Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, jacek00 napisał:

Obecnie to norma. Jakoś specjalnie też nie jest to wyżyłowany silnik.

Dlaczego? A współczesne diesle jakie mają moce i momenty z podobnych pojemności? Dokładnie tak samo.

Ja bym w "stare" auto się nie pchał. 

Ale on jest malutki. 

XC40 mi się w ogóle nie podoba. Wszystkie Volvo nowe zrobil ijakieś ładne, a XC40 taki paszczur dziwny. Na żywo prezentuje się nieciekawie, a jeszcze na tych balonowych oponach to już w ogóle. Ale to kwestia gustu. Dużo lepsze wrażenie robi XC60 i 90.

Bo za dużo myślisz i kombinujesz jak koń pod górę :D Z Twoją przyczepą to nawet mój Renault byłby dla Ciebie zbyt ciężki. Sam się ograniczasz na siłę. Szukasz lekkiego auta do ciężkiej przyczepy. Bez sensu.

mój znajomy jeździ XC40 - benzyna z automatem, jest bardzo zadowolony z wozu, ale to nie holownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście lubię duże silniki ale ekonomia robi swoje. 

Patrząc np. na busa renault trafic z silnikiem 1,6 spokojnie można wyszukać samochody z przebiegiem 500-800tyś. Jak wchodziły to sam byłem przekonany, że to pomyłka do tak dużego busa pchać taki mały silnik a jednak to jeździ i widać tego bardzo dużo. To mnie przekonuje bo taki przebieg w moim przypadku jest nieosiągalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekzoo, @bw81, cały czas rozważam B+, jakbym miał mało na głowie :(

Godzinę temu, jacek00 napisał:

A współczesne diesle jakie mają moce i momenty z podobnych pojemności?

No ja porównuje klasyczne 2 litry diesel'a do 1,5 litra benzyny a osiągi

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Ja bym w "stare" auto się nie pchał.

Stare, ale wygrzane i sprawdzone :)

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Ale on jest malutki.

Wszystkie te auta to wypierdki, a wiesz, że moja rodzina do najmniejszych nie należy :hehe: 

Godzinę temu, jacek00 napisał:

XC40 mi się w ogóle nie podoba. Wszystkie Volvo nowe zrobil ijakieś ładne, a XC40 taki paszczur dziwny.

Obrażasz moje uczucia :foch:

Jacuś, przecież wiesz, ze my mamy całkowicie inne gusta.

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Bo za dużo myślisz i kombinujesz jak koń pod górę :D Z Twoją przyczepą to nawet mój Renault byłby dla Ciebie zbyt ciężki.

 

Godzinę temu, maarec napisał:

mój znajomy jeździ XC40 - benzyna z automatem, jest bardzo zadowolony z wozu, ale to nie holownik.

Moje V40 przetargało moja cepke jakieś 20 tys km i żyje, wiec i XC40 powinno dac rade. Oczywiście Wasze holowniki to w ogóle inna liga.

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lbuster napisał:

@jacekzoo, @bw81, cały czas rozważam B+, jakbym miał mało na głowie :(

No ja porównuje klasyczne 2 litry diesel'a do 1,5 litra benzyny a osiągi

Stare, ale wygrzane i sprawdzone :)

Wszystkie te auta to wypierdki, a wiesz, że moja rodzina do najmniejszych nie należy :hehe: 

Obrażasz moje uczucia :foch:

Jacuś, przecież wiesz, ze my mamy całkowicie inne gusta.

 

Moje V40 przetargało moja cepke jakieś 20 tys km i żyje, wiec i XC40 powinno dac rade. Oczywiście Wasze holowniki to w ogóle inna liga.

To nad czym się zastanawiasz? Bierz tego Volvo i się ciesz :) Tylko nie z tymi małymi felgami i balonowymi oponkami :D U mnie na parkingu w garażu taki stoi, brzydki :P 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Commander napisał:

Ciekawe skąd ;) Przecież to jest Citroen Spacetourer z nowym grillem. Nie ma wersji 4x4. Będzie w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacek00 napisał:

Ciekawe skąd ;) Przecież to jest Citroen Spacetourer z nowym grillem. Nie ma wersji 4x4. Będzie w przyszłości.

Niestety to wygląda na kolejny klon. Czas pokaże. Dzięki Jacek za zapodanie nowości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec mają i drugą sztukę niebieską: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-kodiaq-rs-2-0-tdi-biturbo-240-km-4x4-dsg-od-reki-u-dealera-skody-gall-icm-ID6BCIvZ.html#f2dd5f8475

Wygląda na podobnie skonfigurowaną. Generalnie ta wersja RS wydaje się bezsensowna za te pieniądze, za ok. 170tys czyli 60tyś taniej można mieć wersje Sportline z TDI 190KM, 400Nm i 4x4, która w zasadzie wygląda bardzo podobnie (a wyposżaenia bedzie miała wystarczająco). Osiągi RS są bez szału (mając na uwadze cenę), jak komuś zależy na osiągach to już Cupra Ateca 300KM za 190tys jest, tam jest chyba 5,5s do 100, to robi juz różnicę.

