Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, maarec napisał:

Jacek, czasem jest tak, że po kilku fotkach można zakochać się w samochodzie :)

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-stelvio-stelvio-super-2-2-turbo-diesel-210-km-at8-awd-2017r-wyprzedaz-2017-ID6Brgvh.html#8ba99760ce

dzięki za cynk  bo całkowicie zapomniałem o tym aucie, a jego wygląd i parametry może skłoniły by mnie do zakupu. Opinie użytkowników są bardzo dobre (minus za zacofanie multimediów).

Pytanie jak sprawuje się diezel, bo przy mojej nodze to w benzyniaku 280KM miałbym wyniki po 15l

Auto samo w sobie przepiękne i z zewnątrz i z wewnątrz. Bardzo mi się podoba, tylko niestety jest poza moim zasięgiem finansowym :) Bo trzeba jednak wydać te 200k brutto, czyli dwa razy więcej niż mój budżet :)

Co do Diesli to diesle Fiata akurat zawsze zbierały dobre opinie. Trzeba byłoby poczytać i posprawdzać jak się ma ten konkretny silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maarec napisał:

a jego wygląd i parametry może skłoniły by mnie do zakupu.

Ale on jest tak samo ciasny lub przestronny (zależy jak kto patrzy) jak GLC czy Q5 a one za małe dla Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, golob napisał:

Ale on jest tak samo ciasny lub przestronny (zależy jak kto patrzy) jak GLC czy Q5 a one za małe dla Ciebie :)

Ale dużo ładniejsze :P (oczywiście to kwestia gustu), ale wg mnie to podstawa, aby auto cieszyło jednak kiedy się do niego wsiada. Bez względu na to czy się wyda 30k czy 300k.

Natomiast jeśli Markowi ciasno już w S-Maxie to jedyne rozwiązanie dla niego to naprawdę jakiś VAN :D Kompromis chyba jakiś jednak będzie potrzebny.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał:

Ale dużo ładniejsze :P (oczywiście to kwestia gustu), ale wg mnie to podstawa, aby auto cieszyło jednak kiedy się do niego wsiada. Bez względu na to czy się wyda 30k czy 300k.

Natomiast jeśli Markowi ciasno już w S-Maxie to jedyne rozwiązanie dla niego to naprawdę jakiś VAN :D Kompromis chyba jakiś jednak będzie potrzebny.

oczywiście, wszystko kwestia kompromisów :). na szczęście bagaży wozimy już mniej, jednak w tej alfie to z tyłu usiądą tylko dzieciaki w fotelikach, dla 5 osoby miejsca brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te oryginalne haki automatyczne w VW / Skoda, jakie mają gniazdo, ile pinów? Trzeba jakiś adapter do przyczepy? Bo w końcu ta wtyczka jest taka jakby wkręcana w gniazdo...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, borek6 napisał:

A te oryginalne haki automatyczne w VW / Skoda, jakie mają gniazdo, ile pinów? Trzeba jakiś adapter do przyczepy? Bo w końcu ta wtyczka jest taka jakby wkręcana w gniazdo...

Standardowa 13PIN jest. Jak przyczepa ma tez taką to nic nie potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te oryginalne haki automatyczne w VW / Skoda, jakie mają gniazdo, ile pinów? Trzeba jakiś adapter do przyczepy? Bo w końcu ta wtyczka jest taka jakby wkręcana w gniazdo...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Każda wtyczka jest tak wkręcana
To tylko w stajni VW czy także w innych?
Kwestia alarmu :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jest już pełny cennik nowej Toyoty RAV4:

https://pdf.sites.toyota.pl/spec-nowa-rav4.pdf

Hybryda 4x4 ma już sensowne DMC przyczepy 1650kg, czyli tak jak poprzedni model. Wersje wyposażeniowe całkiem fajne. Ciekawy bajer z LCD i widokiem kamery w lusterku wstecznym - gdyby dało się do tego podpiąć dodatkową kamerę zamontowaną z tyłu przyczepy to dodatkowe usterka boczne prawie nie potrzebne :)

https://www.se.pl/wiadomosci/galeria/2019-toyota-rav4-hybrid-piata-generacja-suv-a-pokazana-dziennikarzom-w-warszawie/gg-w84d-92WD-WM4p/gp-bsib-9kv8-TLh3

 

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2018 o 10:25, BeeBee napisał:

No właśnie o tym mówię, 1880-1545=335 kg! Obawiam się, że nawet 4 dorosłych facetów się w tym limicie nie zmieści....

Nie dawało mi to spokoju, bo faktycznie cosik mocno mało by to było. A wiadomo, że w dowodach rejestracyjnych często bzdury są, ot jeden urzędnik coś wpisze źle i potem tak zostaje. Na przykad pamiętam, że jak miałem lata temu Matiza, to MW w dowodzie było, uwaga, 1kg :)

No więc poszperałem i znalazłem na stronach anglojęzycznych, że do Forestera, zależnie od wersji można zapakować 515 – 580 kg. Może nie jakoś przytłaczająco dużo, ale jednak sensowniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie zmienia faktu, że masz u siebie 335 kg i jeżeli tego nie zmienisz w dowodzie rejestracyjnym, to nie możesz więcej przewozić. Więc warto było by udać się do dealera i wyjaśnić/załatwić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.