Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Oby ta współpraca Nissana z Renaultem nie wyszła mu bokiem. A Mazda to jedyna z nielicznych firm która nie poszła bezmyślnie w turbobenzyny tylko trzyma się przyzwoitych benzynowych pojemności i pokazuje że jest to ciekawy kierunek-chwała jej za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mundek28 napisał:

Oby ta współpraca Nissana z Renaultem nie wyszła mu bokiem. A Mazda to jedyna z nielicznych firm która nie poszła bezmyślnie w turbobenzyny tylko trzyma się przyzwoitych benzynowych pojemności i pokazuje że jest to ciekawy kierunek-chwała jej za to.

Taaa z 3,6 teraz jest 2,3 w CX9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego że CX-9 ma 3.6 pojemność jak przyczepę 1600 może tylko ciągnąć, a bardzo chciałem taką mieć.

Generalnie mało jest aut a raczej suvów które mają odpowiednią moc czy też Nm, odpowiednia cenę no i odpowiednią skrzynie do ciągnięcia budy powiedzmy 1800-2000 dmc. (i to bez współczynnika 1.33 bo z tym to jeszcze mniej) W budżecie powiedzmy 150 tys jezeli suv to chyba tylko grupa VAG lub Mazda Cx5, nie wiem jak Renault czy PSA bo akurat nie brałem pod uwagę. Reszta to CVT czyli lipa...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zulos napisał:

 

ale u nas nowej cx-9 to nie kupisz - obojętne z jakim silnikiem;-)

Sporo jeździ modeli różnych producentów które nie są w Polsce oferowane. Dla chcącego nic trudnego?

5 minut temu, borek6 napisał:

Tylko co z tego że CX-9 ma 3.6 pojemność jak przyczepę 1600 może tylko ciągnąć, a bardzo chciałem taką mieć.


 

Tym bardziej że cena tej Mazdy była bardzo atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, borek6 napisał:

nie wiem jak Renault czy PSA bo akurat nie brałem pod uwagę. Reszta to CVT czyli lipa...

Renault Koleos z CVT ma tylko 1650kg na haku.

Z drugiej strony tyle jest narzekania tutaj na CVT przy holowaniu - ale nie kojarzę (może przeoczyłem) aby był tutaj ktoś na forum kto ma CVT i pociagał budkę choć kilka tysięcy km tak aby powiedzieć coś o tym z autopsji jak się ciągnie, jakie są odczucia, jakie wady, jakie zalety itp itd. Wiadomo, że CVT mają konstrukcyjnie mniejsze DMC przyczepy, ale może nie jest tak źle przy "mniejszych" przyczepach typu DMC 1200-1400, nie każdy potrzebuje ciągnąć 2000kg.

Jeździłem troche różnymi autami z CVT w wypożyczalniach, ale wiadomo że bez przyczepy i generalnie zwłaszcza najnowsze konstrukcje są całkiem przyjemne, "wycie" silnika jest ograniczone znacznie, laik nie odróżni tego od klasycznego automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Może u nich karawaning nie jest po prostu popularny? ?

Może karawaning przyczepowy jest w ogóle n a świecie przeżytkiem? Ciekawi mnie jaki jest w krajach rozwiniętych stosunek sprzedawanych nowych przyczep kempingowych vs kampery. Wydaje mi się, że na campingach widuję zdecydowaną przewagę kamperów niż aut z przyczepami. Polska tradycyjnie jest z 20-30 lat do tyłu, więc u nas to nie jest tak jaskrawe. Może być u nas wręcz odwrotnie: skoro generalnie jesteśmy masowym biorcą wszystkiego, co jest przestarzałe i zachód się tego pozbywa.

Być może to, że widuję przewagę kamperów jest to wynik tego, że zazwyczaj jeżdżę po rejonach górskich i może te rejony są bardziej odpowiednie dla camperów niż przyczep. Ale jeśli na nizinach jest taki sam trend, to możliwe że w ogóle przyczepy są na tendencji spadkowej i nie ma po co takich holowników dla nich wytwarzać.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Może karawaning przyczepowy jest w ogóle n a świecie przeżytkiem? Ciekawi mnie jaki jest w krajach rozwiniętych stosunek sprzedawanych nowych przyczep kempingowych vs kampery. Wydaje mi się, że na campingach widuję zdecydowaną przewagę kamperów niż aut z przyczepami. Polska tradycyjnie jest z 20-30 lat do tyłu, więc u nas to nie jest tak jaskrawe. Może być u nas wręcz odwrotnie: skoro generalnie jesteśmy masowym biorcą wszystkiego, co jest przestarzałe i zachód się tego pozbywa.

