Skocz do zawartości
rafalkwiatkowski73

Wybór auta do holowania

Rekomendowane odpowiedzi

jacek00
13 minut temu, maarec napisał:

Jacek, czasem jest tak, że po kilku fotkach można zakochać się w samochodzie :)

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-stelvio-stelvio-super-2-2-turbo-diesel-210-km-at8-awd-2017r-wyprzedaz-2017-ID6Brgvh.html#8ba99760ce

dzięki za cynk  bo całkowicie zapomniałem o tym aucie, a jego wygląd i parametry może skłoniły by mnie do zakupu. Opinie użytkowników są bardzo dobre (minus za zacofanie multimediów).

Pytanie jak sprawuje się diezel, bo przy mojej nodze to w benzyniaku 280KM miałbym wyniki po 15l

Auto samo w sobie przepiękne i z zewnątrz i z wewnątrz. Bardzo mi się podoba, tylko niestety jest poza moim zasięgiem finansowym :) Bo trzeba jednak wydać te 200k brutto, czyli dwa razy więcej niż mój budżet :)

Co do Diesli to diesle Fiata akurat zawsze zbierały dobre opinie. Trzeba byłoby poczytać i posprawdzać jak się ma ten konkretny silnik. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
golob
14 minut temu, maarec napisał:

a jego wygląd i parametry może skłoniły by mnie do zakupu.

Ale on jest tak samo ciasny lub przestronny (zależy jak kto patrzy) jak GLC czy Q5 a one za małe dla Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, golob napisał:

Ale on jest tak samo ciasny lub przestronny (zależy jak kto patrzy) jak GLC czy Q5 a one za małe dla Ciebie :)

Ale dużo ładniejsze :P (oczywiście to kwestia gustu), ale wg mnie to podstawa, aby auto cieszyło jednak kiedy się do niego wsiada. Bez względu na to czy się wyda 30k czy 300k.

Natomiast jeśli Markowi ciasno już w S-Maxie to jedyne rozwiązanie dla niego to naprawdę jakiś VAN :D Kompromis chyba jakiś jednak będzie potrzebny.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec
10 minut temu, jacek00 napisał:

Ale dużo ładniejsze :P (oczywiście to kwestia gustu), ale wg mnie to podstawa, aby auto cieszyło jednak kiedy się do niego wsiada. Bez względu na to czy się wyda 30k czy 300k.

Natomiast jeśli Markowi ciasno już w S-Maxie to jedyne rozwiązanie dla niego to naprawdę jakiś VAN :D Kompromis chyba jakiś jednak będzie potrzebny.

oczywiście, wszystko kwestia kompromisów :). na szczęście bagaży wozimy już mniej, jednak w tej alfie to z tyłu usiądą tylko dzieciaki w fotelikach, dla 5 osoby miejsca brak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
borek6

A te oryginalne haki automatyczne w VW / Skoda, jakie mają gniazdo, ile pinów? Trzeba jakiś adapter do przyczepy? Bo w końcu ta wtyczka jest taka jakby wkręcana w gniazdo...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
golob
15 minut temu, borek6 napisał:

A te oryginalne haki automatyczne w VW / Skoda, jakie mają gniazdo, ile pinów? Trzeba jakiś adapter do przyczepy? Bo w końcu ta wtyczka jest taka jakby wkręcana w gniazdo...

Standardowa 13PIN jest. Jak przyczepa ma tez taką to nic nie potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dudek_t

Dokładnie, działa wszystko tak jak trzeba. Dodatkowo masz alarm w przypadku odpięcia wtyczki po zamknięciu auta (o ile nie masz diodowych świateł w przyczepie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lbuster
Godzinę temu, dudek_t napisał:

Dodatkowo masz alarm w przypadku odpięcia wtyczki po zamknięciu auta

To tylko w stajni VW czy także w innych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Każda wtyczka jest tak wkręcana
Kwestia alarmu :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
golob
Napisano (edytowane)

Od kilku dni jest już pełny cennik nowej Toyoty RAV4:

https://pdf.sites.toyota.pl/spec-nowa-rav4.pdf

Hybryda 4x4 ma już sensowne DMC przyczepy 1650kg, czyli tak jak poprzedni model. Wersje wyposażeniowe całkiem fajne. Ciekawy bajer z LCD i widokiem kamery w lusterku wstecznym - gdyby dało się do tego podpiąć dodatkową kamerę zamontowaną z tyłu przyczepy to dodatkowe usterka boczne prawie nie potrzebne :)

https://www.se.pl/wiadomosci/galeria/2019-toyota-rav4-hybrid-piata-generacja-suv-a-pokazana-dziennikarzom-w-warszawie/gg-w84d-92WD-WM4p/gp-bsib-9kv8-TLh3

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
poziom
W dniu 20.12.2018 o 10:25, BeeBee napisał:

No właśnie o tym mówię, 1880-1545=335 kg! Obawiam się, że nawet 4 dorosłych facetów się w tym limicie nie zmieści....

Nie dawało mi to spokoju, bo faktycznie cosik mocno mało by to było. A wiadomo, że w dowodach rejestracyjnych często bzdury są, ot jeden urzędnik coś wpisze źle i potem tak zostaje. Na przykad pamiętam, że jak miałem lata temu Matiza, to MW w dowodzie było, uwaga, 1kg :)

No więc poszperałem i znalazłem na stronach anglojęzycznych, że do Forestera, zależnie od wersji można zapakować 515 – 580 kg. Może nie jakoś przytłaczająco dużo, ale jednak sensowniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BeeBee

Ale to nie zmienia faktu, że masz u siebie 335 kg i jeżeli tego nie zmienisz w dowodzie rejestracyjnym, to nie możesz więcej przewozić. Więc warto było by udać się do dealera i wyjaśnić/załatwić temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

prościej udać się na wagę i sprawdzić rzeczywistą masę, rzadko się spotyka aby auto ważyło mniej niż w papierach a raczej waży więcej, tym samym spada koledze jeszcze bardziej ta ładowność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mefju
W dniu 10.01.2019 o 16:35, lbuster napisał:

W skodzie też tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi