Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam czytałem kiedyś artykuł o babce która Mercedesem 190 jeżdziła kilkanaście lat, chyba 19, robiąc w międzyczasie coś koło 200000 km i nigdy nie wymieniła oleju, bo nikt jej o tym nie powiedział. Auto było w stanie bardzo dobrym. Czyli da się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co powiecie na nową Mazdę CX-5 w silniku 2.5 litra 194 KM AWD i automat? Ktoś testował, ma doświadczenie z tym automatem? nadało by się pod cepę 1300 dmc? 
A coś tutaj podpowiecie? Na tapecie jest jeszcze Tiguan 2.0 TSI 180KM 4Motion z DSG, w sobotę jedziemy zobaczyć oba auta. Czytałem że VW ma większy nacisk na hak co w moim przypadku z rowerami na dyszlu ma znaczenie, tam jest 100kg... Tylko jak ten DSG zniesie cepe bo pisaliście że są różne kody skrzyni, jedne ok a inne nie...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu. 2.0 tsi bedzie miało miało skrzynie z tzw "mokrymi sprzegłami". Złą opinię mają skrzynie DQ200 z tzw. suchymi sprzegłami, ale one są montowane do mniejszych silników 1.2/1.4/1.5/1.6 TSI/TDI z momentem max 250Nm, choć tutaj na forum jedna osoba miała takie auto i sprzęgła padły przy holowaniu, to trochę za mało aby robić statystyki, że jest aż tak źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu. 2.0 tsi bedzie miało miało skrzynie z tzw "mokrymi sprzegłami". Złą opinię mają skrzynie DQ200 z tzw. suchymi sprzegłami, ale one są montowane do mniejszych silników 1.2/1.4/1.5/1.6 TSI/TDI z momentem max 250Nm, choć tutaj na forum jedna osoba miała takie auto i sprzęgła padły przy holowaniu, to trochę za mało aby robić statystyki, że jest aż tak źle...
Byliśmy dzisiaj w salonie VW, w Tiguanie będzie zmiana silników ze 180 na 190 KM. I mocno myślimy nad zamówieniem auta, z tym że odbiór koniec / początek roku. Zamówić ze 180 konnym silnikiem już nie można, jedynie można sobie wybrać coś co jest dostępne u dealerów w Polsce na tą chwilę. Musimy się mocno zastanowić, ale wtedy przy zamówieniu haka fabrycznego jest on automatyczny, nacisk na kule 100kg, napęd 4 Motion, wybór kilku trybów pracy napędów, pod przyczepę jak najbardziej. Pytanie czy wtedy grzebią coś w skrzyni jeżeli zamawiamy fabryczny hak?... Mazda Cx-5 - jak to się Pan sprzedawca wyraził, Mazda nie daje rabatów, hak mogą sami założyć w serwisie, podejscie do kupującego takie sobie... Ogólnie VW na duży +!

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka Mazdy taka jest. Ma to swoje plusy. Maks 3% rabatu i to w akcerosiach/serwisie/czesciach. 

Moim zdaniem turbo benzyna zje ten silnik z Mazdy przy pierwszych gorkach. Tiguan z tym silnikiem i 4x4 to znakomity holownik. Hak koniecznie fabryczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o tiguanie allspace w wersji  5 osób. Jeszcze fajniejsze auto jako holownik.

Hak fabryczny to teoretycznie mocniejsze zawieszenie z tyłu plus chłodnica grubsza i coś jeszcze. Warto go mieć. Tak mówił kumaty handlowiec u mnie w salonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o tiguanie allspace w wersji  5 osób. Jeszcze fajniejsze auto jako holownik.
Hak fabryczny to teoretycznie mocniejsze zawieszenie z tyłu plus chłodnica grubsza i coś jeszcze. Warto go mieć. Tak mówił kumaty handlowiec u mnie w salonie.
 
