Skocz do zawartości

"Uszczelnienie" łazienki


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, przemekigabrysia napisał:

następnie OSB, folia paroizolacja, OSB kolejna cienka warstwa,

 

7 minut temu, przemekigabrysia napisał:

Podłoga jest potrójna, z czego na wierzchniej warstwie zamontowane są płytki ceramiczne

Ale to jest forum o przyczepach kempingowych. 

Jeszcze ktoś to przeczyta i zrobi tak w swojej budce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ależ to przecież jest w przyczepie :]

2 godziny temu, przemekigabrysia napisał:

Gdy nabyliśmy przyczepę, wszystko wyglądało że od strony łazienki jest sucho. Nic bardziej mylnego. Chcąc pozbyć się umywalki, zdemontowalem kawałek poszycia wewnętrznego łazienki, a tam sama wilgoć. Nie zastanawiając się dłużej cała łazienka poszła do rozbiórki, wymiana poszycia na powierzchni łazienki +30cm w jazda stronę (ściągnięcie starego styro do poszycia budy, nowa kontrukcja, nowy styro, grunt piaskowy, następnie OSB, folia paroizolacja, OSB kolejna cienka warstwa, szlif, grunt, wszystkie kąty i łączenia taśma bitumiczna, na to taśma silikonowa uszczelniajaca, kolejno okładziny PCV 3D imitacji glazury na taśmę 3m do utrzymania do poprawnego związania kleju, a na zakończenie na górę ponownie łączenia ale cienką taśmą silikonową + silikon).

Podłoga jest potrójna, z czego na wierzchniej warstwie zamontowane są płytki ceramiczne na ultraelastycznym kleju - temat testowany gdzie indziej i faktycznie nie pękają.

 

PS

Od czasu, kiedy przeczytałem o montażu domowej wanny w jeżdżącej przyczepie, nic już mnie nie dziwi :jump:

Generalnie, założenia uszczelniania chyba słuszne, wizualnie też OK, tylko te materiały i "waga" ...

O ile ściany, to może być ciekawy patent, o tyle podłoga wydaje się zbyt "ciężkim" pomysłem. Może to jednak tylko złe zrozumienie niezbyt precyzyjnego opisu :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kristofer napisał:

Ależ to przecież jest w przyczepie :]

 

PS

Od czasu, kiedy przeczytałem o montażu domowej wanny w jeżdżącej przyczepie, nic już mnie nie dziwi :jump:

Generalnie, założenia uszczelniania chyba słuszne, wizualnie też OK, tylko te materiały i "waga" ...

O ile ściany, to może być ciekawy patent, o tyle podłoga wydaje się zbyt "ciężkim" pomysłem. Może to jednak tylko złe zrozumienie niezbyt precyzyjnego opisu :hmm:

Łączna waga całego zestawu tj łazienki to 45kg, wcześniej to co tam było ważyło 35kg, więc różnica praktycznie żadna - za to brak wilgoci ?

3 godziny temu, filipert napisał:

 

Ale to jest forum o przyczepach kempingowych. 

Jeszcze ktoś to przeczyta i zrobi tak w swojej budce ?

Przecież cały czas pisze o przyczepie i co by się stało jakby zrobił? Był szczęśliwszy? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kristofer napisał:

Ależ to przecież jest w przyczepie :]

Też tak zrozumiałem, ale bardzo liczyłem, że jednak błędnie ;)

a jednak

24 minuty temu, przemekigabrysia napisał:

Przecież cały czas pisze o przyczepie

Przemku, nie obraź się, zrobiłeś łazienkę jak pisze Krzysiek raczej zgodnie ze sztuką ale nie jest to rozwiązanie dedykowane do karawaningu. Jako nowatorski eksperyment w dziale Hydepark można podyskutować ale napisałeś w dziale technicznym a ja odebrałem to jako poradę z której mam nadzieję nikt nie skorzysta, chyba, że do stacjonarnej przyczepy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, filipert napisał:

Też tak zrozumiałem, ale bardzo liczyłem, że jednak błędnie ;)

a jednak

Przemku, nie obraź się, zrobiłeś łazienkę jak pisze Krzysiek raczej zgodnie ze sztuką ale nie jest to rozwiązanie dedykowane do karawaningu. Jako nowatorski eksperyment w dziale Hydepark można podyskutować ale napisałeś w dziale technicznym a ja odebrałem to jako poradę z której mam nadzieję nikt nie skorzysta, chyba, że do stacjonarnej przyczepy.

