Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, jacekzoo napisał:

trzeba było kupić porządnego francuza.... 

Masz pewnie jeszcze z przed dieselgate, jak mój brat. U niego adblue starcza od przeglądu do przeglądu. U mnie przynajmniej ze 20l na 15tys km trzeba dolać. 

A ostatnio padł wtryskiwacz,  samochód niecałe 3 lata i 90kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wtryskiwacz od adblue.

Zużycie jest różne i zależy od systemu, oprogromowania i normy spali. Czy to E6c, E6 temp, czy E6d. U mnie zużywał mało, zbiornik wystarczał na około 12000km ale i tak było to irytujące bo wlew jest w bagażniku. Ciężko było z pistoletu nie rozlać zwłaszcza że ten zbiornik nie ma odpowietrzenia. 

Mi te szczyny regularnie zamarzały. I tu faktycznie, adblue musi być świeży. I z tym był u mnie największy problem bo auto używane jest rzadko i z długimi przerwami i nie mam możliwości mieć świeżego bo zwyczajnie się nie mieści. Dlatego musiałem trwale uleczyć ten beznadziejny system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł czujnik nox i dziady z Citroen mi nie wymienili za pierwszym razem, dopiero za drugim wymienili na nowy. Jazda na lawecie i samochód zastępczy chyba wychodzi drożej. 

Leję dodatek Tunap i od tego czasu nie miałem problemów. 

 

 

 

 

tunap-988-250ml,w_1200,r_png,_small,w_800,r_png,_small.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dudek_t napisał:

Dlatego musiałem trwale uleczyć ten beznadziejny system.

Rozumiem, że nie jest to dobre miejsce na opis rozwiązania?

5 godzin temu, dudek_t napisał:

I tu faktycznie, adblue musi być świeży.

Czy tu jest kwestia odparowywania z mocznika jakichś substancji przeciw zamarzaniu w kontakcie z powietrzem? Bo mam chyba dwa pełne baniaki AdBlue, które stoją ze dwa lata i mam nadzieję, że one się jeszcze nadają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lbuster nie chcę Cię martwić, ale mój kolega dzisiaj dostał maila kia, że jego sorento, które miał mieć do odbioru w maju tamtego roku na ten moment w ogóle nie będzie wyprodukowane. Jakieś wiązki z ukrainy nie jadą i d…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacekzoo napisał:

Jakieś wiązki z ukrainy nie jadą i d…

No na poprzedniej stronie wkleiłem artykuł.

12 minut temu, jacekzoo napisał:

nie chcę Cię martwić, ale mój kolega dzisiaj dostał maila

Kolejny posłaniec :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lbuster napisał:

Rozumiem, że nie jest to dobre miejsce na opis rozwiązania?

Czy tu jest kwestia odparowywania z mocznika jakichś substancji przeciw zamarzaniu w kontakcie z powietrzem? Bo mam chyba dwa pełne baniaki AdBlue, które stoją ze dwa lata i mam nadzieję, że one się jeszcze nadają ;) 

Chwila magika z komputerem i adblue jest a jakby go nie było ;)

2 lata? To możesz odrazu spuścić do kanalizacji. Ważność jest chyba do roku ale to pod warunkiem idealnych warunków przechowywania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musiał tę emotę wkleić. Daj takiemu palec (tzn. napisz że jaja sobie robisz), to jeszcze zamachnie się jakby chciał kopnąć leżącego :)  

Cały czas 3mam kciuki, dni mijają, a brak wiadomości z fabryki to póki co dobra wiadomość. Wiązki już się na pewno przez parę miesięcy wysezonowały w magazynie...

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.