Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

 Nie wiem jak Sorento I ,,w dieslu", opinie są podzielone,ale po ,,lifcie"' ma 170km i 3500 kg ,,na haku",przed chyba 2800 kg. Dużo informacji nt. Sorento jest na forum :

www.klubsorento.pl . Ja mam 3.3 Pb + LPG  248km   3500 kg ,,na haku" oczywiście tylko w teorii ,bo po uwzględnieniu przelicznika 1.33 wychodzi maks. 1950 km.

Auto jest typową terenówką (rama,most,reduktor) w opakowaniu SUV'a. Z ciekawostek: Porsche opracowało zawieszenie :). Do przyczepy jak znalazł. U mnie

przyczepa 1500 kg DMC. W rzeczywistości 1600 kg. cztery rowery na dachu auta. Dmc pewnie na granicy ,czyli 2550 i spalanie 26 l Lpg. Sorento II i III ,to już 

 konstrukcja samonośna.

Edytowane przez swrx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem Sorento tylko w benzynie a kolega swrx ma najlepszy motor.

2,4 lipa, 3,5 niezły ale też często panewki się obracają.

Generalnie za 25tys jest już w czym wybierać.

Pytanie klekot czy pb ?

Automat czy manual

Edytowane przez wilk435 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fidlerfreefly napisał:

I do kempingu dmc 1200. I do  towarówki dmc 1500 kg

A może reflektujesz na Hyndaia Santa Fe (Model CM z 2007 r.)? Mój jest do sprzedaży (motor V6 benzyna + LPG, AWD, automat, jasna tapicerka), mieścisz się w budżecie i w 3,5 t z kempingiem, z towarówką, już niestety nie.

Jakby co, to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powolniak napisał:

A może reflektujesz na Hyndaia Santa Fe (Model CM z 2007 r.)? Mój jest do sprzedaży (motor V6 benzyna + LPG, AWD, automat, jasna tapicerka), mieścisz się w budżecie i w 3,5 t z kempingiem, z towarówką, już niestety nie.

Jakby co, to pisz na PW.

Jaki nasz silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie producenci "elektryków" zaczynają myśleć o nas. Koniec z dieslami?

DMC max. na haku 1600kg, zasięg z przyczepą na haku podają 200-250km. Na razie kiepsko - na razie...

 

IMG_6573.JPG

IMG_6572.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fidlerfreefly napisał:

Jak nie Sorento to może Xc 90 , X5 . Tylko to już są samochody segmentu premium i koszty już nie takie niskie.  A jeep Grand cherokee?

Nie dalej jak wczoraj oglądałem z kumplem XC 70  4x4 powiem Ci mega wygodne i fajne auto, może nie takie wysokie jak
SUV ale warte zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC70 z manualem do 25 tys nie do dostania. Wiem, bo przerabiałem temat jak szukałem 4x4 dla siebie. W ogóle to do 25 tys to niewiele z tych aut polecanych będzie. Path R51-droższy na pewno.

Ja postawiłem na Forestera ale mam kumpla maniaka Subaru co bardzo pomogło w oględzinach. 6 miesięcy szukania wersji z silnikiem pod gaz (EJ20F-dla zainteresowanych). No i poza tym, że z dowodu może ciągnąc 1500 DMC (sam waży 1565 o ile pamiętam) to szukam przyczepki raczej do 1000 DMC, bo to jednak wolnossąca benzyna. Inna sprawa, że większej od początku nie chciałem.

A może V70 z dieslem D5? Silnik ponoć mega wytrzymałe i w tej kwocie coś się już znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.