Skocz do zawartości

Mover własnej konstrukcji


maxmaj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 godzin temu, kpr napisał:

Zapewne nic mi to nie da aczkolwiek drugie pytanie/prośba będzie o filmik z pracy rolki movera (żeby zliczyć prędkość obrotową rolki) oraz jej średnicę ?. Teraz już chyba będziesz wiedział, że próbuję dopasować przełożenie i moc silnika ? . Ważne dla mnie żeby filmik i fotka były z jednego napędu oczywiście ? - chyba że na silniku będą już jakieś "tłuste" informacje.

Nie wiem, czy taka fotka rolki będzie przydatna :hmm:

1778128639_RolkaM_C.thumb.jpg.2fe1495c645aa9b99b49ea758298807a.jpg

Próbowałem wstawić filmik z pracy rolek (na "stole"), ale coś go tu nie widać - MP4  :niewiem:

O! Udało mi się przekonwertować na inny format  :rolleyes:  Sorry za jakość, ale robiłem ileś lat temu i telefonem.

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 17:49, kalapan napisał:

Właśnie sprawdzałem sterownik i jedyną oznaką życia jest cykniecie przekaźnika po podaniu napięcia.

Sterownik był sprawny. Doszedł z UK pilot uniwersalny i po dokodowaniu działa jak oryginał. IMG-14e711411ede25c7f1dd8f0a0ebc7797-V.thumb.jpg.d6599a12b2fbf7e0ddfee9afa59e0b93.jpg

Niestety po wstępnych pomiarach wyszło że mover musi iść "za ośkę". Mój hobbitek to mała przyczepa i zamontowanie przed osią uniemożliwia mocowanie amortyzatora do ramy.... Taki urok. Teraz brakuje mi jeszcze tylko bezpiecznika chyba 120A z oprawą, zdrowia, pogody i można montować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamontować moover przed osią, gdy przeszkadza amortyzator. Montując koledze moover miałem ten sam problem. Został rozwiązany przez dołożenie między bęben a felgę pierścienia z odpowiednio dłuższymi śrubami. Z reguły chodzi o max. 1 cm. Dokupisz to wszystko na aledrogo. Kumpel jeździ już tak 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ed napisał:

Z reguły chodzi o max. 1 cm

No właśnie nie do końca o to chodzi... Mover jak docisnać go do ramy to do blotnika/nadkola zostaje z 1cm. Jakby go odsunąć od ramy to nie zmieści się, a odsunąć go trzeba na długość taką jak grubość amortyzatora żeby mover mógł przesuwać się w kierunku koła. Już dokładnie mierzylem... dystans tu nic nie da. 

IMG_20190217_184441.thumb.jpg.32732093b858cf2707b11c2f245348d0.jpg

Edytowane przez bartd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak pewnie lekko trzeba będzie podciąć nadkola, te plastiki aby mover był na w osi z oponą. Ja mam zamontowany za osią po pierwsze jest wtedy wyżej od ziemi a po drugie przed osią nie było jak :P 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoko to on wyjdzie (jakieś 18 cm od ziemi)...a podciąć faktycznie jeszcze muszę ten plastikowy błotnik od wewnątrz. Mam jeszcze jedną kolizję z rurką pcv od brodzika w łazience - i tu mam pytanie... to znormalizowana rurka jaką dostanę w sklepach budowlanych czy jakaś specjalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.