Skocz do zawartości

Mover własnej konstrukcji


maxmaj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I dodatkowo nigdy nawet 10 chłopa nie ustawi tak precyzyjnie przyczepy jak mover

bez przesady, sam ustawiam 5m budę na normalnym terenie...smirk%281%29.gif

 

Otóż to :ok:

Powiem więcej, kiedyś widziałem taką akcję pomocy w ustawianiu, w której zostały dwie rączki manewrowe przyczepy w rękach pomagających :yay:  :hehe:

:look:  skoro piszesz że tak było, to przyczepa w takim stanie, pewnie w ogóle nie powinna wyjechać z podwórka... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki napęd fajna rzecz i nie ma co. Sam nie mam ale chciałoby się. Też mam sporą budę i sam ją ustawiam jeżeli tylko mogę bo z tą pomocą różnie bywa-można przedobrzyć. Jak ja pomagam to zawsze pytam czy pomóc i ewentualnie co zrobić i za co pchać lub ciągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu kupiłem używany napęd (bez sterowania czyli brak elektroniki) mechanicznie pełnosprawny za 800 pln. Jak dzwoniłem to okazało się ,że gość ma jeszcze kilka innych moverów, więc dla zainteresowanych tel. 696 091 421 dzwońcie pytajcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki napęd fajna rzecz i nie ma co. Sam nie mam ale chciałoby się. Też mam sporą budę i sam ją ustawiam jeżeli tylko mogę bo z tą pomocą różnie bywa-można przedobrzyć. Jak ja pomagam to zawsze pytam czy pomóc i ewentualnie co zrobić i za co pchać lub ciągnąć. 

 

aasp a twój wilczur nie pomoże? :):yay:  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aasp a twój wilczur nie pomoże? :):yay:  :hehe:

Pomoże :] tak jak Twój :ee:

 

Ale cena tego z linku przyzwoita.

Odbiegamy od tematu-sam bym coś zmajstrował więc może ktoś ma pomysły albo już robił? Warunek-tanie rozwiązanie bo jak widać za 800 można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem i stałem się posiadaczem używanego movera.   :skromny:  Na dniach przyjdzie i jak będzie ciepło to biorę się za montaż. Jednak zastanawiam się nad elektroniką zdalnego sterowania. Może któryś z kolegów ma patent i chce się nim podzielić.  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może proste, ale ...

ile orginalny mover ma mocy? Taki na przyczepę ok. 1300 - 1500 kg.

 

Wręcz przeciwnie :hmm:

Jedyną wartość, którą znam,  a która może dać jakieś pojęcie w tym temacie, jest wartość momentu obrotowego (pojedynczy silnik). Na ogół wynosi ona ok. 100 do 130 Nm i mierzona jest już bezpośrednio na rolce napędowej, czyli po wszystkich przełożeniach. Niestety, nie znam liczby obrotów rolki. Pewnie można by ją wyliczyć znając średnice rolki i koła oraz przyjmując jakąś średnią osiąganą prędkość przyczepy po równej nawierzchni na ok. 0,5 km/h.

To tak na początek  :]

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc moverów przeważnie  przyjaźnie dla przeciętnego "Kowalskiego" wyłożona jest na wagę  przyczepy , bez zbędnych danych technicznych w "Nm"

 

Ogólnie rzecz biorąc moc względem poboru prądu to najsłabiej w rankingu przeważnie wychodzi popularna w handlu Truma, a Reih najlepiej .

Przykładowo o ile pamiętam (ciężar przyczepy / kąt wzniesienia / pobór prądu) Truma 2Tony / 25% / od 25A do 150A  przy czym przeciętny i porównywalny Reih z tą  wagą  i wzniesieniem pracuje od 15A do 60A. Więc z punktu widzenia eksploatacji akumulatora Reih przoduje. Z resztą  jak by nie było to Reih jako pierwszy bodajże robił movery dla przyczep 3 tonowych.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc moverów przeważnie  przyjaźnie dla przeciętnego "Kowalskiego" wyłożona jest na wagę  przyczepy , bez zbędnych danych technicznych w "Nm"

 

Robert, w pierwszej części Twojego posta masz całkowitą rację :ok:

Większość firm, jeśli nie wszystkie, w taki właśnie sposób określa zdolność manewrową produkowanych napędów.

Myślę, że to jest bardzo obrazowe, przedstawienie możliwości napędu - jak to określiłeś, dla przeciętnego "Kowalskiego".

Drobne różnice mogą wynikać z konstrukcji przekładni, samych rolek i dokładności montażu na przyczepie, nie zapominając o wielkości kół, rodzaju podłoża itp. spraw.

 

 

Ogólnie rzecz biorąc moc względem poboru prądu to najsłabiej w rankingu przeważnie wychodzi popularna w handlu Truma, a Reih najlepiej .

Przykładowo o ile pamiętam (ciężar przyczepy / kąt wzniesienia / pobór prądu) Truma 2Tony / 25% / od 25A do 150A  przy czym przeciętny i porównywalny Reih z tą  wagą  i wzniesieniem pracuje od 15A do 60A. Więc z punktu widzenia eksploatacji akumulatora Reih przoduje. Z resztą  jak by nie było to Reih jako pierwszy bodajże robił movery dla przyczep 3 tonowych.

 

Jeśli chodzi o tą drugą część Twojej wypowiedzi, to nie mogę już przyznać Ci racji.

Znając jednak Twoją fachowość, jestem przekonany, że najzwyczajniej przegapiłeś w pośpiechu pewien fakt ;)

 

Otóż zauważyłem,że angielscy producenci (przynajmniej Reich), często podają w danych technicznych, parametry tylko dla jednej jednostki napędowej. Jeśli pomnożysz 60 A x dwa silniki, wyjdzie równe 120 A.

 

post-8228-0-56302000-1364246731_thumb.jpg

 

Osobiście zaryzykuję twierdzenie, że gdyby nie brać pod uwagę pewnych różnic w samym wykonaniu przekładni, rolek napędowych itp. niuansów, tylko same silniki, to wszystkie napędy na rynku posiadają niemal identyczne parametry.

Wynika to z faktu, że bez względu na firmę oferującą produkt finalny (Reich, Truma, Powrtouch itd.), większość z tych firm stosuje jeden i ten sam silnik angielskiego producenta (ew. jego modyfikację).

Wynika z tego, że moc silnika elektrycznego i pobór prądu przez napędy różnych producentów jest porównywalna.

W pierwszym napędzie, który miałem (właśnie firmy "Reich"), były typowe, jak w większości napędów silniki angielskiej firmy.

W napędzie, który kupiłem w ubiegłym sezonie (Truma SE-R), przed montażem, z ciekawości odkręcałem osłonę silnika.

Silnik był tej samej firmy, co w poprzednim napędzie, również wyglądał prawie tak samo (drobne różnice samej głowicy i mocowania).

Ponadto w kilku innych napędach, które widywałem, były również "te same" silniki.

Tak, więc cudów nie ma i max pobór prądu dla typowego napędu dla jednej osi, musi wynosić w okolicy 120 A.

Max 150 A podawane jest w przypadku napędów z automatycznym dosuwem rolek (dwa dodatkowe silniki po 15 A).

Niestety, nie przyszło mi do głowy, aby zrobić fotkę samego silnika w napędzie Trumy, mam tyko foto napędów, które sprzedałem - silniki niemal identyczne.

 

post-8228-0-80883600-1364246587_thumb.jpg

 

post-8228-0-01986100-1364246587_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.