Być może to, że widuję przewagę kamperów jest to wynik tego, że zazwyczaj jeżdżę po rejonach górskich i może te rejony są bardziej odpowiednie dla camperów niż przyczep. Ale jeśli na nizinach jest taki sam trend, to możliwe że w ogóle przyczepy są na tendencji spadkowej i nie ma po co takich holowników dla nich wytwarzać.

Chyba jednak zachód nie jest w odwrocie od przyczep, jest wręcz przeciwnie. Bo inaczej jak wytłumaczysz rosnącą produkcję przyczep i fakt, że fabryki nie wyrabiają się z zamówieniami? Z kamperami myślę, że jest podobnie. Generalnie na zachodzie z roku na rok rejestruje się więcej przyczep i kamperów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie są te same fabryki co produkują campery? Nie orientuje się w tym rynku za bardzo, ale jakaś część kamperów nosi te same nazwy co przyczepy, więc pewnie opuszczają te same fabryki (ta sama kolejka do produkcji)

Ale jakieś zestawienie sprzedaży camperów vs przyczep bym chętnie zobaczył

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przewaga kamperów widywanych w Polsce wynika z tego, że jeżdżą nimi zagraniczni emeryci którzy wsiadaja do niego w kwietniu / maju a wysiadaja w październiku. Ja będąc w Chrowacji np w Solarisie powiedziałbym że przeważająca ilość to były przyczepy, podobnie we Włoszech.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

A to nie są te same fabryki co produkują campery? Nie orientuje się w tym rynku za bardzo, ale jakaś część kamperów nosi te same nazwy co przyczepy, więc pewnie opuszczają te same fabryki

No fabryki są chyba różne. Bo inne linie produkcyjne masz do produkcji przyczep a inne do kamperów.

Statystyki prowadzi Europejska Federajca Karawaningu. Z tego co widzę, to nowych przyczep przybywa na podobnym poziomie.

2017: http://www.e-c-f.com/fileadmin/templates/4825/images/statistics/europazul-7.pdf
2018: http://www.e-c-f.com/fileadmin/templates/4825/images/statistics/europazul-3.pdf


W kamperach faktycznie z roku na rok jest lekki wzrost:

2017: http://www.e-c-f.com/fileadmin/templates/4825/images/statistics/europazul-8.pdf
2018: http://www.e-c-f.com/fileadmin/templates/4825/images/statistics/europazul-4.pdf


A tu lista zarejestrowanych pojazdów łącznie:
2016-2017: http://www.e-c-f.com/fileadmin/templates/4825/images/statistics/europazul-6.pdf
2018: http://www.e-c-f.com/fileadmin/templates/4825/images/statistics/europazul-2.pdf

Generalnie trend jest wzrostowy, z lekką przewagą kamperów. Kamperów też sprzedaje się po prostu więcej. Więc masz poniekąd odpowiedź na swoje pytanie :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo przeciętnego Europejczyka (nawet nie Polaka) nie stać na nowego kampera, tak więc przyczepy nadal będą na I miejscu. Z używkami raczej jest podobnie, ekonomiczniej jest mieć "jakąś" przyczepę i dobry holownik w rozsądnej cenie, który służy nie tylko w czasie urlopu niż drogiego w zakupie i utrzymaniu kampera, który z reguły jest wykorzystywany tylko podczas urlopu/weekend'u.

 

Sytuacja może się zmienić na emeryturze :hmm:

IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z moich obserwacji wynika że znaczącą ilości jeżdżących kamperów to kierowcy emeryci którzy przemieszczają się pół roku z miejsca na miejsce.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wracamy do punku wyjścia - Dethleffs słusznie jednak nazywa swoje cepki (przynajmniej jedną linię modelową) Kamperami - czyli "obozowiczami"...

"Campery" służą do obozowania, a "Kampery" do jeżdżenia;-) 

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.