Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Batman napisał:

Ja na "reżimówce" tankuję zawsze telefonem przy dystrybutorze. Mina ludzi bezcenna - niektórym wydaje się, że kradnę paliwo bo leje do baku i odjeżdżam ??

Screenshot_2021-12-07-10-38-58-61_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

@Batman

to w tym tygodniu z obsługi mieli dzwonić na policję ? zapłaciłem, wyskoczyło że transakcja zrealizowana. Pojechałem a po paru minutach taki sms

57DE0CB6-5CF6-4163-B569-234F43D6C8FE.thumb.png.741eb3bcb667ce04396fb41121a7be03.png

nawrotka i faktycznie nie poszło, sprawdziłem i nie poszło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2lata temu czy rok... co chwila gdzieś powstają ładowarki...przynajmniej ja co tydzień dwa widzę że się wybudowała lub buduje gdzieś kolejna ładowarka...

uważam że za rok dwa będzie to problem mniejszy jak zdobycie wody do kampera...

 

Znajomy kupił elektryka i do pracy jedzie około 7-8min...spalinowym w 30-40min nie miał szans...bus pas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie można zapominać o tym, że na chwilę obecną nie ma wystarczającej ilości prądu na ten słynny rządowy  milon elektrycznych samochodów do 2025 roku. To wszystko dział z powodu znikomego zainteresowania. Gdyby zrobił się taki boom jak na karawaning w covidzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Misio napisał:

2lata temu czy rok... co chwila gdzieś powstają ładowarki...przynajmniej ja co tydzień dwa widzę że się wybudowała lub buduje gdzieś kolejna ładowarka...

uważam że za rok dwa będzie to problem mniejszy jak zdobycie wody do kampera...

 

Aż w końcu zrobi się problem nie z ilością ładowarek, tylko zacznie lokalnie prądu brakować. Mówię o centrach miast, okolicach galerii, dużych biurowców itp. Na razie będzie fajnie przy założeniu że elektryki będzie miało jakiś niewielki procent społeczeństwa.  Więc za rok, dwa może być fajnie, ale jeślibyśmy wszyscy w ciągu kilku lat przeszli na elektryki to ja tego nie widzę.

15 minut temu, Misio napisał:

Znajomy kupił elektryka i do pracy jedzie około 7-8min...spalinowym w 30-40min nie miał szans...bus pas..

Jak powyżej. To tylko chwilowa promocja. Jak już będzie więcej elektryków to się skończy. 

11 minut temu, Batman napisał:

Tylko nie można zapominać o tym, że na chwilę obecną nie ma wystarczającej ilości prądu na ten słynny rządowy  milon elektrycznych samochodów do 2025 roku. To wszystko dział z powodu znikomego zainteresowania. Gdyby zrobił się taki boom jak na karawaning w covidzie... 

Nawet nie zauważyłem że częściowo zdublowałem twoją wypowiedź. Oczywiście, już krzyczą wszędzie o "blackoucie", a chcą nam wciskać elektryki. Jeden problem to brak wystarczającej ilości prądu (wydajność źródeł), a drugi lokalne braki spowodowane problemami przesyłowymi, czyli w miejscach gdzie jest skupiona duża moc oraz chwilowe "piki" na przykład że wszyscy potrzebują prądu w godzinach popołudniowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Misio napisał:

2lata temu czy rok... co chwila gdzieś powstają ładowarki...przynajmniej ja co tydzień dwa widzę że się wybudowała lub buduje gdzieś kolejna ładowarka...

uważam że za rok dwa będzie to problem mniejszy jak zdobycie wody do kampera...

 

Znajomy kupił elektryka i do pracy jedzie około 7-8min...spalinowym w 30-40min nie miał szans...bus pas...

Problemem będzie koszt takiego "tankowania". Już teraz korzystanie z szybkich ładowarek jest droższe niż tankowanie V8. 

Bez przełomu w samych bateriach ta technologia nie ma większego sensu w transporcie czy po prostu dalszych podróżach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będziemy więcej produkować z ekologicznego węgla...oczywiście żart...

To spowoduje że będzie trzeba sięgnąć po atomówkę...

 

2 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

To tylko chwilowa promocja. Jak już będzie więcej elektryków to się skończy.

Ale pewnie wówczas z miast wywalą całkiem spalinowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Misio napisał:

Ale pewnie wówczas z miast wywalą całkiem spalinowe...

Polska starymi złomami żyje - obawiałbym się wprowadzenia zakazu dla jakichkolwiek aut. Na pewno nie przed wyborami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Batman napisał:

Ja na "reżimówce" tankuję zawsze telefonem przy dystrybutorze. mina ludzi bezcenna - niektórym wydaje się, że kradnę paliwo bo leje do baku i odjeżdżam ??

Screenshot_2021-12-07-10-38-58-61_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

W której części Polski ludzie nadal żyją w XX wieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benior napisał:

Niestety nie ale to bardzo ciekawa propozycja. 

Tutaj ciekawy film

https://youtu.be/dWfyxPrMdE0

szkoda i wręcz jest to dziwne, że w tak dużym aucie nie dali baterii na 100-150km w mieście w trybie elektrycznym.

Nie mniej jednak te dywagacje forumowe skierowały mnie trochę w innym kierunku poszukiwań. W zasadzie na ten moment widzę tylko 2-3 okazje w roku, kiedy elektryk czysty miał by u mnie wady. Jest kilka modeli godnych uwagi, muszę to mocno przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Batman napisał:

Zdziwię cię - cześć Wielkopolski. Ta bardziej północna ;)

Wlkp to biedny rejon więc nie ma się co dziwić że i zacofany.

22 godziny temu, Benior napisał:

Ford Transit custom z litrowym silnikiem spalinowym. 

Ford z tym wynalazkiem się jakoś nie przyjął. Za to sporo w mieście dostawczaków typowo elektrycznych?

35 minut temu, maarec napisał:

szkoda i wręcz jest to dziwne, że w tak dużym aucie nie dali baterii na 100-150km w mieście w trybie elektrycznym.

Nie mniej jednak te dywagacje forumowe skierowały mnie trochę w innym kierunku poszukiwań. W zasadzie na ten moment widzę tylko 2-3 okazje w roku, kiedy elektryk czysty miał by u mnie wady. Jest kilka modeli godnych uwagi, muszę to mocno przemyśleć.

Tesla i mi się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Gregor887 napisał:

Trochę mało "wyczerpujący temat" artykuł. 

Idąc tym tropem to mój benzyniak też zasili przyczepę. Dwa światełka, pompki, a podczas jazdy to nawet lodówkę. Więc nie ma się czym podniecać póki nie będzie konkretów. Można by też o tym wysmarować artykuł, w sensie o moim holowniku. :) 

PS. Zapomniałem o nawiewach oraz wentylatorkach lodówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.