Skocz do zawartości

Mover własnej konstrukcji


maxmaj

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w województwie podlaskim.... mekką karawaningu ta okolica to nie jest. Spróbuję sterownik podłączyć i zrobić reset... Dioda na sterowniku powinna zareagować jakoś przynajmniej. Jak da oznaki jakiegokolwiek życia to kupię pilota. 

Właśnie sprawdzałem sterownik i jedyną oznaką życia jest cykniecie przekaźnika po podaniu napięcia. Może ktoś z obecnych na forum ma taki sterownik Reich u siebie, model 527-0520, 21, 30 lub 55 w metalowej obudowie i mógłby choć potwierdzić że takie zachowanie jest poprawne. 

 

IMG_20190215_094407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 godzin temu, bartd napisał:

Napisałem wcześniej.... jest to model:

18 godzin temu, bartd napisał:

Reich 527-0530

Nie wydaje mi się, że to co napisałeś to model movera - nie ma takiego modelu. prawdopodobnie masz model -  Reich MoveControl Trend  .

A 527-0530  to jest tzw.Artikelnummer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...być może że masz rację ale ani na żadnej tabliczce ani w instrukcji nie ma innego oznaczenia ani nazwy oprócz Reich 527-0530. Poniżej link do prospektu tego napędu:

https://cdn.pandacommerce.net/static/customer/1501/media/reich-rk-mover.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartd napisał:

Właśnie sprawdzałem sterownik i jedyną oznaką życia jest cykniecie przekaźnika po podaniu napięcia.

Wydaje mi się, że innej reakcji sterownika spodziewać się nie można.To chyba normalne - w swoim reichu też tak mam.

2 minuty temu, bartd napisał:

.być może że masz rację ale ani na żadnej tabliczce ani w instrukcji nie ma innego oznaczenia ani nazwy oprócz Reich 527-0530. Poniżej link do prospektu tego napędu:

https://cdn.pandacommerce.net/static/customer/1501/media/reich-rk-mover.pdf

Popatrz na to:

http://www.caravanmoverparts.de/Reich-Ersatzteile/overzicht-1601-.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kalapan napisał:

w swoim reichu też tak mam

....i to mi daje nadzieję że będzie ok... już zamówiłem pilota. Jest to pilot zastępczy, uniwersalny. Można go stosować do wielu marek...tylko trzeba wybrać odpowiedni program. Według zapewnień sprzedawcy będzie działał identycznie jak oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartd napisał:

i to mi daje nadzieję że będzie ok... już zamówiłem pilota.

U mnie właśnie tak to wygląda - pierwsze cyknięcie przekaźnika słyszę po przekręceniu hebla, czyli podaniu napięcia. Następnie muszę dwa razy nacisnąć czerwony przycisk pilota i słyszę znowu cyknięcie przekaźnika / przycisk zaczyna świecić/ . Dopiero wtedy mogę ruszyć  przyczepą. Nie pamiętam tylko ile sekund pali się czerwony przycisk jeżeli nie jadę moverem, bo ze względu na oszczędność baterii pilot się sam automatycznie rozłącza i lampka czerwona gaśnie. Żeby znowu ruszyć przyczepą muszę ponownie 2x nacisnąć czerwony przycisk, przekaźnik znowu cyknie i lampka się zapali, wtedy można ponownie jechać przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kalapan napisał:

U mnie właśnie tak to wygląda

A jaki masz model Reicha... sterownik też jest w takiej jak poniżej, metalowej puszce?

IMG_20190215_184025.thumb.jpg.eb297c324a04f317e587b1f4cd8cd030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przwczytalem wszystkie posty w temacie. I mam jedno pytanie/prośbę:  czy ktoś mógłby wrzucić fotkę naklejki z silnika z modelem movera? Oczywiście przy okazji ? 

Edit: zapomniałem, takiego trochę nowszego movera.

Edytowane przez kpr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kristofer napisał:

... a możesz zdradzić, co chcesz z tej naklejki odczytać :hmm:

Zapewne nic mi to nie da aczkolwiek drugie pytanie/prośba będzie o filmik z pracy rolki movera (żeby zliczyć prędkość obrotową rolki) oraz jej średnicę ?. Teraz już chyba będziesz wiedział, że próbuję dopasować przełożenie i moc silnika ? . Ważne dla mnie żeby filmik i fotka były z jednego napędu oczywiście ? - chyba że na silniku będą już jakieś "tłuste" informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kpr napisał:

próbuję dopasować przełożenie i moc silnika

Ja u siebie mam takie silniki z przekładniami jak na zdjęciu poniżej: TYP 90ZYT-155-12-MCP4-50:1

image.thumb.png.ad0ebe93f0a6ce92b7b10cd00c70d7c5.png

image.png.916a3c9b83d283dbac2df5fd51094da5.png

Prąd znamionowy to 24A, prędkość już "za" przekładnią/reduktorem 95 RPM, przekładnia 1:50

Prędkość przyczepy na moverze to (z DTR) ~1km/h

Prąd znamionowy całego układu to (z DTR) 15-60A

Takie silniki idą w kilku moverach i nie tylko moverach np.:

image.png.7cdf2a22c8b9b4617895f28e951bff72.png

lub takim jak ja mam:

image.png.7bf8b52719fcd1c18f73055c9b27042e.png

W moim jest jeszcze jedna przekładnia ale chyba 1:1.

Średnicy rolki teraz Ci nie podam ale pewnie 4-5 cm

Czy takie dane wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ?-jesteś super. O to mi właśnie chodziło. Będę robił wersję z 3 fotki. Oczywiście podzielę się postępami prac - niestety po zakupue Szato musimy się ustabilizować finansowo najpierw..... ?

P.S. Zakładam, że koszt czesci nie przekroczy 800-900zl. + robocizna własna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam dane samego silnika: 4700 obr/min (+/- 10%), moment 0,8 Nm, moc 0,4 kW.

To ja swój mover ze zdjęcia 4 kupiłem za 1000zł z kpl. mocowań oryginalnych, kablami, klemami, heblem i sterownikiem. Jedyne co to pilota nie było i mogłem własny sterownik zrobić za max 150-200 zł lub dokupić pilot za 417zł (co uczyniłem).

....ale wiem....satysfakcja z własnej roboty jest bezcenna.... Powodzenia w modzeniu życzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400W... hmmm tak dużego nie znalazłem za rozsądne pieniądze. Max to 200W z wyjściową prędkością 110obr/min i momentem 0,65Nm. To faktycznie może być problem choć do naszej Szato może da radę bo ma DMC 1000kg. Muszę przemyśleć zanim zacznę wydawać pieniądze ?.

Mogę dać dodatkowo przekładnię 1:2 i wtedy będzie 2x mocniejszy ale też 2x wolniejszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.