Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się przekonałem, że na długie dystanse to jednak lepsza jest pozycja bardziej wyprostowana (jak w SUVie, czy VANie), a nie wyłożenie się w fotelu z masażem nogami do przodu w limuzynie. W moim małym SUViku - pomimo tych uwierających nieco w uda boczków siedziska - ostatnio po 1.100 km non stop z cepką było nad wyraz rewelacyjnie.

Analogicznie jak w motorze - na Harleyu czy innym chopperze (cruiserze), siedzi się niby jak na szezlongu z nogami do przodu (odwrotnie niż na przecinakach - z nogami do tyłu). Wszystko fajnie, ale nie na długie dystanse. Motocykle turystyczne mają pozycję wyprostowaną z nogami tylko nieco do przodu wysuniętymi, albo wręcz w linii pionowej ciała lub ciut za i przez to kręgosłup jest prosty, a obciążenia przenoszą się na ręce i nogi - ręce opierają się na kierownicy, a nogi wspierają o podnóżki (w chopperze ręce wiszą na kierownicy, a stopy tylko leżą luźno na podnóżkach i całe obciążenie przenosi się na kręgosłup).

Dla mnie na długie dystanse tylko taka pozycja. Gdyby pozycja "szezlągowa" miała być wygodna i korzystna dla kręgosłupa, to w TIRach byłyby szezlągi, a nie krzesła;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o te fotele bo bardzo często jestem w fabryce gdzie je produkują, i z tego co zauważyłem wszystkie fotele są zrobione z tego samego materiału.
Jest metalowy szkielet który wkładają do formy i wtryskują tam piankę, potem  do pracownicy szlifują i obszywają materiałem lub skórą, oczywiście
dodawane jest ogrzewanie czy wentylacja w niektórych modelach, ale wychodzi na to że ta wygoda zależy od kształtu foteli a nie materiałów, bo tych form
to jest tam od groma do różnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma holownik marki BMW w dieslu ? polecam przeczytać :

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/kierowca-mogl-zginac-w-pozarze-bo-bmw-nie-ma-czesci/ps1tbtk

ciekawe jak zakończy się sprawa, teraz pewnie zacznie się odbijanie piłeczki  ubezpieczyciel/serwis/importer

nie chcę być złym prorokiem ale zapewne czeka właściciela nie lada przeprawa  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Kolegę wezwali do serwisu i  "zarekwirowali" mu samochód do czasu zdobycia potrzebnych części. Już chyba 3 tygodnie temu.  Dostał oczywiście auto zastępcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Suzu4x4 napisał:

ktoś ma holownik marki BMW w dieslu ? polecam przeczytać :

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/kierowca-mogl-zginac-w-pozarze-bo-bmw-nie-ma-czesci/ps1tbtk

ciekawe jak zakończy się sprawa, teraz pewnie zacznie się odbijanie piłeczki  ubezpieczyciel/serwis/importer

nie chcę być złym prorokiem ale zapewne czeka właściciela nie lada przeprawa  :mellow:

no ładnie, wizerunkowo trochę BMW ucierpi :)...

a tak na poważnie to w USA gość miałby już nowy pojazd pod domem, ładniejszy, nowy i z przeprosinami. Ewentualnie producent miałby już pozew na okrągłą sumę za świadome narażenie życia, poszkodowany miałby teraz strach przed wsiadaniem do samochodu... Oj to byłby bardzo drogi wyrok dla BMW. A u nas ? się zobaczy, zobaczymy co powie nasz fachowiec :)

Jeszcze taki fragment :

Za pożar ubezpieczyciel nie zapłaci

Samochód był ubezpieczony, ale warto wiedzieć, że większość ubezpieczeń autocasco nie obejmuje pożaru, jeśli pochodzi on z wewnątrz pojazdu – czyli np. gdy wynika z usterki albo wady fabrycznej. Jeśli samochód zapali się od innego auta stojącego obok albo zostanie podpalony – to co innego, wtedy ubezpieczyciel płaci

 

Poczytałem pierwsze dobrze znane mi OWU z hasłem pożar. W wyłączeniach jest jedynie pożar powstały z niewłaściwie zamontowanej instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

no ładnie, wizerunkowo trochę BMW ucierpi :)...

a tak na poważnie to w USA gość miałby już nowy pojazd pod domem, ładniejszy, nowy i z przeprosinami. Ewentualnie producent miałby już pozew na okrągłą sumę za świadome narażenie życia, poszkodowany miałby teraz strach przed wsiadaniem do samochodu... Oj to byłby bardzo drogi wyrok dla BMW. A u nas ? się zobaczy, zobaczymy co powie nasz fachowiec :)

u nas poszkodowany pewnie będzie się cieszył jak po trwającym dwa lata procesie dostanie odszkodowanie :hehe:

swoją drogą nowe diesle w bmw nie są pozbawione wad w nowych trzylitrowych dieslach przybywa olej ciekawe czy ma związek z egrem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

u nas poszkodowany pewnie będzie się cieszył jak po trwającym dwa lata procesie dostanie odszkodowanie :hehe:

znajomy miał podobną akcję w volvo v50, też się zjarało prawie nowe auto

i zaczęły się schody, diler odsyłał do ubezpieczalni, ubezpieczenia do producenta - wada fabryczna

ostatecznie chyba diler wziął na klatę wymianę auta

 

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Suzu4x4 napisał:

swoją drogą nowe diesle w bmw nie są pozbawione wad w nowych trzylitrowych dieslach przybywa olej ciekawe czy ma związek z egrem

 

To nie EGR tylko DPF. Jak nie ma dodatkowego wtryskiwacza do wypalania filtra to takie cuda się dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Commander napisał:

Może Marek się skusi.

Chyba nie jego budżet jednak.

Obstawiam że wersja z tym silnikiem będzie się zaczynała od 3 w cenniku.

Ale samochód fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.