Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ja osobiście preferuję SUV-y.  Obecnie użytkuję Renaulta Koleosa 4x4 z blokadą deferencjałów 170 KM w dieslu, przyczepa 1300 kg nie robi na nim różnicy. samochód spala średnio 7,5 litra przy jeździe mieszanej. jak dokładam przyczepę spalanie wzrasta do 10 l przy jeździe do 100 km/h. Wynik moim zdaniem zadawalający. Samochód jako autko do codziennego użytku spisuje się doskonale, fura miejsca a i mocy nie brakuje a dziury i krawężniki mu nie straszne. Zawieszenie nie za miękkie ale do sportowej jazdy się nadaje i to jest jego minus. A tak poza tym same plusy. Jak będę zmieniał to na pewno będzie to kolejny SUV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czasem (o zgrozo) można też trafić ....downsizing

jak nie chcesz to nie trafisz, aa o diesla bez wspomnianych cudów techniki ciężko.

Downsizing mnie nie interesuje. Tylko wolnossące V6. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie śpie trzy noce  :] ,mam do wyboru,Zafire 2,2 tdi.125 KM  i Volvo V70 2,4 D5 163 KM.

Nie mam do tego Volva DMC i na haku DMC Cepy,dzwoniłem do paru to już szprzedane.

A S 60 ma DMC 2080, na haku 1600kg.A czy to samo ma V70 :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - a co powiecie na Kia Sorento 2.0 crdi czy 2.2crdi? Oczywiście w manualu (automat by się  zagrzał z przyczepą) pytam bo waham i rozważa pomiędzy X-trail a Sorento (z przewagą Sorento ze względu na 7 siedzeń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - a co powiecie na Kia Sorento 2.0 crdi czy 2.2crdi? Oczywiście w manualu (automat by się  zagrzał z przyczepą) pytam bo waham i rozważa pomiędzy X-trail a Sorento (z przewagą Sorento ze względu na 7 siedzeń)

Siema Pierzasty w KIA jesd dobry, siedzi w tym. :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 potrafi mieć trochę problemów, ale to typowe usterki dla nowych diesli, natomiast 2.2, to narazie za bardzo nie słychać o awariach...za nowy,,,,

Myślę, że stając przed wyborem Nissan kontra KIA, wybrałbym Kijankę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że jak się kupi auto w dobrym stanie i będzie się o nie dbało ta każde pojeździ długo i bezawaryjnie.

Nie chwaląc się bo nie ma czym i lekko odbiegając od tematu

Jeżdże Daewoo Lanosem od nowości 99r 1.5 16V 100Km

na gazie a obecny przebieg 179 tyś

Po 10 latach użytkowania założyłem hak 

i rozpoczęła się przygoda z karawaningiem

W tym roku obecnie rozpocząłem 4 sezon jazdy z przyczepą hobby 420

Uważam jak TOM3653 jeżeli auto będzie w dobrym stanie albo najlepiej nowe i będzie się o nie dbało

pojeździ długo i bezawaryjnie

A co do opinii to tylu ilu będzie zwolenników tylu samo będzie przeciwników

Auto ma być sprawne wygodne i żeby jeszcze żonie kolor się podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że jak się kupi auto w dobrym stanie i będzie się o nie dbało ta każde pojeździ długo i bezawaryjnie.

Nie ma co pytać o konkretne auta bo każdy będzie zachwalał swoje, jeżeli komuś podoba się jakieś auto to ma

sobie je kupić i nie patrzeć na opinie.

To czemu omijałeś z daleka 525 tds'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.