Jump to content

Edit History

jacek00

jacek00

8 godzin temu, lbuster napisał:

@jacek00 zwracam honor :dzieki:

W V40 nie miałem takich informacji o światłach

To dziwne. Byłem przekonany, że takie rzeczy muszą być. Wg mnie to głupota, IMO nie chciałbym auta bez informacji o włączonych światłach.

Cytat

Ale ja nawet nie brałem automatycznych wycieraczek

Automatyczne wycieraczki to też fajny bajer. Ja już od 20 lat mam takie rzeczy. Pierwszy raz w Citroenie Xsarze miałem i automatyczne światła (tam nie było dziennych) i automatyczne wycieraczki - chociaż działały kulawo. Widać że przez 20 parę lat się sporo zmieniło w automatyce na plus. Przez 3 moje auta widać, że działanie mocno usprawniono:

• Citroen Xsara (rok produkcji 2004)  działało jako tako, często wycieraczki wariowały i na suchej szybie potrafiły latać jak szalone.
  • C4 Picasso (rok produkcji 2010) - przepaść w działaniu systemów, światła dzienne i automatyczne działały ok, wycieraczki czasami wariowały i nie zawsze wykrywały, że kropi.
  • Renault Scenic (rok produkcji 2017) - znów widać postęp, świateł w ogóle nie ruszam, anomalie z wycieraczkami występują naprawdę sporadycznie, wykrywa nawet mały deszczyk - no ale w Renault mam już jakąś bardsziej zaawansowaną technikę na szybie - rozpoznawanie znaków, wykrywanie pieszych, kolizji, odstępu do poprzedzającego pojazdu i inne szmery bajery więć i czujniki muszą być bardziej zaawansowane. 

No i automatyczne wycieraczki mają ten plus, że jak czujnik wykryje deszcz to załącza od razu światła mijania. Tak było we wszystkich autach powyżej. 

Ciekawy jestem Twoich spostrzeżeń z BWM, bo zakładam, że tam wszystkie te systemy automatyczne będziesz miał. I podejrzewam, że skoro to auto premium to całość powinna być jeszcze lepsza niż w Renault ;) 

jacek00

jacek00

@jacek00 zwracam honor :dzieki:

W V40 nie miałem takich informacji o światłach

To dziwne. Byłem przekonany, że takie rzeczy muszą być. Wg mnie to głupota, IMO nie chciałbym auta bez informacji o włączonych światłach.

Ale ja nawet nie brałem automatycznych wycieraczek

Automatyczne wycieraczki to też fajny bajer. Ja już od 20 lat mam takie rzeczy. Pierwszy raz w Citroenie Xsarze miałem i automatyczne światła (tam nie było dziennych) i automatyczne wycieraczki - chociaż działały kulawo. Widać że przez 20 parę lat się sporo zmieniło w automatyce na plus. Przez 3 moje auta widać, że działanie mocno usprawniono:

• Citroen Xsara (rok produkcji 2004)  działało jako tako, często wycieraczki wariowały i na suchej szybie potrafiły latać jak szalone.
  • C4 Picasso (rok produkcji 2010) - przepaść w działaniu systemów, światła dzienne i automatyczne działały ok, wycieraczki czasami wariowały.
  • Renault Scenic (rok produkcji 2017) - znów widać postęp, świateł w ogóle nie ruszam, anomalie z wycieraczkami występują naprawdę sporadycznie.

No i automatyczne wycieraczki mają ten plus, że jak czujnik wykryje deszcz to załącza od razu światła mijania. Tak było we wszystkich autach powyżej. 

Ciekawy jestem Twoich spostrzeżeń z BWM, bo zakładam, że tam wszystkie te systemy automatyczne będziesz miał. I podejrzewam, że skoro to auto premium to całość powinna być jeszcze lepsza niż w Renault ;) 

• Create New...