Skocz do zawartości

Winiety w tranzycie


nomadka

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam informacje o winietach w tranzycie przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i wynika z nich, że przy jednodniowych przejazdach przez te kraje dla pojazdów poniżej 3,5 tony nie są potrzebne winiety. Jak to wygląda w praktyce? Jak weryfikowany jest czas przejazdu? Bardzo proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czytam informacje o winietach w tranzycie przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i wynika z nich, że przy jednodniowych przejazdach przez te kraje dla pojazdów poniżej 3,5 tony nie są potrzebne winiety.

Jak to wygląda w praktyce? < brak winiety=mandat

Jak weryfikowany jest czas przejazdu? < po zakupie, na winiecie dziurkowany jest czas START

Bardzo proszę o informacje. < zerknij niżej

@nomadka

Opłata za przejazd samochodem w Europie < INFO > 09.2012r....ostatni wyjazd...

...kliknij na litery " i " na mojej mapie, dowiesz się więcej.

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomadka pamiętaj że nie ma głupich pytań :ok:  Ja sie przyznam że nie spotkałem się z tranzytowym jednodniowym BEZPŁATNYM przejazdem przez jakikolwiek kraj EU :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sięgnęłam do niezbyt czytelnego źródła http://podroze.onet.pl/abc/slowacja-oplaty-za-autostrady/k52gw Tam jest nawet napisane że: "Motocykle oraz samochody campingowe powyżej 3,5 tony /kampery/ zwolnione są z opłat drogowych". I to chyba ma oznaczać, że nie podlegają elektronicznemu systemowi opłat.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeździmy turystycznie, bez pośpiechu i z zasady omijamy autostrady. Dzień w tę czy we wtę nie gra roli. Słowację przelecisz w trzy godziny autostradą lub w 6 godzin na spokojnie. Na węgrzech podobnie

Dla mnie przejazd w żaden sposób nie jest uciążliwy.  Za nadwyżkę z winiet spokojnie zjemy sobie obiadek w knajpie i napijemy się piwa bądź wina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeździmy turystycznie, bez pośpiechu i z zasady omijamy autostrady. Dzień w tę czy we wtę nie gra roli. Słowację przelecisz w trzy godziny autostradą lub w 6 godzin na spokojnie. Na węgrzech podobnie

Dla mnie przejazd w żaden sposób nie jest uciążliwy.  Za nadwyżkę z winiet spokojnie zjemy sobie obiadek w knajpie i napijemy się piwa bądź wina. 

 

 

Z tą nadwyżką na obiad i wino to chyba piszesz o winietach rocznych, bo jakoś nie widzę zjeść obiadu za 7 euro na Słowacji z winem lub piwem  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomadka, wszystkie informacje na temat winiet masz na naszym portalu www.karawaning.pl pod tym adresem.

Czytałam tą informację, ale tam nie ma Rumunii i Węgier, w poszukiwaniu dotarłam do onetu. Ale teraz już wszystko jasne, trzeba płacić, albo omijać, co wydłuża podróż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 euro to było 2 lata temu. Od zeszłego roku tygodniowa winietka kosztuje 10 euro.

Faktycznie, ale to i tak na obiad nie starczy  ;),

Od tego roku są winiety 10 dniowe - tak mi się teraz przypomniało, ale nie pamiętam czy płaciłem za nią 10 euro czy coś więcej, tygodniowych już nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie czy droga przez Słowację na Węgry drogami niepłatnymi jest mocno uciążliwa, czy lepiej zapłacić i mieć spokój :hmm:

@TOM3653, napisał:

O właśnie czy droga przez Słowację na Węgry drogami niepłatnymi jest mocno uciążliwa, czy lepiej zapłacić i mieć spokój.

 

O wszystkim decyduje zdrowy rozsądek i kalkulacja co za co.

Kierunek Węgry przez SK zawsze jeżdzimy omijając autostrady, więcej...

Tu proporcje ceny za winietę do czasu jazdy po autostradzie, są wypaczone.

Opłaca się kupić winietę na SK jadąc trasą którą podałem, patrz mój post #2 tego wątku.

Na autostradzie jesteś ponad 200km = ponad 2h, więcej...

Pozdrawiam,

PS

Jadąc drogami niepłatnymi musisz zawsze liczyć się z jazdą w konwoju za różnymi niespodziankami.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nomadka, wiele zależy od tego gdzie chcesz dotrzeć i jaką trasę masz na myśli

 

ja przez Słowację jadę od Barwinka do Koszyc, więc po drodze płatnej autostrady mam około 20km, za 10 EUR !!

to trochę przesada, zwłaszcza że droga alternatywna, równoległa do autostrady jest całkiem przyjemna (uwaga: powyżej 3,5t też jest płatna)

 

później Węgry wschodnie, też właściwie można załatwić bez winiety

 

Węgierską winietę kupuję tylko jak jadę dalej niż Budapeszt (170km), np. do granicy z Chorwacją (410km) lub Serbią (330km) - miesięczna winieta to ok 65 zł

 

pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.