 

A z jakiej porady chciałbyś żeby ktoś skorzystał? Nie obrażam się, spokojnie ? Raczej sztuką nie nazwałbym tego dla stacjonarnych rozwiązań, bo wszędzie brałem pod uwagę tylko i wyłącznie rozwiązania pod kątem mobilności i ciągłej pracy w każdą stronę pudełka ? to tak nawiasem. Ja mam nadzieję za to, że każdy kto ma swoją przyczepę i będzie chciał mieć łazienkę "pod wymiar" to spełni to marzenie i ją zrobi tak jak chce. Zresztą to nie o tym temat tylko o uszczelnieniu. Dlatego wypisałem wszystkie kroki, a nie same materiały, żeby nie było zbędnych pytań, a po co, a jak, a gdzie itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemekigabrysia napisał:

Cześć, właśnie skończyłem robić łazienkę. Zaintrygowaliscie mnie tym tematem, więc opiszę jak to u nas wyszło. Gdy nabyliśmy przyczepę, wszystko wyglądało że od strony łazienki jest sucho. Nic bardziej mylnego. Chcąc pozbyć się umywalki, zdemontowalem kawałek poszycia wewnętrznego łazienki, a tam sama wilgoć. Nie zastanawiając się dłużej cała łazienka poszła do rozbiórki, wymiana poszycia na powierzchni łazienki +30cm w jazda stronę (ściągnięcie starego styro do poszycia budy, nowa kontrukcja, nowy styro, grunt piaskowy, następnie OSB, folia paroizolacja, OSB kolejna cienka warstwa, szlif, grunt, wszystkie kąty i łączenia taśma bitumiczna, na to taśma silikonowa uszczelniajaca, kolejno okładziny PCV 3D imitacji glazury na taśmę 3m do utrzymania do poprawnego związania kleju, a na zakończenie na górę ponownie łączenia ale cienką taśmą silikonową + silikon). Żeby para wodna miała gdzie uciekać, w szafce puściłem rurę z małym 60mm wentylatorem do wyciągu, wewnątrz łazienki otwór z wyciągiem na zewnątrz. Podłoga jest potrójna, z czego na wierzchniej warstwie zamontowane są płytki ceramiczne na ultraelastycznym kleju - temat testowany gdzie indziej i faktycznie nie pękają. Do tego wszystkiego ma iść jeszcze parawan w kształcie litery L (zasłaniając drzwi i miejsce na WC chemiczne). Puki nie ma parawanu wylałem cały zbiornik wody o temperaturze 26st po ścianach i wycieku nie było. Zapomniałem dopisać, pod brodzikiem zostały wykonane kanaliki do odprowadzenia wody fi10, tak dla dodatkowego zabezpieczenia, połączone z rynienkami aluminiowymi zabudowanymi w całej konstrukcji od dołu poszycia ścian. Gdyby jednak woda miała dostać się na dół, wszystko jest odprowadzane rynienkami do kanalików. Wiem że trochę przesadziłem z tymi zabezpieczeniami, ale chciałem zrobić to raz, a porządnie. Wcześniej łazienka miała tylko i wyłącznie kabinę i umywalkę, jednak bardziej niż na umywalce zależy mi na WC. Ponadto zostało usunięte małe okienko, które było tylko kolejnym możliwym problemem pod kątem ewentualnej nieszczelności. Dokładam zdjęcie - jeszcze wtedy nie było wszystko skończone. W sumie łazienka zajęła jakieś 20 dni mozolnej pracy. Najbardziej ograniczały czasy schnięcia klejów i taśm.

