Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, bw81 napisał:

Chcesz nowego czy używanego?

Silnik 3.3 to przestarzała jednostka produkowana bodaj do 2011 roku. Poźniej 3.6 V6 Pentastar. Miałem go w Chryslerze Town & Country. Bardzo fajny silnik.

Ogólnie bardzo fajne auto. Zamiast Dodga wolałem Chryslera (bliźniacze samochody ale z innym wyposażeniem) bo w pakiecie holującym miał nivomaty z tyłu i generalnie Chrysler jest dużo lepiej wyposażany. Na rynku EU sprzedawali to jako Lancia Voyager głównie z dieslem 2,8 z VM. 

Pytaj jak Cię coś zainteresuje.

OK - dzięki! zaczynamy się zastanawiać nad zmianą auta i ten jest brany mocno pod uwagę. generalnie i tak będę brał go w leasing więc raczej nowe i raczej 3,6. Nie wnikałem za bardzo w różnice między Chryslerem a Dodge'm. Na razie oglądałem tylko Dodge i dla mnie jest wystarczjąco wyposażony. Ale przyjrzę się Chryslerowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodge produkują do dziś a w 2016 skończyli produkcję Chryslera T&C bo w jego miejsce wprowadzili Pacifice.

Nowy Dodge Grand Caravan z gwarancją to kwota ok. 150 tyś zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bw81 napisał:

Dodge produkują do dziś a w 2016 skończyli produkcję Chryslera T&C bo w jego miejsce wprowadzili Pacifice.

Nowy Dodge Grand Caravan z gwarancją to kwota ok. 150 tyś zł brutto.

obejrzałem ten Pacifica". trochę "przedobrzony". jednak ten grand caravan bardziej mi się podoba. zajmujesz się sprowadzaniem takich samochodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zajmuje się sprowadzaniem ale często bywam u dealera Dodga w Chorzowie stąd wiem co nie co. Tam też kupiłem i serwisowałem Chryslera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o tym. Na 2019 rok Challengery, Chargery, Duranga i Pacyfiki z 3.6 mają klasyczne zasilanie z tego co wiem. 

Może Fiat coś wykombinował do Lanci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety...Grand Caravan odpada jak dla mnie - sprawdziłem dane i  masa całkowita auta to ok. 2770 kg - czyli gdybym nawet ciągnął obecną cepkę z DMC 1000Kg - już łapię się pod Viatoll i B+ E. A  to jak na razie mnie nie za bardzo interesuje

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Commander napisał:

Paweł...nie kapituluj na starcie. Uprawnienie zawsze podnosi kwalifikacje poprzez kurs, a VT to grosze....

Właściwie to macie rację. Ile mniej więcej kosztuje kurs i egzamin na kat. E? A jesli chodzi o Viatoll to może coś się zmieni w przyszłości na korzyść karawaniangu? Coś o tym ostatnio czytałem, że  powstałą organizacja mająca lobbować za zwolnieniem nas z opłat...:)

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs płaciłem 1000. Jeżeli już jeździsz z cepką to wykupujesz tylko kilka godzinek żeby się dowiedzieć co i jak wygląda na egzaminie i po problemie

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kvasir napisał:

Kurs płaciłem 1000. Jeżeli już jeździsz z cepką to wykupujesz tylko kilka godzinek żeby się dowiedzieć co i jak wygląda na egzaminie i po problemie

Jeżeli płacisz 1000 za kurs to wykorzystuje się wszystkie godziny bo za to płacisz a nie tylko kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.