem i tu w drodze przez Słowację trafiamy na kawałek autostrady Bańska Bystrzyca - Zwoleń. Równoległa droga niby jest, ale chyba trafić na nią nie jest łatwo.

Ja wbijam w Garmina "omijaj drogi płatne" i prowadzi dokładnie jak trzeba właśnie po tym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślimy o wiosennej objazdówce po Turcji. Mamy więc do pokonania po drodze Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię i Bułgarię.

Chcemy przekroczyć granicę w Chyżnem i tu w drodze przez Słowację trafiamy na kawałek autostrady Bańska Bystrzyca - Zwoleń. Równoległa droga niby jest, ale chyba trafić na nią nie jest łatwo.

@nomadka, napisała: ...Chcemy przekroczyć granicę w Chyżnem...

slovensko < mapa autostrad

 

Parafrazując znanego emeryta: Nie chcem ale muszem wkleić gotowca < którego już znasz

... zerknij tam ponownie i dokładnie zapoznaj się z trasą, wszystko masz podane na srebrnej tacy.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viatolla mam i po naszych drogach płacę thumbdown.gif  a tam bym chciał ominąć płacenie, ale czy warto n010.gif

no nic zobaczę co będzie. Dzięki  :blagac:

@TOM3653 napisał: a tam bym chciał ominąć płacenie, ale czy warto

no nic zobaczę co będzie.

W Slovensku Ciebie obowiązuje MYTO < zerknij, tabela "Drogi krajowe"

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy planowaniu wakacyjnych tras warto wziąść pod uwagę wszystkie argumenty za i przeciw: drogi płatne czy nie. Za płatnymi przemawia fakt jazdy ze stałą, wysoką średnią i szybkie zaliczanie kolejnych odcinków i, co ważne, bezstresowo. Natomiast jazda lokalnymi drogami stwarza więcej możliwości niespodzianek: jazda pod dyktando znaków ograniczających prędkość a jedno "podknięcie" może skutkować mandatem, który wystarczył by na wszystkie autostrady. Znajomy zakończył wakacyjny wypad do Chorwacji na drodzie E86 /niepłatna/ na Węgrzech, gdzie z pola kukurydzy wyskoczył mu nagle pod samochód czymś spłoszony dzik i samochód na lawecie wrócił do Polski a on akończył niespodziewanie wymarzony urlop. A chciał jedynie zaoszczędzić parę euro na węgierskiej autostradzie. Pamiętajmy, że opłaty za drogi ekspresowe są marnym procentem wydatków, które nas czekają przy zagranicznym wyjeździe i według mnie nie warto oszczędzać. Chyba że mamy w planach zwiedzanie wszystkiego, co zaznaczono w przewodnikach po drodze i zakładamy jazdę na luzie stając wszędzie, gdzie nam się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Tomku na Słowacji zestawem z przyczepą jadąc po drogach płatnych nie musisz kupować żadnego urządzenia e-myta. Opłaty elektroniczne są dla zestawów pojazdów powyżej 3,5t przeznaczone dla transportu towarów. Jazda samochodem do 3,5 tony z przyczepą kempingową gdy suma mas przekracza 3,5 tony to nie jest transport towarów, więc obowiązuje Cię jedna winieta na holownik i druga na przyczepę. 

Cena jednej 10 dniowej winiety to 10 Euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Tomku na Słowacji zestawem z przyczepą jadąc po drogach płatnych nie musisz kupować żadnego urządzenia e-myta. Opłaty elektroniczne są dla zestawów pojazdów powyżej 3,5t przeznaczone dla transportu towarów. Jazda samochodem do 3,5 tony z przyczepą kempingową gdy suma mas przekracza 3,5 tony to nie jest transport towarów, więc obowiązuje Cię jedna winieta na holownik i druga na przyczepę. 

Cena jednej 10 dniowej winiety to 10 Euro.

@Miodzio, napisał: Proszę sprawdzaj dokładnie to co piszesz, później ludzie są zdezorientowani.

 

Szanowny Panie, mylisz się. Jestem dobrotliwy wybaczam.

Każdy Cyryl ma swoje Metody, zaistnienia na wybiegu=forum.

Proszę zacytować gdzie napisałem że > przy zestawie powyżej 3,5t z przyczepą kempingową, obowiązuje MYTO

Dodam że nawet TOM3653 o przyczepie kempingowej nie wspomniał, sprawdziłem.

Zachęcam do czytania ze zrozumieniem moich skromnych wpisów. To by było tyle i aż tyle.

Poniżej pewnego poziomu nie schodzę, ring wolny następne starcie beze mnie.

 

Pozdrawiam,

PS

Cytuję=kopia/wklejam: Na Słowacji nie ma obowiązku, ...  to Na Polsce jest ... czy nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Proszę zacytować gdzie napisałem że > przy zestawie powyżej 3,5t z przyczepą kempingową, obowiązuje MYTO

Dodam że nawet TOM3653 o przyczepie kempingowej nie wspomniał, sprawdziłem.

Zachęcam do czytania ze zrozumieniem moich skromnych wpisów. To by było tyle i aż tyle.

 

a na jakim my forum jesteśmy ? transportowym czy karawaningowym ?

chyba oczywistym jest że tu piszemy o jeździe z przyczepą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miodzio, napisał: Proszę sprawdzaj dokładnie to co piszesz, później ludzie są zdezorientowani.

 

 

Dodam że nawet TOM3653 o przyczepie kempingowej nie wspomniał, sprawdziłem.

 

 

 

No nie napisałem, ale myślałem że to oczywiste że jadę z przyczepą, a Tobie chodziło o auto powżej 3,5t :hmm:

Tak więc jeżeli nie wyraziłem się jasno to przepraszam  :blagac: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie napisałem, ale myślałem że to oczywiste że jadę z przyczepą, a Tobie chodziło o auto powżej 3,5t :hmm:

Tak więc jeżeli nie wyraziłem się jasno to przepraszam  :blagac:

TOM3653, napisał:

Tak więc jeżeli nie wyraziłem się jasno to przepraszam.< nie musisz się kajać i przepraszać...

 

Forum to wymiana info.

Nie każdy potrafi siedzieć "w głowie" adwersarza i wiedzieć co on ma na myśli.

Aby nie kończyć na „bezpłodnej krytyce”,  pan "porucznik**  nie będzie więcej wychylać się przed szereg.

Poruczniku wybaczyłem w poprzednim poście #27.

Pozdrawiam, życzę miłego wieczoru.

PS

senior karawaningu

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.