 

Fajnie , dobrze ze jest więcej takich ludzi. Każdy ma prawo robić coś według własnych pomysłów ? Daj znać jak to się sprawdzi w praktyce. Bo zauwazylem że niektórym na forum łatwo jest napisać , nie nie tak się robi w przyczepie. Tyle ze nie mają żadnych argumentów  popartych faktami z praktyki. Teoretycznymi zgadywankami z nieba nie ma co sie przejmować. Moja łazienka czeka na odświeżenie , ale chyba po sezonie dopiero. Zapewne też zrobię to według własnego pomysłu z wykorzystaniem produktów nie koniecznie dedykowanych do przyczepy. 

P.s Ważyłeś czy strzelasz ze to wszystko waży 45kg ? Tarakota jest ciężka...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, DarekSłupsk napisał:

Każdy ma prawo robić coś według własnych pomysłów ?

Ależ oczywiście, tak jak i każdy ma prawo osądzić wystawiony na krytykę pomysł. 

Ja miałem przyczepę w której bez szaleństw z doposażeniem było 50kg ładowności a są tu tacy, co mają MW>DMC, dlatego rozumiem zamysł producentów aby wszystko było ultralekkie. Wiem co to znaczy ważyć każdy przedmiot wkładany do przyczepy aby spokojnie pojechać na południe Europy, dlatego każdy pomysł zbędnych kg będę krytykował. 

2 godziny temu, przemekigabrysia napisał:

Nie obrażam się, spokojnie ?

Ważne, że się rozumiemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DarekSłupsk napisał:

Fajnie , dobrze ze jest więcej takich ludzi. Każdy ma prawo robić coś według własnych pomysłów ? Daj znać jak to się sprawdzi w praktyce. Bo zauwazylem że niektórym na forum łatwo jest napisać , nie nie tak się robi w przyczepie. Tyle ze nie mają żadnych argumentów  popartych faktami z praktyki. Teoretycznymi zgadywankami z nieba nie ma co sie przejmować. Moja łazienka czeka na odświeżenie , ale chyba po sezonie dopiero. Zapewne też zrobię to według własnego pomysłu z wykorzystaniem produktów nie koniecznie dedykowanych do przyczepy. 

P.s Ważyłeś czy strzelasz ze to wszystko waży 45kg ? Tarakota jest ciężka...

Pozdrawiam

Wszystko wrzucone w karton przed montażem i zważone, włącznie z wkrętami i zapasem wtedy 20%. Dzisiaj byłem na złomie na wadze, wyszło 635kg, DMC 800 więc spokojnie, jest dobrze, na haku ładnie 46kg. Jedynie dojdzie mi jeszcze MDFka 1x2m na łóżko i materace, więc dużo nie dojdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, przemekigabrysia napisał:

Wszystko wrzucone w karton przed montażem i zważone, włącznie z wkrętami i zapasem wtedy 20%. Dzisiaj byłem na złomie na wadze, wyszło 635kg, DMC 800 więc spokojnie, jest dobrze, na haku ładnie 46kg. Jedynie dojdzie mi jeszcze MDFka 1x2m na łóżko i materace, więc dużo nie dojdzie. 

No i elegancko , to mnie zainspirowałeś ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 12.04.2021 o 21:42, elias26 napisał(a):

U nas tak mniej wiecej to bedzie wyglądać, szyna z Joom-a, Hobby 540, jeszcze wykonczeniw plus mocniejsza zasłona, 180x200 jest za krótka. 

IMG_20210409_163112.jpg

IMG_20210409_163042.jpg

Też zamówiłem tę szynę z Jooma, 3 m, top clamping. Jakie konkretnie dałeś wkręty? Nie wierciłem nigdy w przyczepie i nie chciałbym zepsuć dając zbyt długie/krótkie/ze złym gwintem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 8.08.2023 o 11:06, Paweł Paweł napisał(a):

Też zamówiłem tę szynę z Jooma, 3 m, top clamping. Jakie konkretnie dałeś wkręty? Nie wierciłem nigdy w przyczepie i nie chciałbym zepsuć dając zbyt długie/krótkie/ze złym gwintem. 

Nie wierciłem, dalem na klej żywiczny, trzyma jak dotąd. Robi robote, reraz juz kotara lepszej klasy, jest okey ? chwilka tylko ściągania wody w brodziku, reszta sucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.