Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, vrs napisał:

Zgadzam się z Tobą, już w D3 są dwa paski rozrządu. Nie każdy to umie wymienić. To jest samochód którego w szopie nie naprawisz. Trzeba mieć odpowiednie narzędzia a przede wszystkim wiedzę. A wiedza jak wiadomo kosztuje. Większość awarii wynika z nierpawidlowego serwisowania, oszczędności i właśnie braku wiedzy.  Ludziom się wydaje że jak kupią samochód za 70k to koszty serwisu bedą dalej na poziomie Skody Fabii bo przecież nowa podobnie kosztuje. I już na pierwszym przeglądzie jest szok a wiadomo że w używany samochód na dzień dobry trzeba zainwestować. I zaczynaja się dyskusje w serwisie po co wymieniać to czy tamto skoro jeszcze działa itd. Zmieniają serwis na inny tańszy który już nie przestrzega tych samych procedur itd.  Moim zdaniem ten case dotyczy wszystkich dużych współczesnych 4x4. Rozmyślałem ostatnio o kilku holownikach: LC200, Touareg, Q7, GL. Moim zdaniem każdy z tych samochodów, jako używany, niesie ze sobą takie samo ryzyko. Bo serwis takich samochodów jest kilkukrotnie droższy od serwisu osobówki.

 

Mam disco bo takie zawsze mi się podobało. :] 

Ale nie jestem fanatykiem. 

Historie o LR powstają u tych którzy nimi nie jeżdzili ewentualnie kupowali używki.  Miałem, używałem w terenie oraz jako holownik i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć ( no - jest drogi w serwisie )  W terenie i jako holownik LC mu nie dorasta.  Ale o tym w porównaniach szmatławce nie napiszą.

Ciężko mi było znależć następcę LR. Jest mniej prestiżowy ale lepiej sprawdza się jako holownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Commander napisał:

O większości marek ludzie tak piszą...że szlyszenia. Tylko Passat w tdiku jest pancerny. Ponoć...nie sprawdzałem i raczej nie sprawdzę.

Ile to ja się nasłuchałem, jak kupowałem pierwszego Citroena. Od czci i wiary wszyscy mnie osądzali :D I tak już kilkanaście lat z francuskimi. A mówili kupuj TDika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień wchodzi nowy ranger, chyba że się spieszy. Tanie auto w stosunku do tego co proponuje.

https://www.ford.pl/nadchodzace-modele/ranger-raptor

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger Wildtrack 3.2 diesel. Ten na zdjęciu to chyba wersja X

Silnik sprawdzony, skrzynia też, może mieć różne bajery z aktywnym tempomatem włącznie.

Jakoś mi podchodzi ten samochód, brakuje mu tylko budy na pakę ale to się ogarnie.

Dzieci posiadam, w liczbie 3, wytrzymają :). Zresztą na razie nie kupuję.

Raptor to nie jest nowy model tylko inna wersja obecnego Rangera trochę jak Focus RS w stosunku do zwykłego Focusa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, nie idź tą drogą! Chcesz swoją królową i księżniczki tym wozić? Co prawda moja eLka to nie ford ale dalej to podobny "powietrzowóz"- przewiozę Cię w Niedzicy na tylnej ławce i Ci się odechce. Może Ranger to samochód zbliżony komfortem do Amaroka Adama więc może być lepiej. Potestuj jazdy na tyle a nie tylko za kierownicą bo mnie akurat jazda eLką na przodzie odpowiada ale na tylnej kanapie to już jest mały hardcore i komfort na poziomie SILNE ZERO:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu wyboru holownika, pewnie już 50 albo i 100 raz :) i dalej nic nie wiem. Po za tym, że dalej jesteśmy 100 lat za zachodem. Od kilku tygodni dobijam się o cennik skody kodiaq VRS czyli auta posiadającego mój "wymarzony" silnik - 240KM, 500NM i brak akcyzy w cenie. Tak wiem - fajniej pojedzie BMW x5 3.0 - 600NM. Tylko nie stać mnie na kolejne 70.000zł i to za wersję bida - golas.

Cennika, konfiguratora, nie mówiąc o jeździe próbnej - brak. Tymczasem za zachodnią granicą stoi już kilkadziesiąt sztuk gotowych do odbioru - realne fotki z salonów a nie z fotek marketingowych skody. Ceny wyższe niż w PL, bo przecież nikt nie zapłaci 248.000 brutto za kodiaqa, skoro wypasiony tiguan allspace jest do wyrwania za 200.000 brutto (za rocznik 2019).  Totalny strzał w stopę Skoda Polska - bo przecież mamy ostatnie 18 dni na zawarcie leasingu na warunkach aktualnych. Ja na 99% odpuszczę temat, nie kupię kota w worku, którego fotele pewnie skreślą samochód na start. 

