Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

:  ale ten hak jednak powinien być na smartfona

 

Będzie na smartfona! Tzn będę smartfonem go otwierać i zamykać żeby sobie rąk nie ubrudzić. Obym tylko sobie ekranu nie uszkodził przez to :-P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczną nowszą wersję (poprawione tłoki) 1.8 TSi wzrokowo można poznać po tym, że na czarnej plastikowej obudowie rozrządu widać 2 okrągłe "dekle" wariatorów (nastawników faz rozrządu). Kodów silnika można poszukać. 
W ciągu ostatnich  ok. 3 miesięcy, ze 2-3 razy temat był "przerabiany" w Motorze/Auto-Świecie. 
Możliwe, że 2012 r. (ew. rok modelowy 2012, czyli od połowy 2011 r. do połowy 2012 r.) będzie już bezpieczna 3 generacja EA888: https://www.wyborkierowcow.pl/wiadomosci/polecane-i-ryzykowne-odmiany-silnikow-1-8-2-0-tsi-tfsi-porady/
Układ chłodzenia - termostat, i pompa oleju bodajże, sterowane elektronicznie, więc skomplikowane, kolektor wydechowy zintegrowany w głowicy (ale też szybko się nagrzewa).
M.zd. ten silnik ma też ewidentne plusy - podwójny układ wtryskowy (wtrysk bezpośredni i pośredni, pracujące w różnych warunkach jazdy naprzemiennie) - nie ma problemów z "zarastaniem" zaworów żużlem z wyżarzonego oleju, paliwo dozowane przez wtrysk pośredni zmywa osady z zaworów. Wersje na pasku - dość długi interwał wymiany. Fajna charakterystyka, duża moc i moment, ale dostępne na wyraźne żądanie, a tak - silnik do płynnej i spokojnej (co nie oznacza wolnej) jazdy.
U mnie co prawda nowy (B8 2017 r.), ale 4,5 miesiąca, 15,5 tkm, po autostradach i bez pieszczenia się, nie ubyło nic oleju, nawet na dotarciu, sprawdzałem wczoraj.  Spalanie w moim przypadku (w 80% trasy, lub szybkie trasy) porównywalne z B7 1.4Tsi w tych samych warunkach/przy tych samych lub nawet wyższych prędkościach.
Co do samego B7 (miałem 2014) - bez większych uwag, może tylko to, że trochę za miękkie ("pontonowate") zawieszenie. 



Po VIN zdekodują mi wersję silnika w vw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2018 o 20:27, jacek00 napisał:

Dzięki ;)

Dobra dobra, jak Ci pokazywałem ten filmik na privie to też mówiłeś, że badziew,  i że taki sam badziew ma @PLopaPL ;) Pamiętam jajk dziś :P *

 

 

 

* to oczywiście żart ;)

 

I jeszcze ci wkręca, że przekręt jesteś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy, co powiecie na nową Mazdę CX-5 w silniku 2.5 litra 194 KM AWD i automat? Ktoś testował, ma doświadczenie z tym automatem? nadało by się pod cepę 1300 dmc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2018 o 19:34, jacek00 napisał:

Dzięki :)

Espace to trochę wyższa półka jednak :) Zwłaszcza Initiale. Chociaż ten tablet i kilka elementów jest wspólnych i dokładnie takich samych.

Nigdy bym nie pomyślał, że weźmiemy Renault. Zawsze tylko Citroen. No ale teraz Citroena nowego  C4P nikt nie chciał mi sprzedać :) Oby tylko się Renault sprawował tak dobrze jak Citroen.


I foto z wczorajszego odbioru

received_10214083844684175.thumb.jpeg.4c76e412cae1bac189052ff685c5230f.jpeg

Bardzo ładne autko :) gratuluję zakupu i oby służył. Kolorek też fajny :yes:

Czekam na relacje jak Ci się będzie sprawowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Benior napisał:

Bardzo ładne autko :) gratuluję zakupu i oby służył. Kolorek też fajny :yes:

Czekam na relacje jak Ci się będzie sprawowało. 

Dzięki :) Już się sprawuje. Przejechane wprawdzie około 2k km, w tym prawie połowa z przyczepą ;) Holuje się dużo lepiej niż C4P - nie wiem czym to jest spowodowane, ale cały zestaw jest dużo stabilniejszy. Ani razu nie zdarzyła mi się sytuacja, aby przyczepą zaczęło bujać. W C4P to się zdarzało, zwłaszcza jak jechałem za TIRem. Auto też chyba jednak mniej pali. Z przyczepą schodzi poniżej 10l. Bardzo wygodna przy przyczepie jest kamera cofania. Do haka dojeżdżam na milimetry i tylko go opuszczam - to naprawdę wygodne przy zapinaniu przyczepki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin_G napisał:

Z przyczepą docierasz? :)

A kto bogatemu zabroni ???

