Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Cezarr napisał:

Marek ale koledze nie o grzanie głowy chodzi ?

Ale to co napisałeś to też racja

Ale może tego jeszcze nie testował. Kia Sorento ma fajną grubą roletę, do tego elektronie zamykaną. Taki dach aż prosi się o otwieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sailor69 napisał:

A jeszcze pytanie z innej beczki. Coraz popularniejsze są samochody z podwójnymi szyberdachami lub panoramicznymi dachami. Czy w Waszej ocenie takie wynalazki osłabiają konstrukcję pojazdu, co powoduje, że mniej się one nadają na holownik?

Zależy co przewidział producent.

Tak jak cezar napisal, nawet cabrio może być holownikiem.

Ja mam u siebie dach szklany i nie widzę żadnych problemów a 2000kg na haku przez producenta jest. 

Natomiast wiem że np.: Q7 w pierwszej wersji miało jakieś ograniczenia (coś z dostępnością haka czy jakoś tak), ttzeba było dokładać samemu a nie przy zamawianiu. Chociaż jako holownik do bardzo ciężkiej i długiej budy (2500kg) daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało ktos z Was do czynienia kiedykolwiek ze Skodą Superb 3.6 FSI 4x4 DSG ? Możliwośći pociągowe to 2000 kg , silnik na łańcuchu, napęd na 4, pytanie jakie DSG tam ładowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma DSG, jest klasyczny Tiptronic. Poza bardzo dużym spalaniem - rewelacyjne auto. Oczywiście ciężki przód daje o sobie znać przy mocno sportowym traktowaniu ale... to nie jest połykacz zakrętów a moc dostępna w zasadzie w każdym zakresie obrotów zachęca do zrelaksowanej jazdy a nie zapiertalania na złamanie karku. Bardzo dobrze mi się tym jeździło ale tylko dlatego że sam nie tankowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma DSG, jest klasyczny Tiptronic. Poza bardzo dużym spalaniem - rewelacyjne auto. Oczywiście ciężki przód daje o sobie znać przy mocno sportowym traktowaniu ale... to nie jest połykacz zakrętów a moc dostępna w zasadzie w każdym zakresie obrotów zachęca do zrelaksowanej jazdy a nie zapiertalania na złamanie karku. Bardzo dobrze mi się tym jeździło ale tylko dlatego że sam nie tankowałem.
O proszę, czyli typowo miałeś z autem do czynienia. Ja patrzyłem superba II, rok ok 2014 / 2015 i z tego co czytałem jest DSG. Może tutaj Cię zmyliłem. Jakie spalanie ma takie auto w mieście, idzie się zmieścić w 11-12 litrach? Niby w silnikach FSI trzeba zwracać uwagę na nagar... Ale generalnie pod przyczepę wydaje się być doskonałym wyborem.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dudek_t napisał:

Tam nie ma DSG, jest klasyczny Tiptronic

To nie jest tiptronic. To jest DSG właśnie. Siedzi tam DQ250, czyli taka sama skrzynia jak mają diesle 2.0 TDI. Skrzynia raczej bezproblemowa, 3.6 ma  taki sam moment jak TDI - 350nm

Sam Superb II jest fajnym autem, dieslem 170KM ciąga się bardzo dobrze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niemiałbym ręki... trochę kilometrów zrobiłem tym autem i byłem pewien że to nie DSG ale widać pamięć już nie ta i za dużo tych samochodów się przewineło. Ja nie miałem szans na takie spalanie, to pamietam dobrze - żaden inny samochód który użytkowałem dłużej niż kilka dni nie palił takich ilości paliwa. 11-12 to miałem średnio ale ze zdecydowaną przewagą spokojnej trasy. Samo miasto, z korkami - 12 jest nierealne. Dodatkowo tam był jakiś śmieszny bak, może 55-60 litrów. Tankowałem cześciej niż Octavie 1,6 na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mały bak paliwa jest minusem tego auta ale w Mazdzie też mam dość mały i z buda potrzebuje tankowac często, spalanie 14/100. Ta skrzynia pod przyczepę się nadaje? Auto w wersji outdoor jest wyższe też pewnie daje poczucie jazdy wyższym autem, i ma swoje plusy z przyczepą podczas gdy bagażnik jest pełen bagaży.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia się nadaje. Nie miałem do czynienia z 3.6 ale tez słyszałem o dużym spalaniu, to chyba jedyny minus tej wersji. Zbiornik jak pisał Dudek jest bodajże 60l do suchego, w dieslu to nie problem,  ale przy 3.6 to już może drażnić. Pozostała część jest bezproblemowa. Outdoor ma trochę plastików i troszkę podniesiony jest, ale to nie jest nagle wysokość jak w SUVie. Za to nawet nie-outdoor ale 4x4 i z pakietem na bezdroża stoi wyraźnie wyżej. Nie dawno zaparkowałem obok takiego i różnica była bardzo wyraźna. Wersji Outdoor jest mało na rynku i chyba wyższe ceny trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam superba III z DSG, z tym że mam diesla.

Auto bardzo dobre do ciągnięcia, moc - mimo że mam 150 KM, wystarczająca - nadrabia momentem.

Prowadzenie bardzo stabilne - przyczepa 1500kg, a czasem 1600.

Duży wpływ na tą stabilność mają w mojej ocenie opony 18 na niskim profilu.

Skrzynia daje rade, ustawiam na "S", żeby nie zmieniała zbyt wcześnie biegów lub na ręczne sterowanie.

Jak jade do 95 km/h to mieszcze się w 8,5-9 l, a jak o 10 km/h więcej to około 9,5 - 10l.

Szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.