Jump to content
rafalkwiatkowski73

Wybór auta do holowania

Recommended Posts

Benior

Miał być październik a do produkcji połowa lutego. Mam słabego handlowca i jeśli sam nie zadzwonię to nic nie wiem. Straszył mnie podwyżką ale w umowie wszystkie terminy już minęły na takie zagrywki. No chyba, że czegoś nie załapałem. 

lbuster
12 godzin temu, Benior napisał:

Miał być październik a do produkcji połowa lutego.

Cieszę się, że nie jestem sam :) Choć z drugiej strony przykro mi, że też masz takie problemy :( 

Mam słabego handlowca i jeśli sam nie zadzwonię to nic nie wiem.

My się w ogóle nie odzywamy, zawsze czekamy na sygnał od nich. Może źle robimy :hmm:

Straszył mnie podwyżką ale w umowie wszystkie terminy już minęły na takie zagrywki. No chyba, że czegoś nie załapałem. 

No to u mnie jak na razie żadnych takich akcji nie było :look: Odpukać.

Wkurza mnie takie zachowanie, gdzie tu honor i wywiązywanie się z umowy. Wiem, to biznes, ale tu także powinny być jakieś zasady. Tym bardziej, że to ich wina a nie Twoja :sciana:

jacekzoo
16 minut temu, lbuster napisał:

My się w ogóle nie odzywamy, zawsze czekamy na sygnał od nich. Może źle robimy :hmm:

Może dlatego tyle czekasz? 🤔 widzą że bezproblemowy i nie upierdliwy klient to na koniec listy dają

Misio

Ja niestety co jakiś czas słyszę o akcji rozwiązania umowy, płacenie kary przez dilera...która jest i tak mniejsza niż różnice w aktualnych cenach...

lbuster
2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Może dlatego tyle czekasz? 🤔 widzą że bezproblemowy i nie upierdliwy klient to na koniec listy dają

:niewiem:

Tyle czekałem, to poczekam jeszcze do stycznia bez pingowania ich mail'ami/telefonami.

2 godziny temu, Misio napisał:

Ja niestety co jakiś czas słyszę o akcji rozwiązania umowy

:angry:

Batman

A ja się chciałem tylko upewnić. 1.33 jest liczony poprzez podział DMC samochodu a nie jego MW? Czyli jeśli DMC samochodu wynosi 2140 kg to współczynnik równa się 1609 kg. DMC przyczepy to 1420 kg więc wtedy wszystko będzie grać.

?

Bo jadę w sobotę oglądać samochód i głupio by było nie trafić z masami 😂

Ale zauważyłem, że wtedy zestaw będzie miał 3560 kg. 60 kg zadecyduje o wielu aspektach... Oby było warto...

Edited by Batman (see edit history)

czyś

1.33 liczy się od DMC pojazdu. I tak wyliczona max. DMC przyczepy (dla hamulca najazdowego) nie może przekroczyć DMC przyczepy z hamulcem podanej przez producenta pojazdu.

2140/1,33=1609 kg. Ok.

3560 DMC zestawu - B+E, lub B-96 (na 100% uznawane jest w Unii Europejskiej, i powinno być honorowane przez wszystkie państwa-sygnatariuszy Konwencji Wiedeńskiej). 

Btw., formalnie, w ruchu międzynarodowym (na terenie państw - sygnatariuszy Konwencji Wiedeńskiej), nawet gdybyś znalazł coś ciupinkę lżejszego, co nie powodowałoby przekraczenia na zestawie 3500 kg, to MW pojazdu holującego (liczona bez wagi kierującego - taką podaje się w polskim DR) powinna być nie mniejsza niz DMC przyczepy, nawet , jeśli 3500 kg dla zestawu nie będzie przekroczone. Gdyby MW holownika (bez masy kierującego)<DMC przyczepy, to pomimo że zestaw nie przekroczyłby 3500 kg, wymagana jest kat. "E". Jest to mniej istotne w UE (dyrektywy unijne w sprawie uprawnień pomijają ten warunek), ale poza UE - na obszarze zastosowania Konwencji Wiedeńskiej - jest to ważny, ale często pomijany szczegół.