Na innym forum doczytałem, że gościu świeżo odebraną z katowickiego salonu Skodą Kodiaq 2,0 w uturbionej benzynce (180 KM) śmignął gierkówką z Katowic przez Łódź i z niej A2 do Poznania, piłując 140 km/h. Zdziwionym ludziom odpowiedział, że miał obroty 2500 tj. 50 % max, więc wszystko OK było OK, bo instrukcja podaje, by na docieraniu nie przekraczać 75% max obrotów. Po tygodniu już to auto chciał opylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z odpowiedzią na temat docierania auta. Ja aut nie katuję, ani nie wkręcam ich w bóg wie jakie obroty. Jeżdżę spokojnie i normalnie. Poprzedniego auta nie docierałem w jakiś specjalny sposób, po prostu zwyczajnie jeździłem.

Z tym autem jest ciut inaczej, bo nie kupiłem auta nowego z przebiegiem 5 km. Kupiłem auto od dealera, i to auto było używane przez 2 czy tam 3 miesiące. Więc zakupiłem auto używane, które już jest dotarte.

Oczywiście znam te teorie, że takich aut się nie kupuję, bo były katowane i bóg wie co z nimi się jeszcze działo ;) Znam też teorię, że aut na F się nie kupuje ;) Kupiłem takie auto w pełni świadomie, myślę, że w dość dobrej cenie . Dodatkowa przedłużona gwarancja myślę, że pozwoli mi spać spokojnie. Sam autem jeżdżę niewiele. Rocznie może z 15k km. Więc auto nie zdąży się nawet zepsuć przez czas, w którym będę go użytkować.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

Dzięki :) Już się sprawuje. Przejechane wprawdzie około 2k km, w tym prawie połowa z przyczepą ;) Holuje się dużo lepiej niż C4P - nie wiem czym to jest spowodowane, ale cały zestaw jest dużo stabilniejszy. Ani razu nie zdarzyła mi się sytuacja, aby przyczepą zaczęło bujać. W C4P to się zdarzało, zwłaszcza jak jechałem za TIRem. Auto też chyba jednak mniej pali. Z przyczepą schodzi poniżej 10l. Bardzo wygodna przy przyczepie jest kamera cofania. Do haka dojeżdżam na milimetry i tylko go opuszczam - to naprawdę wygodne przy zapinaniu przyczepki :)

Picasso jest dość, a może nawet bardzo wrażliwe na boczne podmuchy powietrza,  renówka wydaje się być fajnym autkiem do holowania, chyba trochę niższa od C4P ma duży rozstaw osi, mały zwis z tyłu, nie bez znaczenia jest również rozmiar felg i profil opony. Fajnie, że jesteś zadowolony...niech jeżdzi bezawaryjnie:)

Jaki masz rozmiar felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej cytrynie jak pierwszy raz jechałem autostradą to myślałem że mnie zdmuchnie, okropne wrażenie. Zwłaszcza po przedsiadce z twardego sharana. Ale z budą się usztywnia, już nie szarpie na boki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KlAn napisał:

Picasso jest dość, a może nawet bardzo wrażliwe na boczne podmuchy powietrza,

Fakt, całkowicie o tym zapomniałem. Faktycznie było mniej stabilne przy bocznych podmuchach.

 

Cytat

 renówka wydaje się być fajnym autkiem do holowania, chyba trochę niższa od C4P ma duży rozstaw osi,

Wizualnie wydaje się mniejszy, ale patrząc na wymiary to  jest wyższym i większym autem niż C4P I generacji. Rozstaw osi ma trochę większy. Zwisy z tyłu bardzo podobne. Na pewno jest twardszy. Biorę też poprawkę, że w C4P z tyłu już amory nie były pierwszej młodości i wypadałoby je wymienić. Może poprawiłby się komfort holowania wtedy.

 

Cytat

nie bez znaczenia jest również rozmiar felg i profil opony. 

C4P ma szersze opony bo 215 vs 195 w Scenicu

 

Cytat

Jaki masz rozmiar felg?

W Scenic masz fabrycznie 20 calowe felgi. To też potęguje wrażenie, że auto jest mniejsze. Opona jaka jest założona to 195/55/20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.