Za cenę RS gdzie rabat raczej dla klienta indywidualnego będzie nie wielki, można już spokojnie dostać auto premium z większym rabatem które osiągi będzie miało zbliżone do tych z Kodiaqa RS

Przykładowo Mercedes GLC https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-glc-250d-4matic-204-km-9g-tronic-rabat-41-657-pln-ID6BAlJm.html#a8ae270fcd

Koni trochę mniej, ale moment tak samo 500Nm do tego stały napęd 4x4 zamiast haldexa i skrzynia 9b hydrauliczna zamiast DSG, osiągi bardzo zbliżone do Kodiqa RS. GLC ma 2500kg na haku, Kodiaq RS 2000kg.

Audi Q5 z silnikiem 190KM z quattro też bez problemu w tym budżecie się dostanie.

Jazda i GLC i Audi Q5 jest jednak zupełnie inna niż Kodiaqiem, jeździłem wszystkimi. Kodiaq jest fajny, ale raczej w niższym budżecie i wtedy to jest kawał auta za sensowne pieniądze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, golob napisał:

@maarec mają i drugą sztukę niebieską: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-kodiaq-rs-2-0-tdi-biturbo-240-km-4x4-dsg-od-reki-u-dealera-skody-gall-icm-ID6BCIvZ.html#f2dd5f8475

Wygląda na podobnie skonfigurowaną. Generalnie ta wersja RS wydaje się bezsensowna za te pieniądze, za ok. 170tys czyli 60tyś taniej można mieć wersje Sportline z TDI 190KM, 400Nm i 4x4, która w zasadzie wygląda bardzo podobnie (a wyposżaenia bedzie miała wystarczająco). Osiągi RS są bez szału (mając na uwadze cenę), jak komuś zależy na osiągach to już Cupra Ateca 300KM za 190tys jest, tam jest chyba 5,5s do 100, to robi juz różnicę.

Za cenę RS gdzie rabat raczej dla klienta indywidualnego będzie nie wielki, można już spokojnie dostać auto premium z większym rabatem które osiągi będzie miało zbliżone do tych z Kodiaqa RS

Przykładowo Mercedes GLC https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-glc-250d-4matic-204-km-9g-tronic-rabat-41-657-pln-ID6BAlJm.html#a8ae270fcd

Koni trochę mniej, ale moment tak samo 500Nm do tego stały napęd 4x4 zamiast haldexa i skrzynia 9b hydrauliczna zamiast DSG, osiągi bardzo zbliżone do Kodiqa RS. GLC ma 2500kg na haku, Kodiaq RS 2000kg.

Audi Q5 z silnikiem 190KM z quattro też bez problemu w tym budżecie się dostanie.

Jazda i GLC i Audi Q5 jest jednak zupełnie inna niż Kodiaqiem, jeździłem wszystkimi. Kodiaq jest fajny, ale raczej w niższym budżecie i wtedy to jest kawał auta za sensowne pieniądze.

 

 

W temacie kodiaqa RS, który mniej mi się podoba niż sportline (chromy) i generalnie prawie wcale mi się nie podoba abym go zakupił to cena po doposażeniu musiałaby wynieść mniej niż 195 brutto, no może 198. Mam aktualną ofertę na tiguana allspace (bez pakietu r, ale za to z masażami, head up display itd) na kwotę 203brutto do produkcji. Pewnie coś tam bym urwał i jeszcze pewnie miał lepszy komfort niż w skodzie, do tego ten jej znaczek na kierownicy strasznie mnie wkurza.

Jeździłem kodiaqiem benzynowym - nie pamiętam ze 180-200KM - szło ładnie, paliło jeszcze więcej :).  Nie mniej wygodne i fajne auto, cena aktualnie przestrzelona, zobaczymy co powie konfigurator.

 

Zaproponowana przez Jacka Zafira life, będąca czwartym trojaczkiem ma szanse być najlepsza w rodzinie, lecz dalej będzie niedopracowana i nie praktyczna. Zakładam, już po fotkach, że ma identyczne fotele, których przekładanie tyłem do kierunku jazdy zajmuje kwadrans, ból pleców mija po tygodniu. Hałas we wnętrzu dramatyczny itd.

Na plus - kilka nowości z tego artykułu - drzwi elektryczne otwierane ruchem nogi, 4x4. Zobaczymy cennik. System multimedialny w tych samochodach to totalna porażka, tutaj opel mógłby wprowadzić coś od siebie i przejąć rynek tanich osobowych vanów.

