Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać czy vw golf 1.6 SR i vw golf 1.6 8v to jest dokładnie to samo ? Czy każdy silnik golfa 4 1.6 benzynowy który ma 8 zaworów ma oznaczenie SR ? W ogłoszeniach widzę Golfy z silnikami: 1.6 8v, 1.6 16v i 1.6 SR i zastanawiam się czy te pierwsze oznaczenie i trzecie to chodzi o to samo czy czymś się różnią ?

O ile pamiętam 1.6 8V i 1.6 SR to to samo, powinien mieć ok 101 koni. Bylo kilka wersji (wzdluzna, poprzeczna, z metalowym i plastikowym kolektorem, bez i ze mnienna dlugoscia kolektora dolot.) Tam gdzie jest oznaczenie SR na pokrywie to jest to na 100% silnik poprzeczny, plastikowy kolektor + zmienna geometria kolektora dolotowego

 

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2018 o 21:48, jacekwojtkowski napisał:

Zastanawiam się nad Golfem IV ,  silnik 1,6 w benzynie powinien chyba dawać rady z tą przyczepką ?  Tylko zastanawiam się czy lepszy był by silnik 8 zaworowy czy 16 zaworowy ? 8 zaworowy ma moc 101 KM i max moment obrotowy 145 Nm przy 3800 obr./min, a 16 zaworowy 148 Nm przy 4500 obr./min.  Chyba gdzieś wyczytałem że 8 zaworowe lepiej ciągną od dołu więc chyba był by lepszy ale 16 zaworowych jest więcej na rynku.

Polecam silnik 1,6 SR, 8-zaworowy potocznie zwany MPI jest bardzo dobrze dopracowany i żywotny. Tani w eksploatacji.  Bardzo prosty w budowie. Silnik ten był tak dobry, że  produkowano go aż do 2012 roku. Silnik 1,6 FSI nie jest wcale czymś strasznym po prostu trapią go inne awarie bardziej kłopotliwe i dla Mirka to już za wysoki poziom. Natomiast silnik 2.0 FSI / 150 kM jest naprawdę bardzo dobry. Nagar na zaworach to mała niedogodność, 4- godzinki naprawy i następne 200 tys. km robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, serdecznie mam zamiar wymienic holownik i tak sie zastanawiam nad chevroletem orlando 1.8 benzyna 140koni manual. Ktos posiada taki pojazd, cos ktos moze powiedziec cos o nim? Przyczepa ma dmc 950 czyli powinien sobie dobrze dawac rade. Z gory wielkie dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry :)

Do tej pory śmigałem kamperkiem, ale po przeanalizowaniu sposobu spędzania wolnego czasu, wyszło mi, że powinienem mieć jednak przyczepkę. Chciałbym taką ok 1300 dmc. I tu pojawił się problem holownika. Aktualnie mam Mondeo MK4 z 2012 r, 2.0 ecoboost, 203 KM, 300 Nm przy 1750-4500 obr/min z 6 biegową ASB - Powershift (w dr: dmc pojazdu - 2200, przyczepy - 1600).

Początkowo pomyślałem, żeby go zamienić na diesla (również Mondeo - bardzo mi ten model odpowiada). Ale 2.0 140 KM diesel to raptem 320 Nm przy 1750-2750 obr/min. A wiadomo - przy zmianie samochodu znowu ryzyko, co się trafi, kwestia wyposażenia (aktualnie moje jest dla mnie optymalne) i zapewne różnica cenowa. Poza tym wykorzystanie pojazdu to poniżej 10 kkm rocznie - w tym ok 6 kkm to byłyby wyjazdy wakacyjne.

Więc może chip tuning? Znalazłem ofertę modyfikacji do 253 KM i 360 Nm.

Co myślicie o wykorzystaniu mojego Mondka w roli holownika (może ktoś właśnie takim modelem holuje)? I jak w tym wszystkim sprawdzi się ASB Powershift?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzić, to zapewne sobie poradzi :) Tylko nie wiem, jaki będzie komfort takiego holowania - jak napisałem wyżej, do tej pory był kamperek - przyczepki jeszcze nie miałem. Po przestudiowaniu wielu wypowiedzi na forum, może trochę wyolbrzymiam problem, ale wolę dopytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągam DMC 1300 moja Mazda 2.5 a mam 226nm i uważam że spokojnie daje rade, będzie w przyszłości zmiana na Tiguana 2.0 TSI 190 i tam jest chyba 320 niutków, więc taki EcoBoost z podobnym momentem bez problemu powinien ciągnąć taka cepe

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzić, to zapewne sobie poradzi Tylko nie wiem, jaki będzie komfort takiego holowania - jak napisałem wyżej, do tej pory był kamperek - przyczepki jeszcze nie miałem. Po przestudiowaniu wielu wypowiedzi na forum, może trochę wyolbrzymiam problem, ale wolę dopytać
Wyolbrzymiasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sailor69 napisał:

Poradzić, to zapewne sobie poradzi :) Tylko nie wiem, jaki będzie komfort takiego holowania - jak napisałem wyżej, do tej pory był kamperek - przyczepki jeszcze nie miałem. Po przestudiowaniu wielu wypowiedzi na forum, może trochę wyolbrzymiam problem, ale wolę dopytać :)

Gdzie widzisz problem? Jaki komfort tego holowania? Pełny. Uturbiona 2-litrówka, ponad 300Nm, nie musisz absolutnie nic robić z silnikiem, a z cepą powinien spalać niewiele więcej niż diesel. Chyba że chciałeś się pochwalić, jakim to cymes holownikiem dysponujesz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sailor69 napisał:

Poradzić, to zapewne sobie poradzi :) Tylko nie wiem, jaki będzie komfort takiego holowania - jak napisałem wyżej, do tej pory był kamperek - przyczepki jeszcze nie miałem. Po przestudiowaniu wielu wypowiedzi na forum, może trochę wyolbrzymiam problem, ale wolę dopytać :)

Kolego...to auto urwie dyszel z tej przyczepki 1300 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, czyś napisał:

Chyba że chciałeś się pochwalić, jakim to cymes holownikiem dysponujesz :)

Raczej nie chciałem się chwalić ;) Po prostu od wczoraj czytam tematy, z których wynika, że tylko diesel i najlepiej ok. 400 Nm.

W każdym razie bardzo dziękuję za Wasze opinie - w takim razie nie muszę nic zmieniać, tylko spokojnie szukać domku na kółkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chciałem się chwalić Po prostu od wczoraj czytam tematy, z których wynika, że tylko diesel i najlepiej ok. 400 Nm.
W każdym razie bardzo dziękuję za Wasze opinie - w takim razie nie muszę nic zmieniać, tylko spokojnie szukać domku na kółkach
Diesel ze względu na niski moment. W turbobenzynie masz już podobną charakterystykę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.