Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Albo po to, żeby ten model nie dokonywał kanibalizmu na droższych vanach rodzinnych (tego samego koncernu) do których trafiają właśnie mocniejsze silniki.
Ten segment (rodzinne vany w zbudowane na podstawie i budzie dostawczaków) ma to do siebie, że nie ma mocnych silników i ma niskie zdolności holownicze.

(...)

Spotkałem się z tym, że te same silniki w połączeniu ze skrzynią automatyczną oferują większą moc (tak jest np. w fordach i zdaje się widływagenach)

Vw Caddy ma dwulitrowego diesla  zarówno w manulalu jak i w automacie  więc masz do wyboru albo słabszego 1,6 albo mocniejszego 2,0

ja miałem słabszą wersję 1,6 na haku było 1400kg, więc zapewne dwulitrowy ma więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

Nikogo nie namawiam, odpowiedzialem jedynie na post że nie wszystkie vany na bazie dostawczaków mają słabe silniki i zdolności holownicze ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Jasne:) ale jesli chodzi o aktualne diesle - wolę te z PSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te diesle 1.6 bez względu czy od PSA, Forda czy VW są za słabe. Do bujanki po mieście są OK ale na trasę już średnio. Oczywiście da się tym jeździć ale do komfortowego przemieszczania się z budą się nie nadają.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

Dla mnie te diesle 1.6 bez względu czy od PSA, Forda czy VW są za słabe. Do bujanki po mieście są OK ale na trasę już średnio. Oczywiście da się tym jeździć ale do komfortowego przemieszczania się z budą się nie nadają.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

mam te same wnioski jeśli chodzi o silnik do holowania nawet w miarę lekkiej przyczepy na długie trasy i po górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

Paweł...skończy się gwarancja dasz mu czipa na 150 i będzie dobrze.

myslisz, że to jest rozwiązanie???hmmm moja córka założyła przy kupnie nowej  RAV 4 czipa w salonie i....po 30 tysiącach miała DPF do roboty. Na szczęście toyota wymieniła to w ramach gwarancji. Potem jeszcze raz byłą taka sama akcja. A auto ma przejechane może 70 tys. Ale nie zaśmiecajmy tego wątku - ty miały bć suche dane ile jakie auto pociągnie. Może admin to usunie lub przeniesie do innego działu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągam budę 1000kg DMC starym dieslem o mocy 115KM i z potężnym momentem 203Nm  :-).  Kolega z forum tym samym autem, i z tym samym silnikiem ciągał Hobby 495 o DMC 1300kg do Włoch. 

Mój zestaw daje radę na płaskim i po górach. 

Być może dochodzi kwestia tolerancji i wymagań. Dla jednego zapięcie trójki to ujma dla holownika, a dla innego to coś normalnego ?

Wiadomo - od nadmiaru głowa nie boli, więc im więcej mocy tym lepiej, jednak nawet słaby holownik może spełniać pewne minimum komfortu holowania. 

Pozdrawiam

Edytowane przez rumpel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda przyznaje się to byłem ja?

Tylko Multipla już odjechała w siną dal a dopłynął ciut większy holownik z mocniejszą benzyną którym jeszcze niestety nie ciągnąłem budki bo dopiero w sobotę hak założyłem, ale już niedługo będę miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasna sprawa że się da, też ciągałem kiedyś przyczepę dieslem 1,9 o zawrotnej mocy 68km/120 Nm ,

tyle że jak kolega z tego co wiem lata często na grecję to jeśli ma zakupić nowe auto to chyba warto przemyśleć zakup nieco mocniejszego silnika który będzie miał lżej na górkach w wysokich temperaturach niż kupić wyżyłowane 1,5 i wyżyłować go jeszcze bardziej poprzez czipowanie.

ja osobiście jestem przeciwnikiem czipowania wysilonych diesli o małych pojemnościach które są obciążone jeszcze dodatkowo przez ciągniecie przyczepy,

ale każdy robi jak uważa ;)

PS. proponuję od tego postu:

przenieść rozmowę do tematu "wybór auta do holowania"

 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mogę się nie doczekać nowej Grand Vitary...:-(

To znaczy doczekam się pewnie, ale to będzie Toyota Rav4 w budzie Suzuki:

https://global.toyota/en/newsroom/corporate/27253562.html

I jeśli będzie w niej tylko taka kombinacja napędu (benzyna+elektryk+CVT=żenujące możliwości holownicze) jak w Rav4 to porażka...

Ech, ta globalizacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.