Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.09.2018 o 19:51, chris_66 napisał:

wszystko by tym wycierał, ale żeby szyby to chyba bym nie wpadł na taki posrany pomysł

A wystarczy mieć odpowiednie chusteczki.

IMG_6792.jpg

(foto pożyczone z internetów)

Ja mam w budzie te do kuchni (ale służą prawie do wszystkiego), do szyb (bo lustro nad umywalką jest wiecznie brudne i pełne zacieków), dla niemowląt  i do  :pupa: tzn. higieny intymnej. Od biedy to nawet woda to mycia nie jest potrzebna  i codziennie można pachnieć inaczej:lol:


PS. W aucie mam jeszcze takie do kokpitu żeby go czasem ogarnąć. 

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Posiada ktoś BMW e90 jako holownik? Jestem w czasie kupowania samochodu i byłem już zdecydowany ale po dokładniejszym przyjrzeniu mam dylemat. O moc się nie martwię bo szukam albo.2.0 163 hp lub 3,0 231hp. Niestety ale te samochody są dosyć niskie , z małym prześwitem i obawiam się jak to będzie współgrać z przyczepą, czy hak nie będzie za nisko i czy podczas manewrowania na nierównym przyczepa nie będzie szorować. Może macie jakieś doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bartekprz napisał:

Posiada ktoś BMW e90 jako holownik? Jestem w czasie kupowania samochodu i byłem już zdecydowany ale po dokładniejszym przyjrzeniu mam dylemat. O moc się nie martwię bo szukam albo.2.0 163 hp lub 3,0 231hp. Niestety ale te samochody są dosyć niskie , z małym prześwitem i obawiam się jak to będzie współgrać z przyczepą, czy hak nie będzie za nisko i czy podczas manewrowania na nierównym przyczepa nie będzie szorować. Może macie jakieś doświadczenia? 

No może nie miałem tego modelu, ale faktycznie jest niski ten prześwit, i czasami można zaorać podwoziem dlatego bardzo ważne jest odpowiedni nacisk na hak. A jeżeli chodzi o silnik to tylko 3.0. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kojarzycie, czy istnieje autko, które miałoby DMC do 2000 kg i jednocześnie mogłoby bezpiecznie i zgodnie z przepisami pociągnąć przyczepę o DMC powyżej 1500 kg?

Edytowane przez sailor69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sailor69 napisał:

A może kojarzycie, czy istnieje autko, które miałoby DMC do 2000 kg i jednocześnie mogłoby... zgodnie z przepisami pociągnąć przyczepę o DMC powyżej 1500 kg?

Auto o DMC 2000 zgodnie z przepisami może pociągnąć maksymalnie 1503 kg, jeśli przyczepa jest wyposażona w hamulec najazdowy. Tak więc powyżej zgodnie z przepisami się nie da 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sailor69 napisał:

No tak... Nie przemyślałem pytania... W sumie chodziło mi właśnie o taką sytuację, żebym z przyczepą co najmniej 1500 DMC zmie.ścił się w 3,5t. Czyli auto 2000 DMC i przyczepa 1500 DMC.

Da się. Ale ze świecą szukać takich aut :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sailor69 napisał:

A może kojarzycie, czy istnieje autko, które miałoby DMC do 2000 kg i jednocześnie mogłoby bezpiecznie i zgodnie z przepisami pociągnąć przyczepę o DMC powyżej 1500 kg?

BMW F30 320D (bez XDrive) DMC 1995,przyczepa wg dowodu 1600 kg.

W dniu 28.10.2018 o 17:53, bartekprz napisał:

Posiada ktoś BMW e90 jako holownik? Jestem w czasie kupowania samochodu i byłem już zdecydowany ale po dokładniejszym przyjrzeniu mam dylemat. O moc się nie martwię bo szukam albo.2.0 163 hp lub 3,0 231hp. Niestety ale te samochody są dosyć niskie , z małym prześwitem i obawiam się jak to będzie współgrać z przyczepą, czy hak nie będzie za nisko i czy podczas manewrowania na nierównym przyczepa nie będzie szorować. Może macie jakieś doświadczenia? 

Targałem E91 po lifcie,hak Westfalia - 320 D 184 KM.Przyczepa DMC 1500 kg (faktycznie więcej).Nawet nie "miauknął"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał:

Da się. Ale ze świecą szukać takich aut :)

Właśnie dlatego pytam o Wasze doświadczenia :). Mam w tej chwili holownik 2200 DMC, co znacznie mnie ogranicza w wyborze przyczepy z interesującym mnie układem. Stąd pomysł, żeby poszukać samochodu z małym DMC, ale mogącego pociągnąć przyczepę na poziomie 1500 DMC bezpiecznie i w miarę komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sailor69 napisał:

Właśnie dlatego pytam o Wasze doświadczenia :). Mam w tej chwili holownik 2200 DMC, co znacznie mnie ogranicza w wyborze przyczepy z interesującym mnie układem. Stąd pomysł, żeby poszukać samochodu z małym DMC, ale mogącego pociągnąć przyczepę na poziomie 1500 DMC bezpiecznie i w miarę komfortowo. 

Takie rzeczy tylko w Erze... Nie kombinuj, szukasz sprzeczności, albo duża przyczepa i do tego auto większe z większym DMC, albo mniejsze auto i na siłę przyczepa 1500 i jeszcze chcesz aby było bezpiecznie i w miarę komfortowo...

Albo idź w przyczepe 1300DMC i mieścisz sie w 3,5t, albo nie zastanawiaj się rób prawko (jeśli nie masz) i bierz Viatoll, od tego się nie umiera....

Co do Focusa to spotkałem w tym roku na kempingu właśnie człowieka który ciągał przyczepę 1500DMC, rozmawialiśmy trochę i właściciel mówił że "silnikowo" nie jest źle (diesel 2.0) ale jednak buda 1500DMC była duża i jechało się nie komfortowo. I już szykował się na zmianę holownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.