Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, BUMERANG napisał:

Chyba, że nikomu nie chce się instrukcyji czytać :D

Pamiętaj, że jedno to wiedzieć co jest, a drugie, to wiedzieć jak skutecznie to działa ;) 

Ja osobiście odpalałem instrukcję dopiero, jak czegoś nie wiedziałem ;) 

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lbuster napisał:

Ja osobiście odpalałem instrukcję dopiero, jak czegoś nie wiedziałem ;) 

Znam takiego co sobie płynu do spryskiwaczy do zbiornika wyrównawczego układu chłodzącego nalał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misio napisał:

To czemu samo się zapala i samo gaśnie w całkiem mądrych momentach?

Może ktoś przez przypadek spiął z czujnikiem zmierzchu? Nie wiem. Światło przeciwmgielne /przeciwmgłowe tylne można używać w bardzo jasno wyrażonych warunkach. Nie ma możliwości żeby jakiś czujnik tym precyzyjnie sterował.  Nie ma takich aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BUMERANG napisał:

Chyba, że nikomu nie chce się instrukcyji czytać :D

Chyba że jak w instrukcji do Scenika z 2004

Zmieniarka CD występuje...i tyle o niej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misio napisał:

Przeciw mgłowa nie zapala się z światłami auta...

Czujnika mgły ani żadnego innego który by wykrywał mgłe nie ma na 100%. Coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 16:09, Marcin T napisał:

Nie było, to fakt, ale ja, mając Xsarę z 2006 roku, przez 14 lat jeżdżenia nie dotknąłem włącznika świateł :mellow: Wiedziałeś, że można było światła mijania w opcjach włączyć, aby zaświecały się po uruchomieniu silnika?

Zacznijmy od tego, że ja miałem Xsarę, a Ty Xsarę Picasso ;) To zupełnie dwa różne auta, które poza nazwą nie miały z sobą wiele wspólnego. Tak miałem chyba na stałe włączone światła skandynawskie (tak się to wtedy nazywało).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał:

Zacznijmy od tego, że ja miałem Xsarę, a Ty Xsarę Picasso ;) To zupełnie dwa różne auta, które poza nazwą nie miały z sobą wiele wspólnego.

Jakoś zakodowałem sobie, że miałeś pikusia. Fakt, to dwa różne samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dudek_t napisał:

Też miałem Xsare, musieliście przypominać? :D Ma ktoś do polecenia jakiegoś terapeutę bo trauma wraca? :D

Ja tam nie mam powodów do narzekań, bardzo fajne i bezawaryjne auto to było ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Ma ktoś do polecenia jakiegoś terapeutę bo trauma wraca? :D

Miałem ją mieć, ale wyszła Mazda. Jakby tak się nie stało, to bym Cię ja nawiedzał w poprzednim roku :) 

A na poważnie, to nie umieścił bym Xsary w Top 100 najgorszych samochodów ;) Kiedyś nawet mi się podobała :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobać to mi się bardzo podobała. Mniej podobało mi się: wymiana skrzyni biegów (mechanizm różnicowy zmielony), uszczelka pod głowicą x 3, tylna belka x1, mrugające przy hamowaniu światełko we wnętrzu. Non stop (średnio co pół roku) błąd poduszki powietrznej jednej. Hamulce o skuteczności zerowej i klocki (oryginalne) rozpadające się po 5000km. Przecierajaca się wiązka do głośnika w drzwiach i wiele wiele innych drobiazgów. A to wszystko do przebiegu 105000km. Podczas jazdy testowej z kupującym przepalił się i urwał tłumik środkowy co zaowocowało jeszcze niższą ceną sprzedaży. Cudowne auto, dorównać chciało tylko Clio ale było daaaaleko z tyłu choć szybciej zobaczyło lawete niż Xsara :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobać to mi się bardzo podobała. Mniej podobało mi się: wymiana skrzyni biegów (mechanizm różnicowy zmielony), uszczelka pod głowicą x 3, tylna belka x1, mrugające przy hamowaniu światełko we wnętrzu. Non stop (średnio co pół roku) błąd poduszki powietrznej jednej. Hamulce o skuteczności zerowej i klocki (oryginalne) rozpadające się po 5000km. Przecierajaca się wiązka do głośnika w drzwiach i wiele wiele innych drobiazgów. A to wszystko do przebiegu 105000km. Podczas jazdy testowej z kupującym przepalił się i urwał tłumik środkowy co zaowocowało jeszcze niższą ceną sprzedaży. Cudowne auto, dorównać chciało tylko Clio ale było daaaaleko z tyłu choć szybciej zobaczyło lawete niż Xsara  
Która miałeś generację i jaki silnik? Ja miałem wersję z 2004 roku, czyli już po ostatnim lifcie. Owszem belka to typowa bolączką, kable też i urywające się klamki Kilka typowych problemów.

Ja u siebie robiłem właśnie belkę i wymieniałem klamkę drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no @dudek_t, ładna lista :mlot: Po czymś takim też chciałbym jak najszybciej zapomnieć o takim samochodzie ;) W Madzi nie miałem takiej listy, jednak robiłem najważniejsze rzeczy, czyli regeneracja turbo, sprzęgło i dwumasa :) Koszta chyba wyższe od tych wszystkich Twoich awarii ;) Ale cała reszta :ok: Oprócz rudej :mlot:

Wiadomo, że każdy samochód to skarbonka bez dna, więc albo autobus albo bulisz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.