Edited by czyś (see edit history)

Suzu4x4
7 godzin temu, lbuster napisał:

:niewiem:

Tyle czekałem, to poczekam jeszcze do stycznia bez pingowania ich mail'ami/telefonami.

ale masz na myśli rok pański 2022 czy 2023 :rolleyes:

lbuster
12 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

ale masz na myśli rok pański 2022 czy 2023 :rolleyes:

:)

Suzu4x4
30 minut temu, lbuster napisał:

:)

a na poważnie to  ja bym się przypominał.

nie zbyt nachalnie  żebyś nie dostał statusu "ciężki klient" ale raz na miesiąc nie zaszkodzi :-]

lbuster
12 minut temu, Suzu4x4 napisał:

a na poważnie to  ja bym się przypominał.

nie zbyt nachalnie  żebyś nie dostał statusu "ciężki klient" ale raz na miesiąc nie zaszkodzi :-]

Ostatnio nadrobiliśmy korespondencję za cały rok, dodatkowo już nie byłem bardzo miły (jak zazwyczaj ;)). Poza tym sam zgłosiłem chęć odbioru w styczniu, więc teraz głupio by było się przypominać ;) 

@czyś, dotarłeś już Oktawkę? Jaką metodę obrałeś, bo jest kilka w necie? Najbardziej popularna to gaz do 70%, obroty nie za wysokie i nie za niskie i zmienne. Chyba lepiej w mieście niż w trasie. Kontrowersyjne dla mnie było nie hamowanie silnikiem, choć to jest raczej trudne do wykonania :niewiem: Do tysiąca dość spokojnie, potem już trochę bardziej dawać po garach i przy 1500-2000 km wymiana oleju i filtra (niektórzy mówią, że wcześniej).

jacek00
Godzinę temu, lbuster napisał:

Ostatnio nadrobiliśmy korespondencję za cały rok, dodatkowo już nie byłem bardzo miły (jak zazwyczaj ;)). Poza tym sam zgłosiłem chęć odbioru w styczniu, więc teraz głupio by było się przypominać ;)

No to jak odbiór w styczniu to auto powinno już być wyprodukowane. Uderzaj i się dowiaduk

maarec

Jeszcze trochę i ja szybciej odbiorę, mimo że zamówienie będzie w styczniu i w sumie nie wiem co. Na teraz skłaniam się do Sportage 2022, nie idąc w najwyższą wersję a w 2 od góry z kilkoma dokładkami. Nie widziałem auta na żywo, koniec grudnia czy początek stycznia powinno się to udać. Mówią coś o odbiorze na czerwiec.

zastanawiam się jeszcze tylko nad finansowaniem - czy zakup czysto prywatny czy najem bez wykupu. Auto na 24 miesiące - przynajmniej taki plan. Zobaczymy ile taka przyjemność będzie w kia kosztować.

Auto powinno zamknąć się w kwocie 185k, z napędem AWD i hybrydą plug-in, nic innego nie biorę pod uwagę. 

Odnośnie gwarancji na baterię - podobno do pełnych 7 lat, jeżeli spadnie jej wydajność poniżej 70% - wymiana.

golob
15 minut temu, maarec napisał:

Na teraz skłaniam się do Sportage 2022, nie idąc w najwyższą wersję a w 2 od góry z kilkoma dokładkami. Nie widziałem auta na żywo,

Widziałeś na zdjęciach ten środkowy ekran w wersji M i L? :)

Może być zdjęciem przedstawiającym samochód

jacek00
11 minut temu, golob napisał:

Widziałeś na zdjęciach ten środkowy ekran w wersji M i L? :)

Może być zdjęciem przedstawiającym samochód

:lol:ale syf