Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lbuster napisał:

Ja już nie raz pisałem, że kocham diesel'e, więc się nie będę rozpisywać :) U mnie nawet Euro6 i diesel współgrały z miastem. Choć ja po mieście lecę 25 kilometrów, w tym kawałek obwodnicy, więc może to nie jest typowe miasto ;) 

Przy takiej eksploatacji euro 6 nie straszne. Spokojnie będzie się wypalał na codzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dudek_t napisał:

Powiem szczerze że ja kompletnie nie rozumiem tej nagonki na diesle. Kompletnie. Ciężko o coś lepszego na trasę niż diesel. Owszem, nie patrząc na koszty to można powiedzieć że V8 czy V12 w benie będzie lepsze. Ale też niekoniecznie. Tankowania co chwile i ogromne przepalane pieniądze. 

Obecnie mam dwa diesle i dwa benzyniaki. W trasę? Diesel bez dwóch zdań. W mieście już gorzej bo z EURO6 dpf trzeba wypalać bardzo często. Przy euro 4 tego problemu nie ma. Jeżdżony w ogromnej większości po mieście i nic się nie dzieje. Różnice w spalaniach to średnio 3-4 litry przy takiej samej eksploatacji. 

Oczywiście masz rację.  Holownik to diesel, w trasę diesel itd.  Byle tyten diesel nie robił 90% przebiegu w mieście po 4km do pracy.

Alternatywą v8 z podtlenkiem :) juz wcale nie biedy.

Na mojej małej stacji dziś 3,6 lpg i info, że nie dostali pełnej cysterny bo w hurcie mało gazu. Za kilka tygodni możliwe że lpg będzie tylko na orlenie pewnie do tego ponad 5 zł. 

Wiosna idzie, rower trzeba smarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Są jeszcze takie?

Dacia Duster :thank: 59 ogłoszeń:

https://www.otomoto.pl/osobowe/dacia/duster/od-2011?search[filter_enum_fuel_type]=diesel&search[filter_float_year%3Ato]=2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BUMERANG napisał:

Ale ten silnik to trochę słabo do przyczepy. A coś bardziej ze stajni VW, PSA, lub GM? Na jakich modelach silnikach tam się kończyły wersje bez dpf?

 

EDIT: Ale czy te Dustery na pewno są bez dpf? Właśnie doczytałem że od 2006 dpf jest w dieslu obowiązkowy. :niewiem:

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotrekm13 napisał:

EDIT: Ale czy te Dustery na pewno są bez dpf? Właśnie doczytałem że od 2006 dpf jest w dieslu obowiązkowy. 

Może jakieś bzdury wyczytałem :hmm: Ludziska pisali, że jeszcze w 2012 były wersję bez. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, BUMERANG napisał:

Może jakieś bzdury wyczytałem :hmm: Ludziska pisali, że jeszcze w 2012 były wersję bez. :niewiem:

Więc zostaje pogodzić się się z dpf, albo gaz. Ostatnio nie wiem czy nie pewniejszy jest gaz, a na pewno tańszy. Broniłem się przed tą myślą przez ostatnie kilka lat, ale chyba muszę skapitulować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Pytam poważnie, czy da się kupić coś powiedzmy dziesięcioletniego bez dpf?

Dziesięcioletniego chyba nie.

Mam 2,0 HDI z 2005 roku.

2 godziny temu, BUMERANG napisał:

Za chwile do żadnego miasta nim nie wjedziesz...

Za chwilę to wrócimy do kotłowni węglowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

EDIT: Ale czy te Dustery na pewno są bez dpf? Właśnie doczytałem że od 2006 dpf jest w dieslu obowiązkowy. :niewiem:

 

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

Może jakieś bzdury wyczytałem :hmm: Ludziska pisali, że jeszcze w 2012 były wersję bez. :niewiem:

Mój smax z końcówki 2010 był fabrycznie bez filtra cząstek i na euro 4. Takie samo 2.0 TDCI można było dostać w focusie i mondeo tak do ok 2011r. Ale takich ze świecą szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gregor887 napisał:

Bo trzeba mieć diesla bez dpf-a

Akurat wolę dbać o dpf i nie zostawiać czarnych bąków jak prehistoryczne diesle. Co innego adblue - tego ku... nienawidzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.