AllSpace troszkę za wysoka półka cenowa, konfiguracja która wycenilismy sobie wraz z RLine wewnątrz / zewnątrz + możliwe rabaty to akurat nasz próg cenowy, w tym między innymi hak oraz asystent parkowania przyczepy. Tak więc jestem coraz bliżej decyzji. Z tego co wiem skrzynia tu jest ta "mokra" czyli lepsza...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, borek6 napisał:

AllSpace troszkę za wysoka półka cenowa, konfiguracja która wycenilismy sobie wraz z RLine wewnątrz / zewnątrz + możliwe rabaty to akurat nasz próg cenowy, w tym między innymi hak oraz asystent parkowania przyczepy. Tak więc jestem coraz bliżej decyzji. Z tego co wiem skrzynia tu jest ta "mokra" czyli lepsza...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

jeździłeś już tym tiguanem ? dla mnie 2.0 bitdi + dsg + 4x4 to połączenie idealne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel odpada, większa część pracy żony to jeżdżenie na krótkich lokalnych odcinkach , raptem 10.000 - 12.000 rocznie, zajeździlibyśmy diesla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, borek6 napisał:

Diesel odpada, większa część pracy żony to jeżdżenie na krótkich lokalnych odcinkach , raptem 10.000 - 12.000 rocznie, zajeździlibyśmy diesla...

Nie namawiam na diesela, chodziło mi o wrażenia z jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem Passatem BiTdi do naszej siedziby firmy w Bawarii... bajeczka, przyspieszenie bajka, spalanie bajka... tylko nie na nasze użytkowanie na krótkich dystansach. Tak więc tylko wchodzi w grę TSI 180 / 190 (przy zamówieniu na koniec roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o tiguanie allspace w wersji  5 osób. Jeszcze fajniejsze auto jako holownik.
Hak fabryczny to teoretycznie mocniejsze zawieszenie z tyłu plus chłodnica grubsza i coś jeszcze. Warto go mieć. Tak mówił kumaty handlowiec u mnie w salonie.
 
To sprawdziłem u sprzedawcy gdzie mielibyśmy zamówić auto. Potwierdził zmianę chłodnicy na większą, wydajniejszą i inne oprogramowanie silnika i skrzyni, nastawione na większe obciążenia. Jesteśmy chyba coraz bliżej pozytywnej decyzji

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu bo ten jest o tym i chciałem zapytać jaki moment obrotowy powinien mieć samochód żeby móc spokojnie ciągnąć taką przyczepkę:  

https://www.otomoto.pl/oferta/230x125-przyczepa-przyczepka-samochodowa-towarowa-resor-zuk-przyczepki-przyczepy-samochodowe-nowe-lekka-jednoosiowa-dealer-ID6yPOpw.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Wiem że w dowodzie rejestracyjnym jest rubryka gdzie jest napisana dopuszczalna masa całkowita przyczepki z hamulcem i bez hamulca, ale plandeka też stwarza opór przy jeździe 80 km/h. Zastanawiam się jaki samochód kupić żeby go nie katować jak będe wiózł przykładowo 500 kg towaru w przyczepce i ona sama 100 parę będzie ważyć i plandeka będzie stwarzać opór. Starczy silnik w benzynie 1,4  , 1,6  czy trzeba 1,8  i jaki moment obrotowy żeby miał ?

 

Edytowane przez jacekwojtkowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto z silnikiem o pojemnoiści 1,5 litra - 300nM i auto prawie nie czuje takiej przyczepki w pełni załadowanej. Wcześniej ciągałem ją Asteroidą 1,6 LPG i też jechała, z tym że pod górki znacząco zwalniała i rozpędzanie też trwało sporo dłużej niż bez przyczepki.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekwojtkowski napisał:

Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu bo ten jest o tym i chciałem zapytać jaki moment obrotowy powinien mieć samochód żeby móc spokojnie ciągnąć taką przyczepkę:  

https://www.otomoto.pl/oferta/230x125-przyczepa-przyczepka-samochodowa-towarowa-resor-zuk-przyczepki-przyczepy-samochodowe-nowe-lekka-jednoosiowa-dealer-ID6yPOpw.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Wiem że w dowodzie rejestracyjnym jest rubryka gdzie jest napisana dopuszczalna masa całkowita przyczepki z hamulcem i bez hamulca, ale plandeka też stwarza opór przy jeździe 80 km/h. Zastanawiam się jaki samochód kupić żeby go nie katować jak będe wiózł przykładowo 500 kg towaru w przyczepce i ona sama 100 parę będzie ważyć i plandeka będzie stwarzać opór. Starczy silnik w benzynie 1,4  , 1,6  czy trzeba 1,8  i jaki moment obrotowy żeby miał ?

 

im większy tym lepszy, oczywiście w granicach rozsądku ;)

powiem tak, zaczynałem 60KM astrą, paliła 14L gazu, potem 120KM focus palił 14L gazu, obecnie 150KM suv pali 15L gazu (międzyczasie przyczepa się zmieniła z n126 na 4m hobby)

słabe auto musisz cisnąć i spalanie rośnie, nie mówiąc już o komforcie np przy ew wyprzedzaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.