ford minimalnie lepszy - spokojnie można zamawiać edga 2019 czy smaxa 2019, mimo że edga to jeszcze oficjalnie nie pokazali po zmianach. Pierwsze mają dojechać ok 20.01.2019r. Mam fajną ofertę, wystarczy 1 telefon i idzie zamówienie. Wersja vigniale - nowy model taniej niż teraz stary na wyprzedaży rocznika na otomoto :)

niech no jeszcze ford wsadzi skrzynię a8 do tourneo custom  (wtedy na papierze dopiero będzie mógł legalnie holować moją cepę) i będę miał już totalny mętlik w głowie.  Na dziś smax mój ma przewalone - dalej musi holować, termin wczasów ustalony... pierwsze nowe trasy są już wytyczane :)

Aha - aby nawiązać trochę do motoryzacji bo często skupiam się na czystym przyśpieszeniu auta od 0 do 100kmh i marudzę, że np taki edge ma 9,6 a tiguan 6,6s.

przekładam to teraz na jazdę z moim okonkiem (1700kg). Droga krajowa - wyprzedzanko :

Tiguan - 70-90kmh (4,8s) 85-100kmh (3,8s)

Edge - 70-90kmh (7,6s) 85-100kmh (5,4s)

Dane oczywiście z towcar.info ( założone 1700kg i 300kg w samochodzie)

Patrząc na różnicę w sekundach aż strach ile to będzie w metrach na drodze. Aktualnie do wyprzedzenia ciężarówki potrzebuję min 400-500m, liczę na wynik ok 300m ( startując z jej prędkości)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, maarec napisał:

Cennika, konfiguratora, nie mówiąc o jeździe próbnej - brak. Tymczasem za zachodnią granicą stoi już kilkadziesiąt sztuk gotowych do odbioru - realne fotki z salonów a nie z fotek marketingowych skody. Ceny wyższe niż w PL, bo przecież nikt nie zapłaci 248.000 brutto za kodiaqa, skoro wypasiony tiguan allspace jest do wyrwania za 200.000 brutto (za rocznik 2019).  Totalny strzał w stopę Skoda Polska - bo przecież mamy ostatnie 18 dni na zawarcie leasingu na warunkach aktualnych. Ja na 99% odpuszczę temat, nie kupię kota w worku, którego fotele pewnie skreślą samochód na start. 

 

Pytałeś w salonie czy nie mają cen pod stołem? Tak jest w skodzie często, znają ceny danej wersji ale nie ma tego cennika umieszczonego w necie, ani w konfiguratorze.

Kodiaq sprzedaje się tak rewelacyjnie, że Skoda nie musi się czymkolwiek przejmować.... niestety.

Z tego co widzę w: https://www.adac.de/infotestrat/umwelt-und-innovation/abgas/modelle_mit_euro_6d_temp/default.aspx

Kodiaq RS właśnie w grudniu dostał homologację WLTP, więc pewnie lada moment dadzą go do oferty.

Fotele masz identyczne jak w wersji Sportline  (inny kolor przeszycia nici itp), sportline są w salonach, możesz sie przymierzyć czy CI pasuje. Ciekawostka że RS jest tylko w wersji 7 osobowej. Felgi 20" fajnie wyglądaja, ale pewnie jeździ się twardo.

 

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, golob napisał:

 

Pytałeś w salonie czy nie mają cen pod stołem? Tak jest w skodzie często, znają ceny danej wersji ale nie ma tego cennika umieszczonego w necie, ani w konfiguratorze.

Kodiaq sprzedaje się tak rewelacyjnie, że Skoda nie musi się czymkolwiek przejmować.... niestety.

Z tego co widzę w: https://www.adac.de/infotestrat/umwelt-und-innovation/abgas/modelle_mit_euro_6d_temp/default.aspx

Kodiaq RS właśnie w grudniu dostał homologację WLTP, więc pewnie lada moment dadzą go do oferty.

Fotele masz identyczne jak w wersji Sportline  (inny kolor przeszycia nici itp), sportline są w salonach, możesz sie przymierzyć czy CI pasuje. Ciekawostka że RS jest tylko w wersji 7 osobowej. Felgi 20" fajnie wyglądaja, ale pewnie jeździ się twardo.

 

Dzięki za rzeczową odpowiedź. Skoro takie same fotele to muszę się przymierzyć (w temacie foteli w vw mogą być z masażem niby ortopedyczne w skoda nie). Pytałem o ceny w 3 salonach, nic nie wiedzą (chyba nie kryją skoro realnie byłem zainteresowany, nawet jechałem zwykłym kodiaqiem).  Wygląd RS minimalnie przemawia do mnie bardziej, dodałbym jeszcze chromy a oni je usunęli :)

Przez to, że będzie twardo pewnie go nie kupię, ale wolałbym to sprawdzić. Do holowania to będzie tylko zaleta. Pytanie czy zarobię na te opony 20''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.