Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Commander napisał:

Daniel to było 440 km czystej autostrady. Nawet chyba w niedzielę i bez TIRow . Prędkość 120 i tempomat.

No i masz rację...zrobić drugie tyle  na setkę to żaden problem.

Mi nie musisz tłumaczyć. Warunki kliniczne i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fidlerfreefly napisał:

Także rozważałem taki model tylko nie wiem jak z kosztem części zamiennych.

Podobnie jak ze wszystkimi dużymi terenówkami. Tanio nie będzie. :]

Zaraz ktoś napisze że można sobie wszystko samemu w domu zrobić... Taa jak masz podnośnik który może podnieść przynajmniej 3 tony, do tego niezbędne narzędzia, wiedzę i pomocników, (grupę zapaleńców chętnie testujących swoje umiejętności na Twoim samochodzie i za twoją kasę) to luz.  

Był tu gdzieś fajny filmik pt jakim offroadowcem jesteś czy coś w tym stylu. Scena z serwisem rozbija bank jak dla mnie. Dawno się tak nie uśmiałem ale tak to mniej więcej wyglada. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Commander napisał:

Daniel to było 440 km czystej autostrady. Nawet chyba w niedzielę i bez TIRow . Prędkość 120 i tempomat.

No i masz rację...zrobić drugie tyle  na setkę to żaden problem.

Ale Ty przynajmniej miałeś przyjemność z jazdy V8 , Mój zeżre tyle samo ale ropuchy a przyjemność z jazdy...... no cóż!

 

2 godziny temu, vrs napisał:

Podobnie jak ze wszystkimi dużymi terenówkami. Tanio nie będzie. :] 

To że tanio nie będzie to wiadomo, ale czy w miarę zadbany i nie katowany Disco III jest jakoś ponadprzeciętnie awaryjny? Pytam bo jest to dla mnie opcja na następne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z kolegów miał do czynienia z modyfikacją napędu - Grip Control stosowanego w autach PSA. Czy jest to godne uwagi czy spełnia swoje zadanie, czy warto za to dopłacać ,czy jest to pic na wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem ostatnio Mondeo MK5 a raczej był to Ford Fusion 2.0 Ecoboost  240KM 4x4, auto prawie nowe sprowadzone z Ameryki.
Jazda tym autem jest bardzo przyjemna i komfortowa, w środku cisza że nie wiadomo czy silnik pracuje no i napęd 4x4 można
deptać po gazie i nie zrywa przyczepności, skrzynia automat zwykła 6 biegowa nie PowerShift, oczywiście jak to przystało na nowe auto
pełno bajerów jeżeli chodzi o elektronikę. Myślę że do przyczepy będzie idealne :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Cezarr napisał:

Jeździłem ostatnio Mondeo MK5 a raczej był to Ford Fusion 2.0 Ecoboost  240KM 4x4, auto prawie nowe sprowadzone z Ameryki.
Jazda tym autem jest bardzo przyjemna i komfortowa, w środku cisza że nie wiadomo czy silnik pracuje no i napęd 4x4 można
deptać po gazie i nie zrywa przyczepności, skrzynia automat zwykła 6 biegowa nie PowerShift, oczywiście jak to przystało na nowe auto
pełno bajerów jeżeli chodzi o elektronikę. Myślę że do przyczepy będzie idealne :drive:

Skoro z USA to nie ma się co ograniczać. Nowy edge stline ma tam 2.7 ecoboost i chyba 350Km. Jak to musi fajnie śmigać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku jak wiesz auta z Ameryki nie są w całości jak są sprzedawane, tak więc czasami bierze się co jest. A co do auta to jak pisałem wrażenie z jazdy jest super, 4x4 robi tu dużą różnicę w porównaniu do napędu na przód, znajomy na Focusa RS zrobił go już na 400 KM ale co z tego jak na starcie zostaje z tyłu, niestety brak możliwości przeniesienia tych 400 KM na asfalt, potem już leci, jeździłem tym Focusem on zrywa przyczepność czyba przez każdej prędkości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Cezarr napisał:

Marku jak wiesz auta z Ameryki nie są w całości jak są sprzedawane, tak więc czasami bierze się co jest. A co do auta to jak pisałem wrażenie z jazdy jest super, 4x4 robi tu dużą różnicę w porównaniu do napędu na przód, znajomy na Focusa RS zrobił go już na 400 KM ale co z tego jak na starcie zostaje z tyłu, niestety brak możliwości przeniesienia tych 400 KM na asfalt, potem już leci, jeździłem tym Focusem on zrywa przyczepność czyba przez każdej prędkości ?

To jest właśnie ten minus, że takiej mocy nie przeniesie przednia oś. Dodać tylko mokrą nawierzchnię i jest klapa totalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foka RS? Nowa ? Jeździłem tym ostatnim 4x4. Cały czas but w podłogę. :)

Fajnie jeździ, prawie jak stałe 4x4

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.