Cenę Mercedesa podajesz od brokera czyli dodaj jeszcze wyposażenie i 8000+pln prowizji. Generalnie razem z karoqu, Q5 itd - samochody dla nas za małe. Bardziej idę w 4,7-4,95m niż 4,5-4,6m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maarec napisał:

W temacie kodiaqa RS, który mniej mi się podoba niż sportline (chromy) i generalnie prawie wcale mi się nie podoba abym go zakupił to cena po doposażeniu musiałaby wynieść mniej niż 195 brutto, no może 198. Mam aktualną ofertę na tiguana allspace (bez pakietu r, ale za to z masażami, head up display itd) na kwotę 203brutto do produkcji. Pewnie coś tam bym urwał i jeszcze pewnie miał lepszy komfort niż w skodzie, do tego ten jej znaczek na kierownicy strasznie mnie wkurza.

Jeździłem kodiaqiem benzynowym - nie pamiętam ze 180-200KM - szło ładnie, paliło jeszcze więcej :).  Nie mniej wygodne i fajne auto, cena aktualnie przestrzelona, zobaczymy co powie konfigurator.

 

Marek a spoglądałeś może na Alfę Romeo Stelvio? Obecnie mają fajne oferty wyprzedażowe, a samo auto jest piękne, ma napęd 4x4, mocy chyba też sporo. DMC przyczepy 2300 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tiguana allspace, to widzę na mobile.de, że spokojnie jest bardzo dużo używek (prawdopodobnie najem na rok) z pierwszych miesięcy 2018r. Przebiegi od 10.000 do 25.000zł, ceny brutto od 160.000zł (z 23%vat). Przynajmniej 30 sztuk do wyboru. Ciekawa opcja bo to jest ok 40.000zł w kieszeni. Mam nadzieję, że pojawią się i u nas używki. Jestem w stanie zaryzykować zakup takiego auta przez salon VW z gwarancją a przede wszystkim ze skromnym przebiegiem. Nie mam przekonania, że tiguan byłby autem dla nas stąd nie stoi jeszcze w garażu (ostatni wyjazd całodniowy na sanki na jurę pokazał, że i smax we wnętrzu jest mały)

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Marek a spoglądałeś może na Alfę Romeo Stelvio? Obecnie mają fajne oferty wyprzedażowe, a samo auto jest piękne, ma napęd 4x4, mocy chyba też sporo. DMC przyczepy 2300 kg. 

piękne auto, na wersję 2.8 510KM i 470NM chętnie bym się zdecydował :)

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-stelvio-2-9-510-km-v6-quadrifoglio-q4-at8-demo-ID6A9ieL.html#56db0ec090

2.0 280KM też robi wrażenie :) muszę się przejechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, maarec napisał:

Cenę Mercedesa podajesz od brokera czyli dodaj jeszcze wyposażenie i 8000+pln prowizji. Generalnie razem z karoqu, Q5 itd - samochody dla nas za małe. Bardziej idę w 4,7-4,95m niż 4,5-4,6m 

To prawda są mniejsze GLC czy Q5 (generalnie bagażniki) wnętrze mniejsze ale wystarczajace, ale tez w wielu aspektach jednak widać że klasę wyższe. Link zupełnie przypadkowy do GLC, ale rabaty są większe niż w skodzie i tak jak mówisz nawet VW da większy rabat niż skoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Marek a spoglądałeś może na Alfę Romeo Stelvio? Obecnie mają fajne oferty wyprzedażowe, a samo auto jest piękne, ma napęd 4x4, mocy chyba też sporo. DMC przyczepy 2300 kg. 

Jacek, czasem jest tak, że po kilku fotkach można zakochać się w samochodzie :)

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-stelvio-stelvio-super-2-2-turbo-diesel-210-km-at8-awd-2017r-wyprzedaz-2017-ID6Brgvh.html#8ba99760ce

dzięki za cynk  bo całkowicie zapomniałem o tym aucie, a jego wygląd i parametry może skłoniły by mnie do zakupu. Opinie użytkowników są bardzo dobre (minus za zacofanie multimediów).

Pytanie jak sprawuje się diezel, bo przy mojej nodze to w benzyniaku 280KM miałbym wyniki po 15l

image.thumb.png.81a7f0e779f9a5a5e563088e59321368.png

image.thumb.png.812eb5779ba909336bf13f83514e48f6.png

image.thumb.png.829617b4ee9600be1971ca3fb52d39d4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest jeszcze z 2017, Giulii też. 

Marek, to bardzo fajne auto ale też "małe". W dodatku jeśli Alfa to nie diesel. Bardzo jestem ciekaw ile benzyna spaliłaby z budką, najgorzej że chyba nie ma gdzie tego sprawdzić.

PS. 200 i 280 koni "czipują" się tak samo na okolice 310 koni. Dopłata za 280 nie ma sensu zwłaszcza że skrzynia i napęd Q4 jest w standardzie :)

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.