Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gdybym miał kupić auto za taką kasę to nawet bym nie spojrzał na jakieś wypasione q7, x5 czy inne podpierdółki. Mega fura, tylko tył jakiś taki niedorobionyp, ale przód, bryła i wnętrze jest mega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

XC90 miała dwa pod rząd, najnowszy model nie podszedł , nie musi być skoda ma być SUV , 4x4, automat, 7 miejsc

Tiguan allspace i klony za małe,  wiem że jeszcze będzie Durango oglądane,  w tym budżecie spełniając powyższe warunki nie ma za dużego wyboru

tylko ta skoda będzie jak Tiguan allspace. Może 2% więcej miejsca w środku. Jeżeli piszesz o 3 fotelikach to sorry ale nie ten pojazd - nie ten rozmiar. "budżetowo" to smax 2.0 ecoblue 240KM tylko tam będzie FWD, a AWD tylko 190KM. Tam nadal jest miejsce po zapięciu 3 fotelików, lepiej niż w Q7, podobnie będzie w alhambrze.

Kodiaq vrs pięknie prezentuje się na drodze, z ciekawości w najbliższym salonie oczywiście niedostępna - nawet do oglądania.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, danielpoz napisał:

No ale skoro kręcą nosem na małe auta to co poradzę?

rozmawiamy o autach w budżecie zbliżonym do Kodiaka  :rolleyes:

14 minut temu, maarec napisał:

tylko ta skoda będzie jak Tiguan allspace. Może 2% więcej miejsca w środku. Jeżeli piszesz o 3 fotelikach to sorry ale nie ten pojazd - nie ten rozmiar. "budżetowo" to smax 2.0 ecoblue 240KM tylko tam będzie FWD, a AWD tylko 190KM. Tam nadal jest miejsce po zapięciu 3 fotelików, lepiej niż w Q7, podobnie będzie w alhambrze.

Kodiaq vrs pięknie prezentuje się na drodze, z ciekawości w najbliższym salonie oczywiście niedostępna - nawet do oglądania.

Nie będę się rozpisywał ale skoda była już jeżdżona i pasuje , tylko 190 ps silnik za słaby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Suzu4x4 napisał:

rozmawiamy o autach w budżecie zbliżonym do Kodiaka  :rolleyes:

Nie będę się rozpisywał ale skoda była już jeżdżona i pasuje , tylko 190 ps silnik za słaby ;)

no to tylko brać :) ja śmigałem kodiaq chyba 180-200 KM z benzyniakiem pod maską i też fajnie to szło. Proste, przewidywalne auto, w vrs trzeba będzie pewnie uważać na plomby w zębach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

no to tylko brać :) ja śmigałem kodiaq chyba 180-200 KM z benzyniakiem pod maską i też fajnie to szło. Proste, przewidywalne auto, w vrs trzeba będzie pewnie uważać na plomby w zębach :)

w odczuciach właścicielki kodiaq 190 ps zbiera się gorzej niż XC90 200 ps pomimo że XC jest sporo cięższe

Zawsze twierdziłem że dowsizing to zło ,dane na papierze to nie wszystko , takie np stare A4 3,0 tdi  bije passata 2,0 Bitdi na łopatki pomimo że moc i niutki na papierze takie same  odczucia z jazdy zupełnie inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Suzu4x4 napisał:

w odczuciach właścicielki kodiaq 190 ps zbiera się gorzej niż XC90 200 ps pomimo że XC jest sporo cięższe

To może być kwestia softu skrzyni DSG w tym 190KM, która strasznie "kastruje" i ogranicza reakcje na gaz. Dużo można narzekań na to przy testach tej wersji poczytać. Nie wiem czy to nie jest spowodowane wyciśnięciem lepszych wyników "ekologicznych".

Chociaż niektórzy się z tego śmieją jak to możliwe, to ci którzy jeździli obydwoma : Kodiaqiem 1.4/1.5 TSI 150KM DSG uważają że jest dynamiczniejszy niż 2.0 TDI, takie są odczucia po prostu w zwykłej codziennej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mandrol napisał:

@Suzu4x4, Volvo aż tak zeszło na psy skoro nie podszedł tym razem? Szkoda, że już mam Sporta bo bym się tą XC90 zainteresował...

3 moich znajomych mialo XC 90 w tej najmocniejszej odmianie. Tylko jeden nie sprzedał przed końcem leasingu.

W najbardziej pechowym zakleszczyła się skrzynia, i dwa razy silnik wymieniali.

 

Może wina koloru, były białe ?

Edytowane przez Pjoter (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel chciał teraz kupić audi s8, stoi u handlarza, ale miała jednego właściciela od nowości. Okazało się że W ciągu 4 lat była 4 razy lawetą ściągana. Miała robione pierścienie,  wałek rozrządu I kilka innych napraw. A to tylko pierwsze z brzegu usterki, gość w aso się nie zagłębiał. Także niby młode auto a takie cyrki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mandrol napisał:

@Suzu4x4, Volvo aż tak zeszło na psy skoro nie podszedł tym razem? Szkoda, że już mam Sporta bo bym się tą XC90 zainteresował...

ponoć tak , w szczegóły  nie wnikałem XC90 nie leży w kręgu moich zainteresowań

5 godzin temu, golob napisał:

To może być kwestia softu skrzyni DSG w tym 190KM, która strasznie "kastruje" i ogranicza reakcje na gaz. Dużo można narzekań na to przy testach tej wersji poczytać. Nie wiem czy to nie jest spowodowane wyciśnięciem lepszych wyników "ekologicznych".

Chociaż niektórzy się z tego śmieją jak to możliwe, to ci którzy jeździli obydwoma : Kodiaqiem 1.4/1.5 TSI 150KM DSG uważają że jest dynamiczniejszy niż 2.0 TDI, takie są odczucia po prostu w zwykłej codziennej jeździe.

może być, dlatego zawsze uważam że dane w tabelkach to nie wszystko jak się samemu nie przetestuje to się można rozczarować potem :] 

kolejny przykład na to ze papier wszystko przyjmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał diesla, najlepiej Cummins’a. Żeby gwizdał jak ciężarówka. :]

Mam w sobie coś z amerykańskiego wsiocha ;)

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my tu się zastanawiamy nad kupnem auta za 200 tyś. zł. :D

https://autokult.pl/32988,aston-martin-valkyrie-sprzedany-w-polsce-rekord-krajowego-rynku

My jednak mamy tę przewagę, że możemy holować nasze cepki a gościu w aucie za 18,45 mln zł już nie:bevil::bevil::bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.